więcej

Papież Franciszek: karierowicze w Kościele to złodzieje i zbóje.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2013-04-22 (13:50) 1 rok 4 miesiące 11 dni 7 godzin i 6 minut temu
drukuj


Papież Franciszek opinie
Papież Franciszek ostro wypowiedział się o karierowiczach w Kościele nazywając ich "złodziejami i zbójami", którzy "okradają Jezusa z chwały" i myślą tylko o zyskach dla siebie.

- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały - powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie mieszka. Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie".

Franciszek stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.

- To byłaby religia jak ze sklepu. Ja dam ci chwałę, a ty dasz ją mnie - podkreślił.

Wezwał wszystkich w Kościele, by postępowali zgodnie z błogosławieństwami, wskazanymi przez Jezusa w Kazaniu na Górze: "jesteś pokorny, ubogi, cichy, sprawiedliwy".

- Kiedy przedstawiają ci inną propozycję, nie słuchaj jej - apelował papież.

Następnie zauważył: "jest wiele ścieżek, być może bardziej korzystnych, ale nie są one prawdziwe".

- Drogą jest tylko Jezus. Ktoś z was powie: "Ojcze jesteś fundamentalistą". Nie, to po prostu powiedział Jezus: "Ja jestem bramą"- mówił papież Franciszek.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 570 97.6%
nie 14 2.4%

Przeczytaj też

Papież Franciszek wywołuje entuzjazm i jest krytykowany

dodane 2013-05-03 (16:55) 1 rok 3 miesiące 30 dni 4 godziny i 1 minutę temu

Papież Franciszek do księży: jesteście duszpasterzami, a nie funkcjonariuszami

dodane 2013-04-21 (11:35) 1 rok 4 miesiące 12 dni 9 godzin i 21 minut temu

Papież Franciszek cofnął premie dla kardynałów

dodane 2013-04-19 (22:35) 1 rok 4 miesiące 13 dni 22 godziny i 21 minut temu

Śledztwo w sprawie znieważenia papieża Franciszka. Odpowie za "ch..."?

dodane 2013-04-19 (17:35) 1 rok 4 miesiące 14 dni 3 godziny i 21 minut temu

Papież: "tysiąckrotnie" wolę Kościół narażony na wypadki, niż chory

dodane 2013-04-18 (17:35) 1 rok 4 miesiące 15 dni 3 godziny i 21 minut temu

"Błogosławieństwo papieża Franciszka" za 60 złotych

aktualizacja 2013-04-18 (04:03) 1 rok 4 miesiące 15 dni 16 godzin i 53 minuty temu

Papież nie chce windy tylko dla siebie, jeździ z innymi

dodane 2013-04-17 (18:15) 1 rok 4 miesiące 16 dni 2 godziny i 41 minut temu

Papież Franciszek: Jezus jest naszym adwokatem, który zawsze nas broni

dodane 2013-04-17 (12:10) 1 rok 4 miesiące 16 dni 8 godzin i 46 minut temu

Papież Franciszek zaczyna wielką rewolucję

dodane 2013-04-15 (08:24) 1 rok 4 miesiące 18 dni 12 godzin i 32 minuty temu
materiał foto

Nawet papież nie może spać spokojnie

dodane 2013-03-20 (09:31) 1 rok 5 miesięcy 13 dni 11 godzin i 25 minut temu

materiał foto

Msza inauguracyjna papieża Franciszka

dodane 2013-03-19 (09:46) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 11 godzin i 10 minut temu
materiał foto

Tak żył Jorge Mario Bergoglio, zanim został Franciszkiem

dodane 2013-03-14 (23:51) 1 rok 5 miesięcy 18 dni 21 godzin i 5 minut temu

W innych serwisach


Opinie (675)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

28
9
~feror 2013-04-22 (18:23) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 33 minuty temu

Co na to Rydzyk i Głódź?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~Hanys 2013-04-22 (18:58) 1 rok 4 miesiące 11 dni 1 godzinę i 58 minut temu

Typowy polak,usłyszał jakieś kłamstwa (tak jak te o obozach)i palnął.

odpowiedz

7
4
~Popieracz Papieża 2013-04-22 (18:56) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 1 minutę temu

No toć przecież o Ojca Dyrektora przecież chodzi Nasze Tadzia z Torunia karierowicza, który to wszystko robi na własną chwałę pewnie równiez nasz Franciszek Papiez ujął w tych słowach byłego księdza Natanka równie nawiedzonego jak jego wyznawcy

odpowiedz

13
0
~senior 2013-04-22 (18:52) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 4 minuty temu

JA TYLKO PRZYPOMNĘ WSZYSTKIM OBROŃCOM RYDZYKA ORAZ INNYCH ROZPASANYCH DUCHOWNYCH,ŻE PAPIEŻ JEST WASZYM ZWIERZCHNIKIEM I WSZELKIE NEGOWANIE JEGO NAKAZÓW JEST GRZECHEM,ORAZ GROZI WYKLĘCIEM.MOŻECIE SOBIE NIC Z TEGO NIE ROBIĆ,ALE TAKA JEST PRAWDA.JA OSOBIŚCIE POPIERAM PAPIEŻA CAŁYM SERCEM I BARDZO SIĘ CIESZĘ,ŻE PO DWÓCH TYSIĄCLECIACH WRESZCIE ZNALAZŁ SIĘ KTOŚ,KTO GŁOŚNO MÓWI TO,CO WSZYSCY OD LAT WIEDZĄ.

odpowiedz

67
7
~tremo 2013-04-22 (17:24) 1 rok 4 miesiące 11 dni 3 godziny i 32 minuty temu

Rany julek!!! FRranciszku toc to otwarty atak na polski kosciółek katolicki .Uwazaj chłopie bo cie dziwisz ekskomunikuje.a flacha-głodomorek nie udzieli komunii

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

71
6
~kaz73 2013-04-22 (15:45) 1 rok 4 miesiące 11 dni 5 godzin i 11 minut temu

Jak by o Rydzyku mowa była....

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~gazik 2013-04-22 (18:42) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 14 minut temu

dobrze mowi-dac mu wiecej wina!

odpowiedz

2
0
~haha 2013-04-22 (18:42) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 14 minut temu

Rydzyk garda

odpowiedz

6
0
~edi.3 2013-04-22 (18:42) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 14 minut temu

Apelował do Leszka Sławojki Głodzia i co ma teraz zrobić wybitny polski biskup oraz pozostali wybitni biskupi w Polskim kościele.

odpowiedz

57
8
~~wacio 2013-04-22 (16:18) 1 rok 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 38 minut temu

No i co Panie Rydzyk? Dla ciebie drogą nie jest Jezus, lecz kasa emerytów. Jesteś karierowicz, który "nic nie ma". Bij się w piersi i na kolana. Nie wiesz , co mówił Jezus na Górze ? Słuchaj Franciszka. O Tobie mówi i do ciebie!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

8
1
~senior 2013-04-22 (18:39) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 17 minut temu

To ja tylko zapytam czy Rydzyk podpada pod stwierdzenie Papieża?Czy inni duchowni wyczerpują znamiona tego stwierdzenia,jeśli mają po dwa auta,szykowne plebanie,darmowe gosposie,telewizje satelitarną,komputery,darmową siłę roboczą,nie płacą podatków,wyłudzają kasę od biedoty?

odpowiedz

6
0
~ewa-polonia 2013-04-22 (18:38) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 18 minut temu

a co na to Rydzyk!!!!! biznesmen...pewnie będzie robił teraz nagonkę na Papieża Franciszka!!!!!!!

odpowiedz

6
3
~Gucio 2013-04-22 (15:58) 1 rok 4 miesiące 11 dni 4 godziny i 58 minut temu

Czy miał na myśli Piechocińskiego i PSL .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~Wojtus Katolik 2013-04-22 (18:38) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 18 minut temu

Franciszek i Obama spotkali Pana Boga. są ciekawi jak będzie wyglądała przyszłość. -Za ile lat w USA skonczy sie kryzys ekonomiczny?-pyta Obama. -Za 20 lat. -To już nie za mojej kadencji-stwierdza Obama. -Kiedy Kosciol Katolicki będzie ubogi i sluzyl tobie Boze a nie mamonie-pyta Franciszek -A to już nie za mojej kadencji-odpowiada Pan Bóg.

odpowiedz

8
0
~artanek58 2013-04-22 (18:38) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 18 minut temu

To dostało sie polskim kardynałom ,biskupom,proboszczom i jednemu Ojcu z Radia

odpowiedz

6
0
~mario 2013-04-22 (18:38) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 18 minut temu

oj człowieku za te słowa to ty długo nie pociągniesz..już szykują ci trutkę

odpowiedz

0
1
~Kolanta 2013-04-22 (18:37) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 19 minut temu

Przyjechał z Argentyny i zdziwił sie co to Jełwropa.

odpowiedz

3
0
golgi 2013-04-22 (18:37) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 19 minut temu

E tam rydzyk będzie swoim wmawiał, że to o nim właśnie Papież Franciszek myślał. Idę o każdy zakład, ze tak będzie!!!

odpowiedz

2
0
~byłsobieczłowieczek 2013-04-22 (18:36) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 20 minut temu

AMEN.

odpowiedz

5
0
~michu 2013-04-22 (18:36) 1 rok 4 miesiące 11 dni 2 godziny i 20 minut temu

Ciekawe, co na to odpowie Flaszka, po przemyśleniach na balkonie swojej rezydencji z poszerzonym za friko przez miasto Gdańsk rozległym widokiem. Walnie się w klatę, złoty łańcuch odda na biednych i zamieszka na kempingu...

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Lekarze bez Granic: świat przegrywa batalię z ebolą
dodane 2014-09-02 (19:40) 1 godzinę i 16 minut temu

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska polskim kandydatem na komisarza UE
dodane 2014-09-02 (17:34) 3 godziny i 22 minuty temu

Kancelaria Prezydenta: rozmowy ws. nowego premiera po dymisji Tuska
dodane 2014-09-02 (13:54) 7 godzin i 2 minuty temu

"Rzeczpospolita": NATO wierzy w dobrego Putina
dodane 2014-09-02 (12:47) 8 godzin i 9 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 14115