Strona główna serwisu
Mniej Polaków ubiega się o brytyjski paszport

Mniej Polaków ubiega się o brytyjski paszport

• Niemal o połowę spadła liczba polskich obywateli ubiegających o brytyjskie obywatelstwo
• Agresywna polityka rządu Davida Camerona nie przestraszyła naszych rodaków
• Wolą pozostać imigrantami niż poddanymi królowej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"
W 2014 roku 3,1 tys. polskich obywateli skutecznie starało się o brytyjskie obywatelstwo. Takie dane opublikowało brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. "Dla porównania w roku 2013 liczba zaakceptowanych wniosków była niemal dwa razy większa" - pisze dziennik.

Boom na brytyjskie paszporty rozpoczął się w 2010 roku i liczba wniosków od polskich obywateli rosła nieprzerwanie przez trzy lata. Zdaniem ekspertów wiązało się to z faktem, że nastąpił przyrost tych osób, które spełniały kryteria, takie jak: pełnoletniość, niekaralność, zdane testy językowe i wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz przynajmniej 5-letni pobyt na wyspach plus 12 miesięcy z tytułem rezydenta.

"Prawdopodobnie ci, którzy chcieli wystąpić o obywatelstwo, już to uczynili" - powiedziała dziennikowi dr Ewelina Wiszczun. Obawy, że antyemigracyjna polityka rządu Camerona będzie skutkować zwiększeniem liczby wniosków o obywatelstwo, nie potwierdzają się.


Badania przeprowadzone wśród polskich studentów pokazują natomiast, że aż 83 proc. spośród nich zakłada, iż wróci do Polski. Oznacza to wzrost o 7 proc. w porównaniu do stanu sprzed roku.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (7)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
8
~Az 2016-03-10 (16:53) 2 godziny i 2 minuty temu

Po co wracac? W Polsce miałbym z 2tys i dziewczyna pewnie z 1.5. Tutaj mam to w funtach. Bezstresowa prace. 31 dni urlopu. Kwiecień Meksyk, Ford focus 2015 pod domem. Hugo boss w szafie i spokoj. Z czym do ludzi. Komentarze z cyklu, ze Polacy pracują na zmywaku zbywam śmiechem. Jestem robolem, ale za godna płace! Tato nie wrzucił mnie do rzadu ani na ciepła posadkę! Moi rodzice w Polsce otrzymują ode mnie pomoc bo po prawie 30 latach pracy jedno jest na rencie, a drugie schorowane bez renty, bo Pani doktor stwierdziła ze z prawie zgnita noga ojciec moze znaleść prace na wsi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
9
~Polska dla Polaków 2016-03-10 (11:51) 7 godzin i 4 minuty temu

Polacy wracają do Polski. Niech se angole szukają frajerów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
11
~lit 2016-03-10 (11:12) 7 godzin i 43 minut temu

Czy to jest az tak wazna wiadomosc, ze jest przedrukowywana w kazdym portalu? (i podejrzewam ze w kazdej gazecie rowniez)Czy jest to artykul na zamowienie, zeby udowodnic jaka to nasza wladza dobra i polacy zaraz juz za chwile masowo beda wracac do Polski miodem i mlekiem plynacej?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1