więcej

25 tys. Rosjan protestuje w Moskwie.

PAP |  aktualizacja 2011-12-10 (16:15) 2 lata 11 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 36 minut temu
drukuj


Protesty w Moskwie 7 grudnia zakończyły się interwencją policji i aresztem dla wielu osób opinie video
Około 25 tys. ludzi - a według niektórych źródeł nawet 40 tys. - przyszło na Plac Bołotny, w centrum Moskwy, aby zaprotestować przeciw sfałszowaniu wyborów do Dumy Państwowej z 4 grudnia. Władze stolicy Rosji zezwoliły na tę demonstrację. Manifestacja rozpoczęła się od występu zespołu muzycznego Rabfak z Jekaterynburga, który wykonał największy hit ostatnich dni w rosyjskim internecie, piosenkę "Nasz dom wariatów głosuje na Putina".

Również w innych miastach Federacji Rosyjskiej odbyły się podobne protesty. Wzięły w nich udział setki osób, a gdzieniegdzie - tysiące. Fala protestów przetoczyła się m.in. przez Władywostok, Chabarowsk, Tomsk, Nowosybirsk, Omsk, Czytę, Krasnojarsk, Irkuck, Uljanowsk, Kemerowo, Jekaterynburg, Czeboksary, Iżewsk, Kazań, Wołgograd, Perm, Murmańsk, Pietrozawodsk, Psków, Włodzimierz, Woroneż, Kaliningrad i Petersburg. W tym ostatnim demonstrowało ponad 10 tys. osób.

W Chabarowsku policja zatrzymała około 30 osób. W innych miastach zatrzymywano od kilku do kilkunastu osób.

Sobotnia akcja przeciwko fałszerstwom przy urnach wyborczych, to największe od lat wspólne wystąpienie opozycji w Rosji. Był to też pierwszy w tym kraju masowy protest, zorganizowany za pośrednictwem portali społecznościowych - Twitter, Facebook i WKontaktie. W samej Moskwie uczestnictwo zapowiadało ponad 50 tys. osób.

Na Plac Bołotny przybyli przedstawiciele praktycznie całej opozycji - od skrajnej lewicy po skrajną prawicę. Nad głowami jego uczestników powiewały czerwone flagi z sierpem i młotem byłego ZSRR i czarno-żółto-białe flagi Imperium Rosyjskiego. Były też sztandary Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), demokratycznego Jabłoka i liberalnej Solidarności.

Według policji, na samym Placu Bołotnym zgromadziło się około 20 tys. ludzi, a w jego rejonie - jeszcze 5 tys. Obrońca praw człowieka Lew Ponomariow, powołując się na organizatorów, przekazał, że było tam około 40 tys. osób.

Organizatorzy mieli zgodę na uczestnictwo 30 tys. ludzi. Plac Bołotny znajduje się na wyspie na rzece Moskwie, vis a vis Kremla, oficjalnej rezydencji najwyższych władz FR. Jest to bodaj pierwszy przypadek, gdy stołeczne władze wydały zgodę na zorganizowanie tak dużej manifestacji antyrządowej niemal pod oknami Kremla.

Występujący domagali się odejścia premiera Władimira Putina, unieważnienia wyborów do Dumy i rozpisania nowych, a także odwołania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej przewodniczącego Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Władimira Czurowa oraz innych urzędników państwowych odpowiedzialnych za fałszerstwa.

Żądali też zarejestrowania wszystkich formacji politycznych, którym w ostatnich latach odmówiono wpisania do rejestru partii, zwolnienia więźniów politycznych i zniesienia cenzury w federalnych środkach masowego przekazu.

Co chwilę tłum skandował: "Rosja bez Putina!", "Oszuści i złodzieje!" "Wolności!", "Rosja będzie wolna!" oraz "Czas zmienić władzę!".

"Jeśli do końca roku władze nie uznają tych wyborów za niebyłe, to będziemy wiedzieli, co zrobić 4 marca. Nie wpuścimy Putina na Kreml. Wszystko jest w naszych rękach" - oświadczył jeden z liderów niezarejestrowanej Partii Wolności Narodowej (Parnas), były premier Michaił Kasjanow. 4 marca 2012 roku w Rosji odbędą się wybory prezydenckie.

Inny z przywódców Parnasu, były wicepremier Borys Niemcow oznajmił z kolei, że "Rosjanie powinni udowodnić, że są dumnym i wolnym narodem".

Natomiast jedna z najpopularniejszych postaci rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego, szefowa Ruchu w obronie Lasu Chimkińskiego Jewgienia Czyrikowa wyznała, że jest dumna ze swojego narodu. - Jesteśmy prawdziwymi obywatelami. Nie pozwolimy, by oszuści i złodzieje ukradli nam wybory - podkreśliła. Określenia "partia oszustów i złodziei" opozycja używa w stosunku do putinowskiej partii Jedna Rosja.

Z kolei redaktor naczelna niezależnego tygodnika "New Times/Nowoje Wremia" Jewgienia Albac zaapelowała do zebranych, aby "ta para nie poszła w gwizdek". - Władzy, która kradnie nasze głosy mówimy - nie! Trzeba tworzyć komitety obywatelskie. Zbierać podpisy pod żądaniem unieważnienia wyborów oraz dymisji Putina i Dmitrija Miedwiediewa. To dopiero początek - wskazała.

Szef Jabłoka Grigorij Jawliński zapowiedział podjęcie przez jego partię kampanii, mającej doprowadzić do odsunięcia Putina od władzy. Inny z liderów Jabłoka Siergiej Mitrochin poinformował o zamiarze zaskarżenia w Sądzie Najwyższym wyników wyborów.

Deputowany z ramienia socjalistycznej Sprawiedliwej Rosji Giennadij Gudkow obiecał, że złoży swój mandat. - Jesteśmy za uczciwymi wyborami. Swój mandat zwrócę - oświadczył. A popularny pisarz Borys Akunin zauważył, że takiej Moskwy nigdy nie widział.

Manifestacja rozpoczęła się od występu zespołu muzycznego Rabfak z Jekaterynburga, który wykonał największy hit ostatnich dni w rosyjskim internecie, piosenkę "Nasz dom wariatów głosuje na Putina". Tysiące internautów podpisało się już pod żądaniem, by ten utwór reprezentował Rosję na przyszłorocznym festiwalu Eurowizji.

Akcja miała spokojny przebieg, choć w pewnym momencie próbowała ją zakłócić grupa nacjonalistów, rzucając zapalone race i petardy.

Początkowo demonstracja ta miała się odbyć na Placu Rewolucji, nieopodal Placu Czerwonego. Włodarze Moskwy uznali jednak, że plac ten może okazać się za mały, gdyż udział w akcji za pośrednictwem portali społecznościowych zapowiedziało kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Według policji, Plac Rewolucji może pomieścić tylko 5 tys. osób.

Wicemer Moskwy Aleksandr Gorbienko obiecał, że osoby, do których wiadomość o zmianie miejsca manifestacji z jakichś powodów nie dotrze i które w sobotę zjawią się na Placu Rewolucji, będą mogły bez przeszkód przejść na Plac Bołotny.

Gorbienko ostrzegł zarazem, że wszelkie akcje na Placu Rewolucji zostaną uznane za nielegalne ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Poprzednie nielegalne demonstracje opozycji w stolicy Rosji zostały brutalnie rozpędzone przez siły specjalne policji OMON.

Część uczestników manifestacji wyznaczyła sobie punkt zbiórki na Placu Rewolucji, skąd w zorganizowanych kolumnach przeszła na Plac Bołotny. Zostali tam tylko stronnicy radykalnej Innej Rosji, kierowanej przez Eduarda Limonowa, byłego dysydenta i pisarza. Mimo, że przez kilkadziesiąt minut nie chcieli się rozejść i wykrzykiwali antyrządowe hasła, policja nie interweniowała.

Władze Moskwy podjęły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Według rosyjskich mediów, na ulice stolicy wysłano ponad 50 tys. policjantów, funkcjonariuszy policyjnych sił specjalnych OMON i żołnierzy wojsk wewnętrznych MSW.

Place w centrum Moskwy zostały otoczone przez policję i wojsko. Wszędzie stoją dziesiątki policyjnych i wojskowych pojazdów ciężarowych oraz autobusów.

Wybory parlamentarne w Rosji wygrała partia Jedna Rosja, na której czele stoi premier Władimir Putin, a której listę wyborczą otwierał prezydent Dmitrij Miedwiediew. Według Centralnej Komisji Wyborczej, zdobyła ona 49,3 proc. głosów.

Opozycja zarzuciła władzom fałszerstwa wyborcze. W poniedziałek i we wtorek na ulicach Moskwy przeciwko oszustwom nad urną wyborczą demonstrowały tysiące osób. Setki zostały zatrzymane przez policję. Wielu uczestników manifestacji pobito. Do podobnych protestów w ostatnich dniach doszło też w Petersburgu.


(ap, ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 414 93.24%
nie 30 6.76%

Przeczytaj też

"Wielki błąd Putina". To go pogrąży?

dodane 2012-01-12 (10:24) 2 lata 10 miesięcy 16 dni 7 godzin i 27 minut temu

"Po upadku Kadafiego pora na Putina"

dodane 2011-12-13 (21:05) 2 lata 11 miesięcy 14 dni 20 godzin i 46 minut temu

Już ich Putin uwiera

dodane 2011-12-12 (09:35) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 8 godzin i 16 minut temu

Komuniści: wybory do Dumy nie były uczciwe i wolne

dodane 2011-12-11 (18:35) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 23 godziny i 16 minut temu

Mironow kandydatem Sprawiedliwej Rosji na prezydenta

dodane 2011-12-10 (10:20) 2 lata 11 miesięcy 18 dni 7 godzin i 31 minut temu

Rosyjski sposób na użycie siły: nie więcej niż 300, albo...

dodane 2011-12-08 (13:45) 2 lata 11 miesięcy 20 dni 4 godziny i 6 minut temu

Tego w Rosji jeszcze nie było, Putin ma się czego bać?

aktualizacja 2011-12-06 (08:42) 2 lata 11 miesięcy 22 dni 9 godzin i 9 minut temu

Prezydent Miedwiediew zapewnia: wybory były uczciwe

dodane 2011-12-05 (14:10) 2 lata 11 miesięcy 23 dni 3 godziny i 41 minut temu

Miedwiediew i Putin oddali głosy w wyborach do Dumy

dodane 2011-12-04 (12:45) 2 lata 11 miesięcy 24 dni 5 godzin i 6 minut temu

W innych serwisach

Wojny, konflikty, zamachy

Kiedy świat płonie, najwięcej informacji znajdziesz w nowym serwisie Konflikty.wp.pl


Opinie (553)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~PLACEK 2012-02-15 (15:05) 2 lata 9 miesięcy 13 dni 2 godziny i 46 minut temu

PUTIN PRZEGRA WYBORY W ROSJI! WIOSNA LUDÓW NIE TLKO U ARABÓW. WIOSNA DLA KRAJU KURKA GAZOWEGO CHACHA! EUROPIE BĘDZIE LŻEJ

odpowiedz

0
0
~PLACEK 2012-02-15 (15:05) 2 lata 9 miesięcy 13 dni 2 godziny i 46 minut temu

PUTIN PRZEGRA WYBORY W ROSJI! WIOSNA LUDÓW NIE TLKO U ARABÓW. WIOSNA DLA KRAJU KURKA GAZOWEGO CHACHA! EUROPIE BĘDZIE LŻEJ

odpowiedz

0
0
~PLACEK 2012-02-15 (14:56) 2 lata 9 miesięcy 13 dni 2 godziny i 55 minut temu

PUTIN PRZEGRA WYBORY W ROSJI! WIOSNA LUDÓW NIE TLKO U ARABÓW. WIOSNA DLA KRAJU KURKA GAZOWEGO CHACHA! EUROPIE BĘDZIE LŻEJ

odpowiedz

0
0
~PLACEK 2012-02-15 (14:56) 2 lata 9 miesięcy 13 dni 2 godziny i 55 minut temu

PUTIN PRZEGRA WYBORY W ROSJI! WIOSNA LUDÓW NIE TLKO U ARABÓW. WIOSNA DLA KRAJU KURKA GAZOWEGO CHACHA! EUROPIE BĘDZIE LŻEJ

odpowiedz

0
0
~JATRZENIE 2011-12-12 (16:26) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 25 minut temu

MEDIA W ATAKU
PODOBNE RZADY TOTALITARNE.I CELE NAROD MUSI PRZEGONIC TA HALASTRE,BY ZAPANOWALA DEMOKRACJA.USUNAC LIZUSOWSTWO DO UE.I SLUZALSTWO NASZEGO SATRAPY IMC-TUSKA DO MERKEL.

odpowiedz

0
0
~clark g 2011-12-12 (16:04) 2 lata 11 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 47 minut temu

to nawet nie stanowi 1% ludność
czyżby to przyjaciele Chodorkowskiego z jego nacji tak ochoczo wystąpili przeciw Władimirowi ,bardzo dużo stracili stąd ta reakcja, Putin musi im zmienić klimat z moskiewskiego na syberyjski , tam szybko doznają olśnienia

odpowiedz

46
7
~tuziemiec 2011-12-10 (17:22) 2 lata 11 miesięcy 18 dni i 29 minut temu

Mieszkańcy Rosji, najsilniej wyludnianego obszaru Europy, podrywają się do buntu, do walki o swoje prawa i demonstrują na ulicach Moskwy. To powinno być wskazówką dla Polaków zahukanych przez spolegliwe wobec glo**lizmu ELYTY i rodzimych kapitalistów-kanibali. Wasz los jako ofiar wolnorynkowej demokracji nie jest jeszcze przesądzony! Możecie zaprotestować przeciw niegodziwościom tego systemu tak jak oni. Współczesna demokracja wolnorynkowa (która w swej nadwiślańskiej formie jest wyjątkowo skutecznym i humanitarnym sposobem degeneracji, sterylizacji i eksterminacji rodzaju ludzkiego) tym różni się od wcześniejszych form kapitalizmu, że odrzuciła nie tylko rozszerzoną, ale nawet prostą reprodukcję ludności. To bardzo nowoczesna forma kapitalizmu, bo przewiduje już w niedalekiej przyszłości zastąpienie roboli robotami. W tym systemie nie ma miejsca na planowanie gospodarcze, ale jest miejsce na strukturalne bezrobocie, czyli tzw. rezerwową armię pracy. To dzięki tej zasadzie system ten kwitnie. Bezrobocie sprzyja bowiem depopulacji. DEPOPULACJA to polska droga do DOBROBYTU i SPRAWIEDLIWOŚCI. Zapoczątkowała ją Balcerowiczowska transformacja, której najbardziej dotkliwym społecznie efektem jest trwałe strukturalne bezrobocie. W rezultacie młodzi ludzie udają się z konieczności na saksy, praktycznie bez szansy powrotu na stałe do kraju, a mimo to niezmiennie 25-30% absolwentów w Polsce nie ma pracy. Oznacza to dla wielu młodych ludzi niemożność zakładania rodzin, podczas gdy rodziny wielodzietne cierpią straszliwą nędzę, otaczane są społeczną i medialną pogardą oraz określane jako patologiczne. Starsze pokolenie jest nie tylko wypychane na bezrobocie lub do niedawna na przyśpieszoną emeryturę, ale także i to w coraz większym stopniu pozbawiane opieki lekarskiej. Po transformacji wzrasta także nieustannie śmiertelność powodowana wypadkami drogowymi i samobójstwami. Wszystko to sprawia, że zgony przeważają nad urodzeniami, podczas gdy dane dotyczące emigracji są brane z sufitu i świadomie zaniżane, aby tworzyć pozory, że wyludniane jest powolne i sprzyja wzrostowi dobrobytu i sprawiedliwości. Z tej przyczyny nie należy zresztą oczekiwać szybkiego ogłoszenia wyników spisu powszechnego z czerwca 2011 roku. Tak więc Polska wymiera i czas najwyższy zmienić tekst polskiego hymnu, aby nie wystawiać na pośmiewisko tych bezzębnych starców, którzy umierać będą jako ostatni przedstawiciele naszej nacji. Wypada zauważyć, że emigracja wiąże się ściśle z wynarodowieniem. W przeszłości Polacy bardzo się martwili germanizacją czy rusyfikacją. Teraz takiego zmartwienia nie ma, bo procesy wynarodowienia zachodzą poza granicami kraju, podczas gdy emigracja jest postrzegana przez polską klasę próżniaczą jako zjawisko pozytywne, bo pomaga sprawie depopulacji. I tu ciekawostka. W Niemczech kursy języka niemieckiego dla zatrudnianych tam Polaków są dotowane przez państwo i pracodawców. Koszt takiego kursu jest dla Polaka zdumiewająco niski, bo wynosi zaledwie 1 Euro za godzinę lekcyjną i to przy 9 godzinach lekcyjnych tygodniowo! W Anglii naukę angielskiego oferuje się jeszcze polskim imigrantom za darmo, ale dotacje na te kursy mają obciąć. Młodzi Polacy, pozbądźcie się więc złudzeń na lepsze życie w kraju, nie czekajcie na kolejne reformy, lecz czym prędzej wyjeżdżajcie do Niemiec lub na Wyspy, aby tam się rozmnażać i żyć lepiej, skoro ojczyzna jest dla was macochą i robi z was wykastrowanych niewolników. Życzę Wam hartu ducha na obczyźnie. Pamiętajcie, że w Polsce uważają Was za nierobów i nędzarzy, którzy chcą żyć kosztem zdrowej moralnie, bogatej i pracowitej części społeczeństwa. Choć żal wam ojców i matek, nie oglądajcie się za siebie, bo pokojowe czasy, w których przyszło wam żyć, nigdy w przeszłości nie były tak trudne i stresujące.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
0
~Olek 2011-12-11 (04:27) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 13 godzin i 24 minuty temu

Jak to jest w Rosji ze przestepcy jak putin bija i zamykaja nie winnych ludzi.JESTESMY PO STRONIE NARODU ROSYJSKIEGO putin na Syberie tam jest jego miejsce.

odpowiedz

6
1
michal260189 2011-12-10 (19:22) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 29 minut temu

Czemu Piłsudski nie poparł Białych w walce z Czerwoną Szarańczą. Lepsza 100 razy była by Rosja po zwycięstwie Białych. A nie było by wtedy II wojny Światowej ani Katynia itd. SURSUM CORDA WIWAT CAR

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~Ala 2011-12-11 (00:15) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 17 godzin i 36 minut temu

KGB musi być przy władzy. Jak nie Putin to Miedwiediew.

odpowiedz

19
4
~mon 2011-12-10 (18:33) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 23 godziny i 18 minut temu

Rosjanie to fajny naród, tylko prawie zawsze wybierają głupkowatą władzę.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

42
19
~hehehe 2011-12-10 (14:45) 2 lata 11 miesięcy 18 dni 3 godziny i 6 minut temu

Teraz wiem jak robią "+ -" przy opiniach! Serią kliknięć...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
1
zmos 2011-12-10 (19:28) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 23 minuty temu

Rosjanie nie róbcie błędu, przecie wasz Putin ma miliardy, raczej zachęcie go aby inwestował w gospodarke. To co wybuduje nie weźmie z sobą na tamten świat.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
2
tama 2011-12-10 (18:44) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 23 godziny i 7 minut temu

Brawo odważni Rosjanie;;;tak trzymać

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
belphegor 2011-12-10 (19:55) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 21 godzin i 56 minut temu

25 tysięcy Rosjan? Chyba chrzonych scyzorykiem. W Moskwie mieszka 8 milionów .

odpowiedz

2
3
~Nick 2011-12-10 (19:45) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 6 minut temu

Widze ze zachod juz ladnie manipuluje rosyjskim motlochem. Jak juz im kraj rozkradna wtedy zatesknia za Putinem. Tylko ze bedzie za pozno. A zchod niech sie zajmie lepiej lamaniem praw czlowieka u siebie. Do tej pory , tam gdzie zach. wsadzil swoje parszywe lapska , panuje nielad i bieda. Irak, Afganistan i panstwa tzw. "arabskiej rewolucji" z ostatniego roku sa najlepszym przykladem. Tylko rzady twardej reki uratuja Rosje i jej bogactwa prze parcelacja. Rosja mogla by byc krajem dobrobytu. Ale jest zmuszona wiekszosc swoich dochodow wydawac na zbrojenia. W innym przypadku zniknie z mapy swiata. Albo stanie sie wasalem zachodu ktory ja rozkradnie , a narod, nie dosc ze bedzie klepal biede to jeszcze zejdzie do rangi slugusa. Tak jak Polacy. Dzisiaj jest duzo biedy w rosji. Ale ludzie sa wolni . Dzieki czemu radza sobie z ta bieda . Na zach. ludzie zyja jak zwierzeta w ZOO . Wlasciciel rzuci cos do zarcia , ale za to nie wolno ci dalej jak do lini. Oni nazywaja to panstwem prawa. Ja nazywam to zabijaniem czlowieczenstwa.

odpowiedz

7
0
~cytat 2011-12-10 (19:06) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 45 minut temu

Na pierwszej stronie portalu Echa Moskwy tekst z bloga M.Paszkina przewodniczacego zwiazku zawodowego pracownikow milicji!!. Warto zacytowac kilka fragmentow dla oglupionych propaganda GWn POlaczkow i amatorskiej czesci agentury. " Na zlodzieju czapka gorze. Kto caly czas twierdzi,ze mityngi przeplacane sa przez Zachod?.Ze wszyscy przeciwnicy to agenci wplywu Zachodu?. Odpowiedz:nasi rzadzacy. Jest akurat odwrotnie. Popatrzmy realnie co w rzeczywistosci dzieje sie w Rosji. 1) Polowę budzetu "obrabia sie" i wywozi na Zachod- podtrzymywac ich ekonomike. 2)Armia likwidowana jest planowo i konsekwentnie. 3)Surowce wywozi sie ponownie na Zachod.Stalismy sie jego surowcowym dodatkiem 4)Przemysl krajowy likwiduje sie.Nauka nie rozwija sie. 5)Fundusz Stabilizacyjny chroni sie w zagranicznych bankach,podtrzymujac ICH ekonomike. 6)Madrzy i inicjatywni ludzie wyjaezdzaja z kraju. 7)Na ekranach TV klamstwo i demoralizacja 8)Kraj wymiera,ludzie zapijaja sie z polozenia bez wyjscia i braku srodkow. Kto jest agentura Zachodu ?-rzadzacy ,czy protestujacy?. Ogolnie -Zachodowi to jest wlasnie potrzebne-slaba i calkowicie zalezna od nigo Rosja. Nam TERAZ staraja sie wmowic,ze nasz rzad samodzielnie podejmuje decyzje ,ze my im ostro odpowiadamy na grozby. Realne sprawy mowia ,ze jest odwrotnie. To tylko wstep.Warto zwrocic uwage ,kto to pisze -jawnie. Widac nawet w aparacie wladzy narasta bunt. Dalsze fakty sa jeszcze bardziej szokujace.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
21
~gniewko 2011-12-10 (14:07) 2 lata 11 miesięcy 18 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Zamieszki w Londynie,Paryżu,Oburzeni w USA
Władze sobie poradziły,stłumily,ale w Rosji bandziory i chuligani to dla Zachodu cacy. Wysyłamy kupę pieniędzy do Ukrainy,Białorusi,Gruzji,Czeczeni,teraz dla opozycji w Rosji. a u nas juz tak dobrze,juz nie ma kryzysu,juz nie ma glodnych dzieci.... I broń do Libii też słaliśmy po cichu. Mam nadzieję,że Putin wie co dobre dla jego kraju i poradzi sobie z podpuchami CIA.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

2
2
~123qwe 2011-12-10 (19:19) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 32 minuty temu

KOGO POPIERACIE KOMUNISTÓW I NACJONALISTÓW? TV KŁAMIE, BO TEGO NIE MÓWIĄ.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~mmmmm 2011-12-10 (19:30) 2 lata 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 21 minut temu

Władze zezwoliły na gromadzenie się na placach niezadowolonym. Bardzo mądre posunięcie. Stąd tylko krok do sfilmowania manifestantów i w chwili odpowiedniej zamknięcia ich w łagrach. Tak postępuje władza w Rosji. Twierdzę że to tylko manipulacja - "niech świat się dowie że u nas jest demokracja" - a za jakiś czas wszystkich nieposłusznych za mordę , do łagrów.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

KBW: test wyborczego systemu informatycznego wykrył łatwy do skorygowania błąd
dodane 2014-11-26 (15:02) 2 dni 2 godziny i 49 minut temu

Polski misjonarz uwolniony z rąk porywaczy
dodane 2014-11-26 (14:27) 2 dni 3 godziny i 24 minuty temu

PO: czy Jacek Sasin chce likwidować szkoły w centrum Warszawy?
dodane 2014-11-26 (14:24) 2 dni 3 godziny i 27 minut temu

Rosyjskie samoloty nad Ukrainą. Przez granicę jedzie broń
dodane 2014-11-26 (13:46) 2 dni 4 godziny i 5 minut temu

Mężczyzna zginął pod kołami Pendolino podczas jazdy testowej
dodane 2014-11-25 (17:49) 3 dni i 2 minuty temu

Rosja po raz kolejny przestrzega Ukrainę przed dążeniem do NATO
dodane 2014-11-25 (17:15) 3 dni i 36 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.