Strona główna serwisu
Violetta Baran

oprac.Violetta Baran

Paweł Kukiz: najlepiej byłoby powtórzyć głosowanie nad budżetem, ale to nierealne

Paweł Kukiz: najlepiej byłoby powtórzyć głosowanie nad budżetem, ale to nierealne

Najlepiej byłoby powtórzyć głosowanie nad budżetem, ale to nierealne - ocenił w środę lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Oświadczył też, że jeśli zostanie złożony wniosek o reasumpcję głosowania, to on go poprze.
Paweł Kukiz Paweł Kukiz ()
Kukiz zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że "najlepiej byłoby powtórzyć głosowania nad budżetem". - Tak byłoby najlepiej, ale to, zdaje się nierealne. PiS tego nie powtórzy, nie będzie reasumpcji głosowania - podkreślił.

Kukiz dodał, ze jeżeli dojdzie do "utrudniania" pracy w Sejmie wówczas marszałek Sejmu powinien zwracać uwagę posłom, prosić o opuszczenie mównicy, powołując się na regulamin Sejmu oraz powołać się na możliwość zastosowania kar finansowych.

Jak dodał, jeżeli marszałek Sejmu zdecyduje o kontynuowaniu obrad w Sali Kolumnowej, nie zamierza opuszczać Sali Plenarnej.


- Jeżeli rozpoczną obrady i mównica będzie blokowana, a posłowie nie zostaną wezwani do opuszczenia mównicy pod groźbą zastosowanie kar finansowych i tej mównicy nie opuszczą, to wtedy mogę dyskutować z PiS przeniesienie miejsca obrad, ale na gwizdek PiS-u pozostawiając zupełnie bez żadnej odpowiedzialności kilkudziesięciu posłów uniemożliwiających obrady pozostałym, ja sobie nie pozwolę, bo mi godność na to nie pozwala, godność moich wyborców przede wszystkim - powiedział Kukiz.

Złożenie wniosku o reasumpcję głosowania na ustawą budżetową zapowiedziała Nowoczesna.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (112)
Nie zgadzam się z opinią
74
Zgadzam się z opinią
251
~ede 2017-01-11 (11:55) 23 godzin i 43 minut temu

Kukiz niedawno nie byłeś za powtórka głosowania,teraz mówi co innego. Ten człowiek codziennie jak wstanie z łóżka to co innego mówi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
88
Zgadzam się z opinią
245
~Wyborca 2017-01-11 (12:14) 23 godzin i 24 minut temu

Panie Kukiz miał być Pan buntownikiem, a jest pan jak chorągiewka. Zawiodłem się na Panu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8

Nie zgadzam się z opinią
78
Zgadzam się z opinią
204
~dyda 2017-01-11 (12:25) 23 godzin i 13 minut temu

Kukizpis15-to chorągiewka ,ale bliżej mu do władzy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2