Strona główna serwisu
Podejrzany o brutalne morderstwo złapany po 18 latach przez policjantów z Archiwum X

Podejrzany o brutalne morderstwo złapany po 18 latach przez policjantów z Archiwum X

• Policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali podejrzanego o morderstwo 77-latki w Strzelcach Górnych z 1998 r.
• Śledztwo wznowiono pół roku temu po 17 latach od jego zakończenia w grudniu 1998 r.
• 39-letniemu obecnie oskarżonemu postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem
Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o morderstwo sprzed 18 lat Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o morderstwo sprzed 18 lat ()
Do zdarzenia doszło w 18 lat temu w miejscowości Strzelce Górne, w podbydgoskiej gminie Dobrcz. Dokładnie 17 stycznia 1998 r. znaleziono w 8,5-metrowej studni zwłoki 77-letniej kobiety, właścicielki gospodarstwa rolnego. Sekcja zwłok wykazała liczne obrażenia, które były bezpośrednią przyczyną śmierci. Sprawca ukrył ciało w studni pod stertą kamieni i drewnianych kłód.

Pierwsze śledztwo w tej sprawie trwało prawie rok. Mimo zabezpieczenia śladów na miejscu i przesłuchania wielu świadków nie znaleziono winnego, a śledztwo zakończono w grudniu 1998 r. Kolejne analizy i przesłuchania, toczące się przez 18 lat, również nie przyniosły rezultatu. Przełom nastąpił dopiero pół roku temu, kiedy do sprawy wrócili policjanci z Archiwum X Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. Tym razem policjantom udało się dotrzeć do osób, których zeznania okazały się kluczowe dla rozwiązania sprawy.

Podejrzanego 39-letniego mężczyznę zatrzymano we wtorek 16.02. Następnego dnia prokurator Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ przedstawił mu zarzut dokonania w styczniu 1998 r. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy ustalili, że sprawca dokonał zbrodni na tle rabunkowym. Sąd zdecydował, że mężczyzna przez najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie.


Policja.pl

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~Pablo 2016-02-21 (14:17) 4 godziny i 9 minut temu

Brawo Mulder i Scully! :) A na serio ekstra że potrafili go dopaść po tylu latach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
5
~obywatel 2016-03-08 (09:36) 8 godzin i 50 minut temu

Teraz czas na Tuska ,Grabarczyka ,Burego i resztę !

odpowiedz

zgłoś do moderacji