Strona główna serwisu
Zuzanna Śmigiel

oprac.Zuzanna Śmigiel

Afganistan. Ambasador ZEA ranny w zamachu bombowym

Afganistan. Ambasador ZEA ranny w zamachu bombowym

Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich został ranny w zamachu bombowym w Afganistanie. Do zamachu doszło we wtorek w Kandaharze na południu Afganistanu. W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 9 osób, a 18 zostało rannych.
W zamachu poza ambasadorem ranny został także gubernator prowincji. Zamach miał miejsce w jego rezydencji. Rzecznik gubernatora - także ranny - poinformował, że do ataku doszło w trakcie spotkania przedstawicieli miejscowych władz z delegacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

MSZ w Dubaju potwierdziło, że ranny został ambasador oraz kilku, niższych rangą dyplomatów ZEA w Afganistanie.

Szef policji w prowincji Abdul Razik, powiedział, że zarówno ambasador, jak i jego goście z ZEA odnieśli lekkie obrażenia. Jego zdaniem ładunki wybuchowe były umieszczone w kanapach i zdetonowano je podczas kolacji.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
46
Zgadzam się z opinią
81
~Pola 2017-01-11 (14:21) 10 godzin i 49 minut temu

Widzę, ze popaprańcy po 8 latach nierządu chcieliby kontynuować chocholi taniec w państwie. Czyż naród nie pokazał im, kto tym razem ma rządzić. PIS ma anielską cierpliwość do tej parlamentarnej i nie tylko hołoty.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
25
~asad 2017-01-11 (16:53) 8 godzin i 17 minut temu

Piszecie komentarze nie do tego artykułu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
60
~as 2017-01-11 (17:58) 7 godzin i 12 minut temu

KIEDY TUSKA BĘDZIE MOŻNA OGLĄDAĆ W WIĘZIENIU ? CHYBA CZAS JUŻ WIELKI ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4