więcej

Reuters: przedstawiciele Rosji szydzą z zachodnich sankcji.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2014-03-18 (15:03) 8 miesięcy 5 dni 9 godzin i 51 minut temu
drukuj


opinie
Sankcje ze strony UE i USA wobec Rosji "wywołują ironię i sarkazm" - powiedział doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Z sankcji szydzą też ci przedstawiciele Rosji, którzy znaleźli się na czarnej liście - pisze Reuters.

- Przejadły się nam te sankcje; wywołują uczucie ironii i nawet sarkazmu - oznajmił Uszakow.

Inny doradca prezydenta Władimira Putina, Władisław Surkow, powiedział, że zupełnie go nie martwią sankcje amerykańskie, którymi został objęty. - Wręcz przeciwnie, jestem z tego dumny i uważam, że jest to swego rodzaju polityczny Oscar od Amerykanów w nominacji "najlepsza rola męska" - oznajmił.

Surkow, a także inny doradca Putina Siergiej Głazjew znalazł się na amerykańskiej, ale nie na unijnej czarnej liście przedstawicieli Rosji objętych sankcjami finansowymi.

UE wprowadziła swoje restrykcje w postaci zamrożenia aktywów i zakazu wizowego wobec łącznie 21 osób: rosyjskich deputowanych i wojskowych, a także przedstawicieli prorosyjskich władz Krymu. MSZ Rosji oznajmiło we wtorek, że unijne sankcje "nie pozostaną bez adekwatnej odpowiedzi" ze strony Moskwy.


(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 354 86.76%
nie 54 13.24%

Przeczytaj też

MSZ Rosji: odpowiemy adekwatnie na sankcje UE

dodane 2014-03-18 (14:10) 8 miesięcy 5 dni 10 godzin i 44 minuty temu

Prasa USA: "Nawet Putin nie sądził, że sankcje Zachodu będą tak słabe"

dodane 2014-03-18 (09:55) 8 miesięcy 5 dni 14 godzin i 59 minut temu

Japonia zastosuje sankcje wobec Rosji

dodane 2014-03-18 (04:25) 8 miesięcy 5 dni 20 godzin i 29 minut temu

Ukraiński minister sprawiedliwości Jurij Petrenko ostrzega Rosję: szykujemy sankcje

dodane 2014-03-17 (21:20) 8 miesięcy 6 dni 3 godziny i 34 minuty temu

USA: sankcje wobec 11 rosyjskich i ukraińskich urzędników za Krym

aktualizacja 2014-03-17 (17:09) 8 miesięcy 6 dni 7 godzin i 45 minut temu

USA też wprowadzają sankcje wobec Rosji

dodane 2014-03-17 (14:46) 8 miesięcy 6 dni 10 godzin i 8 minut temu

Jest zgoda UE na sankcje wobec Rosji

aktualizacja 2014-03-17 (18:43) 8 miesięcy 6 dni 6 godzin i 11 minut temu

Kogo obejmą unijne sankcje?

dodane 2014-03-17 (09:16) 8 miesięcy 6 dni 15 godzin i 38 minut temu

materiał foto

Ukraina vs. Rosja

dodane 2014-03-14 (14:35) 8 miesięcy 9 dni 10 godzin i 19 minut temu

W innych serwisach


Opinie (570)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
0
~Radek 2014-03-18 (19:47) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 7 minut temu

Ciekawe, jak będzie się Putin śmiał, jak Obama usunie go z listy swoich znajomych na facebooku. A w końcu nie wytrzyma i to zrobi.

odpowiedz

4
2
~gościówa 2014-03-18 (19:47) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 7 minut temu

te co Polska miała na wsochodzie. nawet śląsk nie jest polski.

odpowiedz

8
2
~kkul 2014-03-18 (19:47) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 7 minut temu

Proszę was... Unia Świniopejska, Straszna Brytania i Hameryka nie mają wpływu na Putina. On robi co chce. Zaraz będzie I rozbiór Ukrainy. Przecież Ruski chcą zaprosić Polaków do tego rozbioru. Jak pan Premier McDonald się zgodzi to będziemy mieli Lwów. A nas nie zaatakuje bo my jesteśmy w NATO.

odpowiedz

10
0
amzodiak 2014-03-18 (19:46) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 8 minut temu

OOoo święta prawda, Polacy mają już sankcję wizową od USA ze 30 lat...;/

odpowiedz

4
1
~socjotechnika 2014-03-18 (19:46) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 8 minut temu

wylaczyli lapke do dawania plusow.

odpowiedz

7
0
~izz 2014-03-18 (19:46) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 8 minut temu

a co z sankcjami Ameryki wobec nas ? - wizy. Ciągle traktują nas jak niepożądany element

odpowiedz

21
1
lenina 2014-03-18 (19:28) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 26 minut temu

Dziwi mnie, ze moje komentarze przeciwko niektorym artykulom na wp.pl sa usuwane…Myslalam, ze mamy swobode slowa, a sie okazuje, ze nie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~gephard 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

No z tych jakichś tam sankcji to może brzuch rozboleć od śmiechu. Majątki to oni mają w Rosji a nie w żydowskich bankach. Śmieszny ten murzynek i ta ue.

odpowiedz

4
2
~kolo 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

Rosji nie trzeba pokonywać.Rosję trzeba związać jak najmocniej godpodarczo z Europa zachodnią.Należy im dostarczyć technologie tak aby wzrósł tam znacznie poziom życia.Sankcje są słabe ale związki gozpodarcze też blokują Putina.Zbliżenie Europy i Rosji nie jest na rękę usa,które traktuja Moskwę jako przeciwnika w geopolityce a unia wojskowa i gospodarcza Europy i Rosji byłaby dla jankesów KATASTROFĄ.

odpowiedz

4
1
~prsote 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

Toprawda UE i USA sie osmieszyly. Moze w koncu zamiast gadac zerwa stosunki gospodracze z Rojsa natychmiast. Raczje watpie, dlatego Plska muis sie zbrojic. Rusu co prawa nigdy z nami nie wygrali samodzielnie, ale lepiej miec 100% pewnosc.

odpowiedz

9
3
~ja 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

PAN Putin to gość żeby on polską rządził byłby spokój i ład w pi......m kraju.

odpowiedz

2
0
~LEON ZAWODOWIEC 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

Jakie sankcje takie reakcje

odpowiedz

1
1
~anka 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

Breivika wypusvcie i dajcie mu zlecenie na putina..ostatnie ;);)/(

odpowiedz

4
1
~ach 2014-03-18 (19:45) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 9 minut temu

Brawo Putin...te dupki nie dorastają mu nawet do piet

odpowiedz

0
1
~ja 2014-03-18 (19:44) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 10 minut temu

putin to nie rosjanin????to nie jego nazwisko..wystarczy skojarzyć z lenim i wszystko jasne.

odpowiedz

3
0
~ŁYSY 2014-03-18 (19:44) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 10 minut temu

A JAK ROSJA DOJDZIE Z CHINAMI DO POROZUMIENIA ZE BEDĄ ROZLICZALI ROPĘ I GAZ W JUANACH? CO WTEDY USA. TO NIE PRYWATNE WIRTUALNE KONTA CZY WIZY.

odpowiedz

0
1
~xxx 2014-03-18 (19:44) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 10 minut temu

polska też wprowadzi sankcje wobec Rosji - wstrzyma eksport jabłek !!!!! i wykończy ruskich !!!!!

odpowiedz

4
0
~hmm 2014-03-18 (19:43) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 11 minut temu

Jeszcze ta slepa i platoniczna milosc Polakow do USA(najwiekszych terrorystow na Swiecie) wyjdzie ''im'' bokiem. Zamiast poprawiac relacje z sasiadami to wiecznie na odwrot. Widocznie historia lubi sie poprawiac. Polska armia to zart a wszelkie pakty zawierane w czasach pokoju to absurd.

odpowiedz

0
1
~ja 2014-03-18 (19:43) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 11 minut temu

na czarnej liscie u swoich putin,,u swoich.

odpowiedz

4
9
~mayk 2014-03-18 (19:25) 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 29 minut temu

Proponuje na 3 miesięczne sankcje wyjazdowe dla wszystkich rosjanów do UE i USA to zadziała !!! Pozdro

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Prof. Kazimierz Kik: głosy nieważne to ukryty protest
dodane 2014-11-23 (14:34) 10 godzin i 20 minut temu

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 22 osoby ranne
dodane 2014-11-23 (08:16) 16 godzin i 38 minut temu

materiał wideo

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu
dodane 2014-11-22 (08:41) 1 dzień 16 godzin i 13 minut temu

PiS: przedstawimy analizę ws różnicy między exit polls a wynikami wyborów
dodane 2014-11-21 (13:40) 2 dni 11 godzin i 14 minut temu

Wyniki wyborów w sejmikach wojewódzkich
dodane 2014-11-22 (22:50) 1 dzień 2 godziny i 4 minuty temu

Rosyjskie pociski spadają na Ukrainę. Artyleryjski ostrzał
dodane 2014-11-21 (13:02) 2 dni 11 godzin i 52 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.