Strona główna serwisu
Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych chce, by Wałęsa oddał pieniądze za Nobla

Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych chce, by Wałęsa oddał pieniądze za Nobla

• Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych pisze list do Wałęsy
• Chcą, by oddał pieniądze z nagrody Nobla
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych chce by Lech Wałęsa oddał pieniądze z nagrody Nobla i przekazał je na cele charytatywne.

List otwarty w tej sprawie skierował do byłego prezydenta szef stowarzyszenia Janusz Olewiński. Przewodniczący organizacji podkreśla, że kolejne ujawnione dokumenty potwierdzają współpracę Lecha Wałęsy ze służbami specjalnymi PRL, donoszenie na kolegów i pobieranie za to wynagrodzenia.

Dodaje, że sprawując urząd prezydenta Lech Wałęsa nie pomógł działaczom opozycji solidarnościowej, którzy stracili mienie i zdrowie, choć zwracano się do niego w tej sprawie. Zarzuca mu, że przyznał działaczom komunistycznej nomenklatury przywileje materialne, które rocznie kosztują skarb państwa około 8 miliardów złotych.


W związku z tym Janusz Olewiński proponuje, by Lech Wałęsa dobrowolnie zwrócił nagrodę Nobla i przekazał jej wartość na konto stowarzyszenia. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na rzecz prześladowanych działaczy niepodległościowych, żyjących w trudnych warunkach.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (856)
Nie zgadzam się z opinią
106
Zgadzam się z opinią
1201
~kasia 2016-02-22 (11:32) 23 godzin i 37 minut temu

Jarek jest niesamowicie zawiedziony. Nie był internowany, więc miał nadzieję, że przynajmniej Wałęsa na niego donosił, co pozwoliłoby mu być bohaterem "Tamtych Czasów", a ta również okazała się płonna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
85
Zgadzam się z opinią
1157
~PAMIĘTLIWY 2016-02-22 (11:42) 23 godzin i 27 minut temu

Stowarzyszenie Poturbowanych przez Styropian-wzywajcie prawiczków tych u władzy do umiarkowania w szerzeniu nienawiści !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
186
Zgadzam się z opinią
1244
~S 2016-02-22 (11:34) 23 godzin i 35 minut temu

Panie Prezydencie, nie tłumacz się już nikomu. Wiedz że w Polsce są ludzie którzy CI dziękują, są wdzięczni i trzymają z Tobą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
48
Zgadzam się z opinią
1095
~Joa 2016-02-22 (11:28) 23 godzin i 41 minut temu

ale Wałęsa nie dostał nagrody za to że był prezydentem, czy nawet za to że był internowany więc dlaczego ma oddać pieniądze i to na dodatek stowarzyszeniu ??????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
50
Zgadzam się z opinią
1091
~wert 2016-02-22 (11:36) 23 godzin i 33 minut temu

Ludzkie śmieci z zatrutymi umysłami....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
1045
ja 2016-02-22 (11:28) 23 godzin i 41 minut temu

PIS obstawił wszystkie poważne stanowiska swoimi i teraz będzie tylko to co oni chcą i co powiedzą .Więc będą wyciągać brudy spod ziemi aby się zakazać , już kłamstwami sypią a będzie lepiej.Pani premier kłamie nt. kopalni . W 100 dni nie zrobiła nic co obiecała.Ale co pierwsze biorą się za wyciąganie brudów . Wałęsa powinien zostać na miejscu to nie oni jemu dali .i chyba o to chodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
59
Zgadzam się z opinią
900
~antypisior 2016-02-22 (11:03) 6 minut temu

To co robi pis to wojna domowa !!! W końcu poleje się krew... Nie znam bardziej zawistnych ludzi niż Kaczyński i jego otoczenie. Dorwali się do władzy jak 10 lat temu i znowu to samo - czystki, szukanie winnych, grzebanie w teczkach, kłamstwa i arogancja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
878
~ate 2016-02-22 (11:03) 6 minut temu

Jarosław jedyny sprawiedliwy .... pozazdrościł osiągnięć więc musi zrobić dym. Tylko ciekawe co sam osiągnął oprócz skłócenia Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
852
~piter204 2016-02-22 (11:03) 6 minut temu

CZYZBY RYDZYK CHCIAL PIENIADZE NIE TYLKO OD DUDOPISA , KACZYNSKIEGO TO JESZCZE I OD WALESY ? ALE CZARNOSKIEZNIKI SA ZACHLANNI . WOW !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
858
~renatan 2016-02-22 (11:02) 7 minut temu

Chyba kogos porabalo O czym WY mowicie i piszecie.Zgnoic Czlowieka ktory tyle zrobil dla naszego Narodu!WSTYD Polacy tylko MY tak potrafimy!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
823
~RYDZ 2016-02-22 (11:52) 23 godzin i 17 minut temu

Działa nocna zmiana oj działa! Tylko że z nas śmieje się cały świat a w Rosji rączki zacierają!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
804
~Alfred 2016-02-22 (11:02) 7 minut temu

Nie stowarzyszenie mu dało nagrodę Nobla, więc z jakiej okazji im się należą te pieniądze ???? Paranoja .Madre głowy rozpatrzują wnioski o przyznanie tej nagrody - P.Wałęsa dostał ją więc mu się należała i jest jego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
798
~omus 2016-02-22 (10:57) 12 minut temu

zbierają dla rydzyka,odczepcie się od Pana Wałęsy! on więcej dobrego zrobił niż złego

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
778
~qwer 2016-02-22 (10:55) 14 minut temu

nie oni przyznawali i nie oni bedą zabierać

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
761
małgosia 2 2016-02-22 (11:24) 23 godzin i 45 minut temu

To Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych nie wie, że milion dolarów z nagrody Lech Wałęsa przeznaczył na cele charytatywne: połowę na kościelny fundusz pomocy rolnikom, drugą – na zakup sprzętu medycznego do przychodni dla stoczniowców w Gdańsku? Złoty Noblowski medal i dyplom został złożony jako wotum na Jasnej Górze.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
767
~józef 2016-02-22 (11:52) 23 godzin i 17 minut temu

dość tej nagonki na Lecha Wałęsę. Nieudaczniki . Nie pozwólmy tym malutkim, zakompleksionym patriotom przeinaczać historię. Do roboty na ulicę i zabrać władzę!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
759
~hulaka 2016-02-22 (10:57) 12 minut temu

pewno zabrakło na 500+

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
718
~kol 2016-02-22 (11:53) 23 godzin i 16 minut temu

O oddaniu pieniędzy niech się zwrócą do kościoła katolickiego który czerpał i czerpie z naszej kasy duże profity

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
703
~weteran 2016-02-22 (10:55) 14 minut temu

Może najpierw napiszcie do Putina. Jak na razie to wszystkie "rewelacje" nie są poparte dowodami a jedynie domysłami. Po pierwsze grafolog a po drugie historyk. A po trzecie i najważniejsze to co to za organizacja, która dopiero teraz się ujawniła. Znowu jakieś kanapowe towarzystwo wzajemnej adoracji???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
705
~ed 2016-02-22 (11:51) 23 godzin i 18 minut temu

Taa,i oddać Rydzykowi nich sobie kupi kolejny samochód za milion.Dziady pisowskie.

odpowiedz