Strona główna serwisu
"To skandal, czemu Sikorski nie zareagował?!"

"To skandal, czemu Sikorski nie zareagował?!"

Antoni Macierewicz (PiS), szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej przesłał list do ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z pytaniem, dlaczego do tej pory nie zareagował ws. dziennikarzy "Naszego Dziennika" zatrzymanych w Moskwie.
Dziennikarz i fotoreporter "Naszego Dziennika" zostali zatrzymani pod Moskwą - poinformowała w poniedziałek gazeta. Piotr Falkowski i Marek Borawski pracowali nad materiałem o rosyjskim śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Zatrzymało ich FSB - pisze "Nasz Dziennik". Polaków wypuszczono po pięciu godzinach.

- Zwróciłem się do ministra Sikorskiego z pytaniem, dlaczego do dzisiaj nie zareagował w żaden sposób na skandaliczne działanie służb bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej wobec polskich dziennikarzy - powiedział Macierewicz podczas konferencji prasowej w sejmie. Poinformował, że pismo w tej sprawie wysłał m.in. do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

W trakcie konferencji wyraził zdziwienie, że polscy prokuratorzy przebywający obecnie w Moskwie nie będą przesłuchiwać nikogo z ośrodka o kryptonimie "Logika", z którym smoleńska wieża konsultowała naprowadzanie Tu-154M 10 kwietnia 2010 roku.


Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że w sprawie zatrzymania dziennikarzy "ND" ministerstwo bardzo chciało pomóc. - Ale ubolewamy, że MSZ dowiaduje się o tym zdarzeniu z prasy - zaznaczył.

Jak podkreślił Bosacki, interwencja konsula RP w Moskwie możliwa jest wyłącznie na wniosek polskiego obywatela. - A tymczasem do dziś do konsula w Moskwie nie wpłynęła żadna informacja o zatrzymaniu dziennikarza w sobotę lub w niedzielę w Moskwie lub pod Moskwą - dodał.

Według rzecznika MSZ, dziennikarze gazety zostali ponownie zatrzymani na lotnisku, "jednak tym razem zawiadomili konsula i po jego interwencji zostali zwolnieni.


Bosacki dodał też, że "na tę chwilę do MSZ nie wpłynęło żadne pismo podpisane przez Antoniego Macierewicza".

Macierewicz potwierdził informację z poniedziałku, że wraz z b. szefową MSZ Anną Fotygą ponownie uda się do USA szukać wsparcia dla inicjatywy powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej. - Wizyta jest przygotowywana. Czy nastąpi w ciągu dwóch tygodni, tygodnia, czy miesiąca tego nie wiem. To zależy od rozmów jakie prowadzimy z senatorami i kongresmenami - powiedział.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (770)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~+=Rex 2011-02-19 (08:30) 16 godzin i 50 minut temu

15 tys. stron dokumentow w sprawie niby katastrofy smolenskiej.Dokumentow ktore mu przekazal hurmylo Lawrow jeszcze podczas swojej wizyty w Warszawie w lipcu zeszlego roku.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~POlak 2011-07-28 (05:19) 20 godzin i 1 minutę temu

A dlatego Panie Pośle,,"PAP przekazała 27 lipca po południu informację o spotkaniu ministra Sikorskiego z dziennikarzami w Londynie. To, co przeczytałem, po prostu obezwładnia. Sikorski pobił kolejny rekord. To niełatwe, bo Palikot, Niesiołowski, Kutz i im podobni zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak minister spraw zagranicznych opluwający własny kraj to prawdziwa nowość w światowej polityce. „W Polsce nie brak ludzi myślących tak jak Behring Breivik” – oznajmił Sikorski. Polska w oczach Sikorskiego to kraj zagrożony przez środowiska ekstremistyczne, które tylko czekają, żeby urządzić masakrę na nieobliczalną skalę. Dalsze wypowiedzi nie pozostawiają wątpliwości, że chodzi mu o PiS"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
"PRZYJACIEL PISu" 2011-02-08 (17:10) 8 godzin i 10 minut temu

CZYŻBY JAK POPRZEDNIO JEDZIE ŻEBRAĆ O PIENIĄDZE? Czy sprawa poprzednia została wyjaśniona - w TVP3 nie chciał odpowiedzieć na to pytanie i szybko zmienił temat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19