Strona główna serwisu
Cztery amerykańskie myśliwce F-​22 przeleciały nad Koreą Południową

Cztery amerykańskie myśliwce F-​22 przeleciały nad Koreą Południową

• Cztery niewidzialne dla radarów myśliwce F-22 Raptor przeleciały nad Koreą Południową
• Jest to demonstracja siły po wystrzeleniu przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu i przed wspólnymi manewrami wojsk USA i Korei Płd.
Przelot myśliwców, które stacjonują na japońskiej wyspie Okinawa, to - jak podkreśla agencja - kolejny wyraz wzmacniania przez Waszyngton swojego potencjału militarnego na południu Półwyspu Koreańskiego. Było to drugie tego rodzaju wydarzenie po przelocie bombowca strategicznego B-52 zdolnego do przenoszenia broni nuklearnej.

Wcześniej armia USA rozmieściła w Korei Południowej dodatkowe pociski Patriot. Trwają rozmowy na temat rozmieszczenia nowoczesnego systemu antyrakietowego THAAD.

Ma to być reakcja na wystrzelenie przez Pjongjang 7 bm. rakiety dalekiego zasięgu i wcześniejszej próbnej eksplozji nuklearnej, mimo ostrzeżeń ze strony wielkich mocarstw i zakazujących takich działań rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.


Kolejne manewry wojsk USA i Korei Południowej mają rozpocząć się w marcu. Według źródeł południowokoreańskich weźmie w nich udział rekordowo wysoka liczba żołnierzy amerykańskich - ponad 28 tys. Armia Korei Południowej liczy 600 tys. ludzi. Liczebność sił zbrojnych Korei Północnej ocenia się na ok. 1,2 mln.

Zobacz także: Wojskowy wiec w stolicy Korei Północnej

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (12)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~nowygość 2016-02-17 (11:30) 15 godzin i 4 minuty temu

Czy zaryzykują "niewidocznie" przelecieć nad Koreą Północną???!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
26
~ww 2016-02-17 (07:50) 18 godzin i 44 minut temu

czy ktoś zauważył cztery niewidzialne samoloty ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
26
~babcia 2016-02-17 (07:39) 18 godzin i 55 minut temu

nad Koreą Południową? też osiągnięcie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
12
~pierdzioch 2016-02-17 (11:54) 14 godzin i 40 minut temu

Mysliwce to nic... Ostatnio zalapalem sie na sped KOD-u i puscilem okropnego baka... Idacy za mna krecili nosami, ale wytrwali. Bak spelnial wszystkie standardy UE i byl ekologoczny. Dodam, ze rowniez niewidzialny. Podobnie jak jankesi potraktowalem go jako ostrzezenie...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
11
~gośćinny 2016-02-17 (07:38) 18 godzin i 56 minut temu

Nikt nie wie , kto pierwszy przeleciał , kto pierwszy naruszył itd. itp. , ale jeżeli ktoś wierzy , że jak USA pierwsza prowokuje i dowiemy się to z "naszych" mediów jest po prostu kmiotem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~x 2016-02-17 (15:36) 10 godzin i 58 minut temu

F-22 przeleciały i wylądowały na lotnisku ,to ci nowości

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~gmp 2016-02-19 (00:46) 1 godzinę i 48 minut temu

to zeczywiscie pokaz byl po hu........

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~kvam 2016-02-17 (11:20) 15 godzin i 14 minut temu

Tak Korea Północna jak i Kuba powstały z inicjatywy USA i o jakich prowokacjach tutaj się pisze . Teatrzyk dla niewtajemniczonych .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~oj tam oj tam 2016-02-20 (22:05) 4 godziny i 29 minut temu

NOWE SZATY CESARZA pamiętacie ta bajke?Ja noszę na co dzień niewidzialny łańcuszek warty 1.5 mln $

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~POTĘPIENIEC 2016-02-19 (08:51) 17 godzin i 43 minut temu

Zwarcie zbrojne obu KOREI doprowadzi do Przepędzenia Amerykańskiego GADA przez Zjednoczony NARÓD.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
3
~Sob 2016-02-17 (14:11) 12 godzin i 23 minut temu

Sprostuje bezsensowne komentarze. 1.Te samoloty przelecialy nad Korea pd jako demonstracja sily. 2.to ze sa niewidzialne dla radarow nie oznacza ze nie sa widzialne dla oczu lub lornetki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~QWA 2016-02-21 (13:20) 13 godzin i 14 minut temu

TEN EXPERT Z WP JE WIDZIAŁ.TO CZARODZIEJ.

odpowiedz