Strona główna serwisu
Drugi przypadek zarażenia koronowirusem nCoV

Drugi przypadek zarażenia koronowirusem nCoV

• W Tajlandii odnotowano drugi z rzędu przypadek koronowirusa nCoV
• Zarażenie tym śmiertelnie niebezpiecznym powoduje ciężką infekcję dróg oddechowych i niewydolność nerek
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nowy koronowirus jest groźny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt.

Obecność wirusa została potwierdzona u 71-letniego Omańczyka, który przybył do Bangkoku w piątek. Poprzedni przypadek również dotyczył obywatelu Omanu. Zarażenie wirusem ujawniono w czerwcu ub.r.

Wirus nCoV to wirus należący do rodziny koronawirusów, które mogą wywołać u ludzi zespół ostrej niewydolności oddechowej.


Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia ludzi tym wirusem stwierdzono w 2012 r. na Bliskim Wschodzie. Chory - 49-letni obywatel Kataru - został przetransportowany do szpitala w Wielkiej Brytanii, gdzie zmarł z powodu ostrej choroby układu oddechowego i niewydolności nerek.

W maju 2013 roku grupa ekspertów z Międzynarodowego Komitetu Taksonomii Wirusów zaproponowała nazwę dla jednostki chorobowej wywoływanej przez wirusa nCoV - Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus (MERS), która została zaakceptowana przez Światową Organizację Zdrowia.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (13)
Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
41
~Pragmatyk 2016-01-24 (11:06) 7 godzin i 51 minut temu

Jak zwykle największe syfy i cholerstwa to z Bliskiego Wschodu pochodzą... A zakrzyczeli Kaczyńskiego, jak powiedział to publicznie w kontekście "uchodźców"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
31
~robin 2016-01-24 (11:56) 7 godzin i 1 minutę temu

zastanawiające jest jak się wykrywa takiego wirusa... przecież u nas gdybym poszedł do szpitala to by powiedzieli ze to grypa a gdzieś w Tajlandii wiedza ze coś takiego, zapewne podrzucony...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
24
~demon 2016-01-24 (11:34) 7 godzin i 23 minut temu

tym razem będzie i krach giełdowy i epidemie i terrorystki i klęska głodu w jednym spektaklu pt;' NWO the beggining'

odpowiedz

zgłoś do moderacji