Strona główna serwisu
Najnowszy sondaż: PiS zyskuje poparcie, a PO traci wyborców
Najnowszy sondaż: PiS zyskuje poparcie, a PO traci wyborców

Najnowszy sondaż: PiS zyskuje poparcie, a PO traci wyborców

Jak wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla programu TVP Info "Forum", na Platformę Obywatelską chce zagłosować 35% respondentów, na PiS swój głos chce oddać 30% ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Ruch Palikota z 13% poparciem.
Sejm RP Sejm RP () Zobacz galerię
Kolejne miejsce zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. który chce może liczyć na 11% poparcie. W sejmowych ławach znajdzie się także miejsce dla PSL, który może liczyć na 6% głosów.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Solidarna Polska (1%), PJN (1%), Prawica Rzeczpospolitej (1%) oraz LPR (1%).

W porównaniu z lutym Platforma zanotowała spadek poparcia o 1 punkt procentowy, z kolei PiS zyskał aż 5 punktów procentowych. Spadek o 2 punkty procentowe odnotowało także SLD oraz Ruch Palikota. Wzrost poparcia o 1 pkt. proc. zanotował PSL.

Respondenci zostali także zapytani kto ma rację w sporze koalicyjnym o reformę emerytalną. Aż 50% z nich uważa, że racja jest po stronie PSL, zaledwie co piąty ankietowany (18%) stwierdza, że rację ma PO. 32% respondentów nie wie o co chodzi w tym sporze.

Sondaż przeprowadzono w dniach 21-22 marca 2012 r. na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku 18 lat i więcej.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (43)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
44
~lazymer 2012-03-23 (22:24) 17 godzin i 6 minut temu

Rządy PO to największa tragedia. To katastrofa. Nie widzę przyszłości dla tego kraju, dla jego gospodarki, kultury i bytu narodowego. Dopóki ciągle jeszcze Senyszyn tłumaczy nam w telewizji zasady Ewangelii, Michnik dba o wolność słowa procesując się z Rymkiewiczem, a Niesiołowski uczy kultury politycznej opluwając śp.Prezydenta i zaprzeczając ludobójstwu w Katyniu. Dopóki Lis i Olejnik pokazuje wzorce etyki dziennikarskiej, dopóki Komorowski godnie reprezentuje Polskę analfabetów i chamów, a Sikorski zarządza powieszenie we wszystkich placówkach dyplomatycznych portretów Komorowskiego i zwołuje na odprawę z Ławrowem polskich dyplomatów z których większość składa nieprawdziwe oświadczenia lustracyjne podejmując pracę w MSZ. Dopóki w polskiej gospodarce rządzą interesy mafii Rycha, Mira, Zdzicha, Blidy, Kluczyka i Gazowatego, a jeden z najbogatszych Polaków, biznesmen K. poszukiwany listem gończym przyjeżdża z zagranicy do prokuratury by bezczelnie odmówić zeznań i już nie jest ścigany. Dopóki 46 tysięcy (jak podała Wyborcza) byłych esbeków(jeszcze tych moczarowców) obciąża budżet państwa emeryturami średnio po 7 tysięcy z zachowaniem prawa do pracy, dodatków, zapomóg świątecznych od wdzięcznego resortu i drwi z medialnych zapowiedzi Premiera Tuska o zrównaniu ich praw nabytych z resztą emerytów. Dopóki przynajmniej drugie tyle funkcjonariuszy z lat 80 - esbeków z utajnionych akt w piwnicach ABW dostaje już teraz, po 15 latach pracy gigantyczne emerytury rujnujace finanse publiczne, o których nie mają co marzyć przeciętni Polacy, a ich dane personalne oraz dane prowadzonych przez nich tajnych, płatnych współpracowników są najściślejszą tajemnicą w zbiorach zastrzeżonych IPN (w ABW), przez które nawet nie przechodzą kwerendy sądu lustracyjnego i sam IPN nie ma dostępu (o czym uprzedzał śp. Kurtyka). Dopóki podręczniki historii przy i tak okrojonym przez Panią Hall programie, muszą być uzgadniane z naszymi sąsiadami. Dopóki w Polsce nie będzie wolności słowa i "głosu wolnego wolność zabezpieczającego", a publiczne głoszenie prawdy będzie koncesjonowane dla POstubeckich koncernów medialnych niszczących niezależną prasę i radio katolickie. Nie widzę przyszłości dla tego kraju, który ciągle jeszcze walczy i się nie poddaje...jak długo jeszcze? Czy już niedługo czeka nas kolejny rozbiór Polski z podziałem na słabe euroregiony, wyzyskiwane i zależne gospodarczo od dawnych zaborców i eurokomuny, gdzie Polacy będą najgorzej wykształconą, tanią siłą roboczą?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
32
~ala 2012-03-23 (22:38) 16 godzin i 52 minut temu

hasło dnia w PO : TO-NIE-MY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
31
~xxx 2012-03-23 (22:56) 16 godzin i 34 minut temu

przeproście naród, że głosowaliście na PO i tuska

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~led 2012-03-23 (22:37) 16 godzin i 53 minut temu

zastanawiam się dlaczego wszystkie propozycje społeczno-polityczne przedstawiane przez wodza PO zawsze były najgorsze . , Tak było z pomysłem waluta euro w 2011, z inwestorem z kataru, z podwyższaniem podatków , z budową najdroższych obiektów za kosmiczne wynagrodzenia, z reformą emerytalną , za AKTA, z paktem fiskalnym i wielu innymi. Dlaczego chore i niebezpieczne pomysły naczelnika PO przedstawiane są jako jedynie słuszne ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
22
~lot 2012-03-23 (22:54) 16 godzin i 36 minut temu

Putin pożarł Kaczyńskiego. Błąka się biedak po kiszkach, aż patrzy, a Donek i Bronek też tu są. - Co, was też Putin pożarł? - Niee, myśmy dostali się tutaj inną drogą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
19
~ja 2012-03-24 (21:03) 18 godzin i 27 minut temu

wszystkim wyborcom tuska zyczę : długich lat życia, żeby zdołali dozyc marnej emerytury oraz bezdzietnej rodziny jaką preferuje tusk !!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~gajowy mordechaj 2012-03-24 (20:10) 19 godzin i 20 minut temu

Razem z głosami z Moskwy PO ma 13 % , a z VODKU Maskowskoju 40%.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
17
~BOGDAN 2012-03-24 (00:56) 14 godzin i 34 minut temu

Uważam, że rodzice Madzi z Sosnowca tylko uprzedzili życzenie premiera, który twierdzi, że: „NAJTAŃSZE DLA PAŃSTWA SĄ RODZINY BEZDZIETNE”. Jest bardzo prawdopodobne, że dla tych nielicznych, którym uda się dożyć do emerytury Donald wprowadzi przymusową eutanazję, bo to będzie najtańsze dla państwa, a premier z kolesiami będzie żył na odpowiednim poziomie. Wszystkim wyborcom PO życzę długich lat życia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
~Adi 2012-03-23 (22:03) 17 godzin i 27 minut temu

Fragment wywiadu z profesorem Kieżunem "Co trzeba było zrobić w Polsce, aby zbudować silne i bogate państwo?" - Po 1989 r. w Polsce nie przedstawiono jasnej i konkretnej wizji - czym nasz kraj ma być, do czego zmierza. Weźmy przykład Czech. Były prezydent tego kraju Vaclav Havel stworzył radę składającą się z ponad 20 wybitnych fachowców, przedstawicieli czeskiej emigracji. Ich celem było opracowanie strategii rozwoju kraju. A kto zajmował się tym u nas? Tadeusz Mazowiecki, dziennikarz, który nie ukończył żadnych wyższych studiów i nigdy nie kierował większymi zespołami? Sprawny elektryk, prezydent Wałęsa? A może Leszek Balcerowicz? Specjalista od socjalistycznej gospodarki z programem Jeffreya Sachsa? Ja nie zarzucam rządowi Mazowieckiego złej woli, ale brak kompetencji, wiedzy i praktyki niezbędnej do kierowania państwem. Tymczasem nie brakowało wówczas polskich specjalistów, choćby w środowisku Polonii.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~ape 2012-03-25 (22:25) 17 godzin i 5 minut temu

Przypominam o czterech etapach podbijania państwa: 1. Demoralizacja – 15-20 lat 2. Destabilizacja – 2-5 lat 3. Kryzys – ok. 2 miesięcy 4. „Normalizacja” (przez obce wojska, lidera-zbawcę)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~CYTAT!!! 2012-03-25 (14:54) 36 minut temu

Kiedy PO w 2008 roku poczuła siłę, próbowała się emancypować. Skarcona aferą hazardową i felonią Janusza Palikota jest już znacznie pokorniejsza i nawet bez specjalnej zachęty w podskokach realizuje politykę doprowadzania społeczeństwa do stanu bezbronności w obliczu scenariusza rozbiorowego.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
12
~Orzeł 2012-03-23 (21:56) 17 godzin i 34 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
10
~Orzeł 2012-03-23 (21:54) 17 godzin i 36 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
10
~Wyborca RP 2012-03-24 (23:08) 16 godzin i 22 minut temu

Polacy! Odsuńcie rząd koalicyjny PO-PSL! Głosujcie na Ligę Polskich Rodzin, Samoobronę, Solidarną Polskę!!! Te trzy partie polityczne mogą uratowac nasz kraj!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
7
~maria 2012-03-27 (13:54) 1 godzinę i 36 minut temu

PSL nie powinno sie zgadzac z PO w sprawie emerytur ,uwazam ze zyskali by na poparciu przez wyb orcow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Piotr Zabielski 2012-03-26 (14:28) 1 godzinę i 2 minuty temu

Wpis na forum # 652 26 marzec 5.25am. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janusz-Palikot-doprowadzic-do-tego-ze-koalicja-wisi-na-wlosku,wid,14361400,wiadomosc.html?ticaid=1e28d Zadnych PO-litykow o swoloczej mentalnosci... w zyciu spolecznym polakow ! Zadnych zaklamancow, wypaczencow, malwersantow, zaprzancow.. CZY TO PRZESTEPSTWO ELIMINOWAC TAKICH OD DECYDOWANIA O LOSACH POLAKOW ? Dzis tacy jak Tuski, Sikorskie, Komorowskie, Millery, Klichy,Palikoty, Niesiolowskie, Kalisze i im podobni tak sa potrzeni Polsce jak swego czasu Hitler Niemcom a Stalin Rosjanom ! Pouczaja o demokracji jamiac ja na kazdym kroku w swojej zaprzanskiej polityce stawiajac Polakow wciaz przed faktami dokonanymi nie zgodnymi z Wola Spoleczenstwa. Piotr Zabielski ROYAL POLONIA RP

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~Orzeł 2012-03-23 (21:55) 17 godzin i 35 minut temu

Potwór Tusk traci będzie tracił aż pęknie! Boom i po Tusku! Boom i w ciapie siedzi! Boom cieszą się dzieci które tusk jak śmieci chciał wyrzucić!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~tomasz 2012-04-03 (09:53) 5 godzin i 37 minut temu

to ta pieprzona platforma ma jeszcze jakiekolwiek poparcie toć ja bym za takie rozpieprzanie gospodarki i zrobienie z nas żebraków przed trybunał tych głupców postawił

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~Zdzisław 2012-03-31 (14:44) 46 minut temu

Pytałem ok 50-ciu moich znajomych,czy teraz 31.03.2012 by oddali głos na Po i Ruch Palikota,doznałem szoku ,ani jedna osoba nie poparła by te partie!!!!!!!! Jeśli chodzi o partię Ruch Palikota to jest to (farbowany lis) PO.... PSL utopił swoich wyborców ustępujac do 50% emerytury szczatkowej..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~zniesmaczony 2012-03-26 (12:09) 3 godziny i 21 minut temu

no nareszcie ! NARESZCIE ! a będzie jeszcze gorzej oj będzie !!!

odpowiedz