Strona główna serwisu
Polskie Radio odmawia emisji spotu "Wyborczej" o Lechu Wałęsie

Polskie Radio odmawia emisji spotu "Wyborczej" o Lechu Wałęsie

• Polskie Radio nie będzie emitować spotu zachęcającego do wyrażenia solidarności z Lechem Wałęsą
• PR do "Gazety Wyborczej": spot został wysłany za późno
• "Wyborcza" poprawiła spot, nie doczekała się odpowiedzi ws. emisji
W sobotę na antenie Polskiego Radia miał być emitowany spot reklamujący weekendowe wydanie "Gazety Wyborczej". Do wydania będzie dołączony plakat Jacka Fedorowicza "Portret nieznanego mężczyzny z wąsem. (II poł. XX wieku)" przedstawiający Lecha Wałęsę. Do emisji jednak nie dojdzie - czytamy na wyborcza.pl.

"Zabierz plakat na demonstrację, powieś w pracy, w domu. Wyraź swoją solidarność z Lechem Wałęsą" - mówi lektor w spocie. Redakcja gazety zachęca do tego, by z satyrycznym rysunkiem Fedorowicza z okresu stanu wojennego wybrać się na jedną z manifestacji, które w sobotę Komitet Obrony Demokracji organizuje w całej Polsce.

Dzień przed emisją Polskie Radio w e-mailu poinformowało "Wyborczą", że spot nie został dopuszczony do emisji. Dlaczego? Z jednej strony radio zarzuca "Wyborczej", że spot został wysłany zbyt późno. Ale mimo to prosi, by go poprawić i przesłać w nowej wersji, co oczywiście wydłuży spóźnienie.


Choć było już po terminie, "Wyborcza" przygotowała kolejną wersję spotu. Domyślając się, co należy poprawić, "wypikano" imię i nazwisko Lecha Wałęsy, a także słowo "demonstracja".

"Wyborcza" nie doczekała się odpowiedzi, czy poprawiony spot zostanie wyemitowany. W oficjalnym piśmie, które redakcja dostała wieczorem, Polskie Radio informuje, że spot (pierwszy, jeszcze niepoddany naszej "autocenzurze") powinien zostać przesłany dużo wcześniej. O wersji poprawionej radio nie pisze ani słowa.
wyborcza.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (548)
Nie zgadzam się z opinią
63
Zgadzam się z opinią
964
~Zdzichu 2016-02-27 (10:14) 6 godzin i 15 minut temu

Ide na marsz KOD i biorę transparent "Zabrac emerytury UBekom i milicjantom"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
80
Zgadzam się z opinią
556
~Poszkodowany przez kapusi 2016-02-27 (10:11) 6 godzin i 18 minut temu

W Magdalence pili, żarli i sprzedali Polaków.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
74
Zgadzam się z opinią
529
~tak myślę 2016-02-27 (10:08) 6 godzin i 21 minut temu

Michnik chyba nie rozumie że Magdalenka, i ten okrągły stół i wszystko co zbudował wraz z kolegami z SB się skończyło. A ten tabloid który wydaje, jak przestał dostawać zlecenia od rządu na ogłoszenia o przetargach itp. się robi z tygodnia na tydzień cieńszy. W knajpach ludzie wybierają inne gazety do kawy, z obrzydzeniem patrząc na gazetę Michnika która tak dosadnie instruuje co myśleć i co mówić. śmierdzi komuną.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
69
Zgadzam się z opinią
431
~Kosmos 2016-02-27 (10:01) 6 godzin i 28 minut temu

Jak mozna robic cos takiego ,to jest obrzydliwe zeby nawoływac ludzie do demonstracji.Myslicie ze teczki Bolka znikna a może szykujecie zamach na IPN. SPRAWE NALEZY WYJASNIC.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
82
Zgadzam się z opinią
413
~Bolek 2016-02-27 (09:50) 6 godzin i 39 minut temu

Popierac kapusia.co co popierają to chyba tacy Sami bolkowie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
51
Zgadzam się z opinią
373
~EMERYT 2016-02-27 (10:12) 6 godzin i 17 minut temu

BARDZO DOBRZE ......CO TERAZ MAMY CHWALIC DONOSICIELI I KAPUSIOW CO ZA PIENIĄDZE DONOSILI NA KOLEGOW ......A CO Z TYMI POSZKODOWANYMI PRZEZ TEGO D O N O S I C I E L A !! ? CO BYLI PRZESLADOWANI PRZEZ LATA ......

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
326
~Roch. 2016-02-27 (10:16) 6 godzin i 13 minut temu

Wyborcza za to może za darmo obkleić Czerską agentem Bolkiem z i anty Polakiem Michnikiem.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
87
Zgadzam się z opinią
359
~nobody 2016-02-27 (09:58) 6 godzin i 31 minut temu

to jest ta ''dobra zmiana'' w radio.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
280
~Zibi 41 2016-02-27 (10:07) 6 godzin i 22 minut temu

Już gazeta wyborcza nie na się czym zajmować? Lepiej zajęłaby się problemem lustracji- jak rozwiązać ten problem, a nie pogłębiać podziały. Dyskusja, dyskusja, a nie podziały panie Michnik

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
264
~KiK 2016-02-27 (10:14) 6 godzin i 15 minut temu

Popieramy konfidentów, potepiamy ofiary konfidenta! To hasło dzisiejszej manifestacji KOD .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
254
~mimimimimick 2016-02-27 (09:58) 6 godzin i 31 minut temu

kooooooohhleeegggaaaaa ,Mmmmihchhnnniiikkkkk,,,,ruuussza nnnaaaaaa oooooooddddsieeeeecz .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
216
~zemsta z za grobu 2016-02-27 (10:03) 6 godzin i 26 minut temu

Wśród ujawnionych przez Marię Kiszczak dokumentów, znalezionych w słynnej "szafie Kiszczaka", Instytut Pamięci Narodowej odkrył prywatny list, adresowany do generała, napisany przez Beatę Tyszkiewicz. Jego treść IPN ujawnił przedwczoraj. List nosi datę 3 września 1985 roku. Tyszkiewicz dziękuje w nim Kiszczakowi za pomoc i zaprasza go do swojej posiadłości pod Wyszkowem. Tą drogą chciałam Panu podziękować i odnowić zaproszenie, wiem, że czas nie pozwala Panu na takie eskapady, ale to niedaleko, prosiłabym tylko o wcześniejsze powiadomienie mnie, bym była na pewno obecna i mogła się przygotować na Pańską ewentualną wizytę - napisała aktorka. Ujawnienie listu musiało być dla Marii Kiszczak czystą przyjemnością. Od lat próbowała na różne sposoby oczernić Tyszkiewicz, którą podejrzewała o sypianie z jej mężem. O prowadzonej przez nich korespondencji wspominała już w swoim wywiadzie-rzece Kiszczakowa. Tajemnice generałowej. Każda kobieta na moim miejscu byłaby zazdrosna. O, proszę spojrzeć - a to Beata Tyszkiewicz. Ją też podejrzewałam o romans z Kiszczakiem. Takie miałam przeczucie. "Ten list to nie prośba, a podziękowanie" - pisała do Czesława. Czy przypadkiem ta Osiecka nie miała z moim mężem romansu? Czy on mnie z nią nie zdradzał? To samo tyczy się Beaty Tyszkiewicz. Czy oni mieli romans? Pewnie już się nigdy nie dowiem... Ale w tamtym czasie wiedziałam na pewno, że mnie zdradza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
201
~Mach 2016-02-27 (10:18) 6 godzin i 11 minut temu

precz z wyborcza bo nie nadaje się nawet do podcierania

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
180
~ciekawy 2016-02-27 (10:02) 6 godzin i 27 minut temu

A kto posiada prawa autorskie do w/w plakatu? Czy właściciel zgodził się na publikację plakatu?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
27
Zgadzam się z opinią
187
~marecki2352 2016-02-27 (10:16) 6 godzin i 13 minut temu

KOD go broni Komitet obrony donosicieli

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
124
~polak 2016-02-27 (10:12) 6 godzin i 17 minut temu

wyborzca to przeciez taka niezalezna gazeta wcale nie zangazowana w polityke a tak naprawde to broni interesow swoich mocodawcow , im gorzej dla polski tym lepiej dla sąsiadow .to cała retoryka kod targowica nic wiecej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
97
~ad vocem 2016-02-27 (09:57) 6 godzin i 32 minut temu

Kogoś interesują dyrdymały żydowskiej gazety dla tubylców?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
91
~Maciej 2016-02-27 (10:18) 6 godzin i 11 minut temu

Wałesa to zły człowiek któremu zalezy na wojnie w Polsce. Ciekawe kt teraz go sponsoruje. Bo wiemy juz kto go prowadził w latach 80tych

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
82
~To wporzo kolo!!! 2016-02-27 (10:06) 6 godzin i 23 minut temu

Wyborcza niech nada spot o Michniku - tym ze Szwecji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
68
~Kars 2016-02-27 (09:57) 6 godzin i 32 minut temu

Demonstracja w obonie czego ? Prawdy czy kłamstwa ?

odpowiedz