Strona główna serwisu
Książę William i księżna Kate z dzieckiem opuścili szpital

Książę William i księżna Kate z dzieckiem opuścili szpital

Księżna Kate i książę William z synem opuścili szpital St. Mary's w Londynie wśród wiwatów tłumu zebranego przed szpitalem St. Mary's. - To szczególny moment w życiu każdego rodzica - powiedziała księżna Kate. Książę William dodał, że kiedy patrzy na syna, uświadamia sobie, jak będą się nim musieli dobrze opiekować zanim podrośnie. Dodał, trzymając syna na rękach: "Przypomina Kate, i całe szczęście. Ma jej usta i zdrowe płuca".
Tak wygląda nowy następca tronu Wielkiej Brytanii - zdjęcia

Jak powiedziała księżna Kate, to wyjątkowa chwila dla niej i Williama. - Każda rodzina doskonale rozumie, co oboje przeżywamy - powiedziała.

Książę William, trzymając syna na rękach, przyznał, że "wciąż pracują nad imieniem" dla potomka i powinno ono zostać ogłoszone niedługo.


Po tym krótkim oświadczeniu znów weszli do szpitala. Dziennikarze z całego świata mieli jednak okazję do zrobienia pierwszych zdjęć dziecku i uśmiechniętym rodzicom. Chwilę później książę William znów wyniósł potomka w foteliku, sam zasiadł za kierownicą samochodu, który stał przed szpitalem, i rodzina odjechała.

Według wydanego wcześniej oficjalnego komunikatu "księżna, książę i ich syn udadzą się do Pałacu Kensington", ich londyńskiej rezydencji.
Wcześniej w środę do szpitala z wizytą przybyli rodzice Kate. Dziadkowie poinformowali, że dziecko jest "absolutnie przepiękne" a rodzice "świetnie sobie radzą". Wieczorem Williama i Kate odwiedzili także książę Karol i księżna Camilla. Tuż po tej wizycie książę Karol poinformował, że potomek Kate i Williama niebawem opuści szpital.

31-letnia księżna Cambridge urodziła syna w poniedziałek o godz. 16.24 lokalnego czasu (godz. 17.24 polskiego czasu); noworodek ważył ok. 3,8 kg. Książę William był obecny podczas porodu. Chłopiec, który już ma tytuł księcia Cambridge, będzie trzeci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, po swoim dziadku, księciu Karolu, i ojcu.

Agencja Reuters zauważa, że najmłodszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej oznacza dla samego dworu ogromny skok w sondażach popularności wśród poddanych, a dla brytyjskiej gospodarki - niebagatelne dochody. Rodzina królewska to jeden z kluczowych filarów turystyki, piątej co do wielkości branży w Wielkiej Brytanii

"Od nocników z symbolami królewskimi, przez pączki z niebieskim nadzieniem, po pamiątkowe tabliczki z porcelany - gama produktów upamiętniających narodziny księcia waha się od oczywistych po dziwaczne" - pisze agencja.

Według ostrożnych prognoz sprzedaż wszystkich tych gadżetów w krótkim czasie przysporzy gospodarce brytyjskiej nawet 520 mln funtów (ok. 2,5 mld zł). Większą uwagę zwraca się jednak na długofalowy efekt wizerunkowy - rosnąca popularność rodziny królewskiej wzmacnia pozytywny odbiór W. Brytanii za granicą, a w kraju pogrążonym w recesji poprawia nastroje konsumenckie. Według ostatnich sondaży ustrój monarchistyczny w Wielkiej Brytanii popierało aż 77 proc. Brytyjczyków.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (970)
Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
126
~OBYWATEL ŚWIATA 2013-07-23 (21:04) 15 godzin i 44 minut temu

Ale cyrk! Świat chyba zwariował w interesie Królestwa Wielkiej Brytanii. Miałem wrażenie, że wszyscy naiwni, którzy uczestniczyli w tym całym CYRKU, zachowywali się jakby czekali na ZBAWICIELA. W tym samym czasie gdzieś w ŚWIECIE URODZIŁ się zapewne zdolniejszy, ale bez rodowodu obywatel świata, który od chwili narodzin nie ma już sukcesji do TRONU. KOMU TO CAŁE KRÓLESTWO W NOWOCZESNYM ŚWIECIE. BRYTANOM zależy aby jak najwięcej turystów przyjeżdżało do królestwa i podziwiało przejazd Królowej w złotej karocy. JA się do tego nie będę poniżał.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
34
Zgadzam się z opinią
124
~Guciorro 2013-07-23 (21:04) 15 godzin i 44 minut temu

Ludzie zidiocieli na tym punkcie!!! Co nas ku... interesuje jakies niemowle nie mozna juz tego sluchac zygac mi sie chce jak po raz kolejny widze ten temat w kazdych wiadomosciach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
80
~marian 2013-07-23 (20:24) 16 godzin i 24 minut temu

co tam gospodarka Polski może poczekać następne 100 lat ważniejsza jest Anglia i jej problemy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2