Strona główna serwisu
Trzech zabitych w wypadku mikrobusa w okolicach Żnina

Trzech zabitych w wypadku mikrobusa w okolicach Żnina

Trzy osoby zginęły, a sześć zostało rannych w zderzeniu mikrobusa z ciężarówką i samochodem osobowym. Do wypadku doszło wieczorem koło Żnina w woj. kujawsko-pomorskim. Droga nr 253 jest już przejezdna.


- Około godziny 17.00 mikrobus uderzył w ciężarówkę na drodze wojewódzkiej nr 253 w miejscowości Murczyn koło Żnina; następnie w oba pojazdy uderzyło osobowe seicento. Na miejscu zginęło trzech mężczyzn, a sześć rannych osób zostało przewiezionych do szpitala - poinformował nadkom. Krzysztof Jaźwiński, oficer prasowy policji w Żninie.

Trzech rannych to pozostali z sześciu mężczyzn, którzy wracali mikrobusem z pracy w Bydgoszczy. Troje kolejnych rannych, to rodzina z dzieckiem podróżująca seicento.


- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mikrobus uderzył w ciężarówkę w chwili, gdy jej kierowca wykonywał na drodze manewr zawracania. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku poznamy jednak dopiero po zakończeniu dochodzenia - zaznaczył Jaźwiński.

Droga wojewódzka nr 253, na której doszło do wypadku, łącząca Murczyn z Łabiszynem i Żninem była zablokowana do godziny 22.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (70)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
18
~123 2012-11-21 (20:17) 13 godzin i 31 minut temu

a ITD jeździ po "mieście" fotorejestratorami za kierowcami co jadą 10km więcej od znaków!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~Mary 2012-11-21 (22:10) 11 godzin i 38 minut temu

Jak zwykle człowiek zawinil. Seicento jechało "w zderzaku",a w busie rozmowa sie toczyła i kierowca nie zauważył... zawracającego tira. Tir na pewno miał światła. Patrząc przed siebie i będąc skupionym na jeździe takie wypadki nie będą miały miejsca. Nie pierwszy i nie ostatni taki wypadek, żal ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~Dark 2012-11-21 (20:23) 13 godzin i 25 minut temu

Jechalem ze Znina o 16;30....mijalem tego busa......... Zal ludzi......siedzalo na przednim 3-ch....to bylo miedzy Brzoza a Zninem.... Niech Bog a ich za dzieci swoje.....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4