Strona główna serwisu
Dramatyczne sceny w Nowym Jorku -​ 700 osób zatrzymano

Dramatyczne sceny w Nowym Jorku -​ 700 osób zatrzymano

Ponad 700 uczestników protestu w Nowym Jorku przeciw niesprawiedliwościom systemu gospodarczego zostało aresztowanych w sobotę wieczorem na Moście Brooklińskim przez amerykańską policję.
APTN
Demonstranci zostali zatrzymani za blokowanie ruchu ulicznego i próbę zorganizowania marszu bez zezwolenia władz. Niektórzy zeszli z przejścia dla pieszych na moście łączącym Manhattan z Brooklynem i zajęli jezdnię.

W proteście uczestniczyło około 1500 osób. - Nie było problemu, dopóki grupa ludzi nie oderwała się i nie zaczęła krzyczeć: "Zajmijmy most, zajmijmy most!" - relacjonował rzecznik policji Paul Browne.

Według policji, do aresztowań doszło dopiero wówczas, kiedy demonstranci nie posłuchali wielokrotnych wezwań funkcjonariuszy do powrotu na ścieżkę dla pieszych. Niektórzy w obliczu grożącego im zatrzymania próbowali uciec. Ci, którzy nie podporządkowali się nakazom, zostali zakuci w kajdanki i przewiezieni autobusami do aresztu.


- Niektórzy usłuchali i usunęli się unikając aresztowania. Inni kontynuowali marsz w kierunku Brooklynu i zostali (aresztowani) - oznajmił rzecznik policji.

Protesty na Wall Street, w sercu finansowym miasta, trwają od dwóch tygodni. Ich uczestnicy buntują się przeciw nieuczciwemu - jak twierdzą - traktowaniu mniejszości, w tym muzułmanów, a także m.in. nadmiernemu użyciu siły przez policję, dużemu bezrobociu i przejmowaniu domów należących do ludzi, których nie stać na spłatę pożyczek.

Protest spowodował gigantyczne korki w okolicach Mostu Brooklyńskiego. Most został ponownie otwarty dla ruchu o godz. 20 (w niedzielę o 2.00 w nocy polskiego czasu).


Większość zatrzymanych otrzymała wezwania do sądu i została wypuszczona na wolność.
PAP, Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione. APTN

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (49)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
29
coolturysta911 2011-10-02 (13:55) 4 godziny i 57 minut temu

Ponad 1000 osob od dwoch tygodni demonstruje w finansowym centrum swiata przeciwko nierownosci spolecznej a w mediach tylko krotkie, suche wzmianki... Hm...co najmniej ciekawe...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
22
~jadwiga 2011-10-02 (13:17) 5 godzin i 35 minut temu

upadl.mur.upadnie.kapitalizm

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
an.drew 2011-10-02 (19:51) 23 godzin i 1 minutę temu

Czy władze USA były równie stanowcze wobec bankierów czy firm audytorskich które nadużyły zaufania? Czy skończyło się na wypłacie gigantycznych nagród?? Odbierają domy spox banki i komornicy nie stracą. Biedacy staracą oszczędności życia w związku ze spadkiem wartości licytowanych nieruchomości.

odpowiedz

zgłoś do moderacji