Strona główna serwisu
Makabryczne odkrycie -​ w ziemi znaleźli szczątki płodu

Makabryczne odkrycie -​ w ziemi znaleźli szczątki płodu

Prokuratura w Dąbrowie Tarnowskiej w województwie małopolskim prowadzi śledztwo w sprawie dzieciobójstwa dokonanego przez matkę w okresie połogu - powiedział naczelnik wydziału śledczego z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie prok. Mieczysław Sienicki.
Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak policja odkopała szczątki płodu ludzkiego. Kobieta przesłuchana w charakterze świadka przyznała, iż kilka lat temu urodziła martwy płód i zakopała go. Jak wynika z jej zeznań, była wówczas nieletnia; nie miała żadnych wątpliwości, że dziecko było martwe.

- Kluczowe znaczenie dla śledztwa będzie miała ekspertyza znalezionych szczątków, dokonana przez biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie - powiedział prok. Sienicki.

Śledczy pytali biegłych m.in. o wiek płodu, okres, przez jaki szczątki mogły pozostawać zakopane i o to, czy w momencie narodzin dziecko było żywe czy martwe. Nie wiadomo, czy uda się uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jak informuje prokuratura, wyjaśniany będzie także wątek, czy nie doszło do zabronionego przez prawo współżycia z osobą poniżej 15. roku życia.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (91)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~pe 2010-03-02 (11:09) 17 godzin i 28 minut temu

lepiej zapobiegać niż zabijać - za moich czasów gdy dostałam pierwszy raz okres nie wiedziałam co mi jest....... - tak nie może być ,że nie ma takiego tematu !!! Dlatego ja rozmawiam z moim 15 letnim synem o antykoncepcji i innych waznych sprawach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~boruta 2010-03-01 (19:23) 9 godzin i 14 minut temu

i na twojej matce ziemi ?????????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~madzik 2010-03-01 (17:56) 10 godzin i 41 minut temu

3 miesięczny żywo poroniony płód reaguje na dotyk. 4 tygodnie od zapłodnienia serce płodu bije. Jeśli wiedząc to uznajemy, że aborcja jest etyczna i winna być legalna to równie dobrze legalne mogłoby być zabójstwo noworodka. Jeśli kobieta nie chce ciąży nikt do tego nie zmusza-mamy antykoncepcję i szeroki jej wybór. Jeśli nawet zawiedzie to i tak nikt nikogo nie zmusza do wychowywania dzieci, wola kobiety cieżarnej niech objawia się prawem decydowania o tym czy chce wychowac dziecko a nie czy chce je zabic w zarodku. Jak wiele niechcianych ciąż tak i wiele kobiet pragnących dzieci a niemogących ich mieć. Czemu zamiast o legalizację aborcji nie walczymy o zmianę przedpisów prawa regulujących kwestie adopcji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~artur 2010-03-01 (17:53) 10 godzin i 44 minut temu

napewno jakis swiety proboszcz razem z ministrantami zabawili się z dziewczynką..makabra!!!!! Trzeba to nagłośnic w mediach w TVN UWAGA!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Leo 2010-03-01 (17:53) 10 godzin i 44 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~m 2010-03-01 (17:46) 10 godzin i 51 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Trzeżwo myślący 2010-03-01 (17:45) 10 godzin i 52 minut temu

że fanatyk katolicki zamordował prezydenta Polski Gabriela Narutowicza,że za prawdę o wymyślonym stwórcy przez ówczesnych ludzi,Kazimierz Łyszczyński został za sprawą kleru najpierw ścięty a póżniej spalony,że przez wieki święta[a jak że]inkwizycja wymordowała miliony ludzi na całym świecie.Jednym płodem,Pijasem czy Popiełuszką KLER ludziom posługującym się rozumem oczu nie zamydli!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~monika 2010-03-01 (17:44) 10 godzin i 53 minut temu

Aboracja powinna byc legalna dla mlodych, glupich dziewczat, oraz pozostalych kobiet, ktore nie sa w stanie utrzymac i wyzywic dziecka. I tyle w tym temacie. Polska zasiankiem stoi na swiecie. Zenua.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~rysław 2010-03-01 (17:38) 10 godzin i 59 minut temu

Efekt polityki antyaborcyjnej PIS-u i LPR-u.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Marcin 2010-03-01 (17:36) 11 godzin i 1 minutę temu

Chodź do Dziadzi, Dziadzia Cię na chuja posadzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~dismos 2010-03-01 (17:34) 11 godzin i 3 minuty temu

To jednak ma znaczenie. Jeśli ktoś nazywa noworodka czy dziecko w łonie matki płodem jest sam jest poronionym bękartem końca wieku i powinien co rychlej pomyśleć o autonazj czyli samoaborcji postnatalnej.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~agakoza 2010-03-01 (17:34) 11 godzin i 3 minuty temu

zgadzam się ztobą,że dziecko powinno być wyczekane i kochane ale zauważ ,że antykoncepcja w normalnych krajach jest bezpłatna a w Polsce kosztuje noe małe pieniądze i najzwyczajniej w świecie ludzi na to nie stać....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Henry 43 2010-03-01 (17:30) 11 godzin i 7 minut temu

Tragedia.Totalna porazka systemu wychowawczego,zarowno rodziny,szkoly i kosciola.Jak dlugo bedziemy zyc w okowach sredniowiecza,dopoty takie tragedie beda sie powtarzac.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~wiercik 2010-03-01 (17:28) 11 godzin i 9 minut temu

główki kapusty, pewno bociek był wstawiony i nie dotarł tam gdzie trza.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kania 2010-03-01 (17:27) 11 godzin i 10 minut temu

Przeciez jesli jest w brzuchu to nie człowiek...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
beatkapr 2010-03-01 (17:23) 11 godzin i 14 minut temu

mówiczi min dziecko zmajstrował kleryk, bo ksiądz zabił to jeszcze mogę zrozumieć bo nie wyraża zgody na aborcje kościół

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~DziKi 2010-03-01 (17:15) 11 godzin i 22 minut temu

Jestem za możliwością aborcji jak najbardziej. Jak dwoje ludzi się kocha od lat, ale nie stać ich na dziecko a tak się zdarzy.. to co mają zrobić? Życie w nędzy i bez odpowiednich środków dla siebie i dziecka hmm to raczej kiepska opcja. Niech nie piszą ci, którzy myślą iż zabezpieczyć się zawsze można.. czasami i to zawodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~init 2010-03-01 (17:14) 11 godzin i 23 minut temu

Oto skutki rządów kleru. Gdyby pozwolono jej mieć własną wolę nie byłoby tego.czy hipokryzja czy nie ale napewno nie musiałaby posuwać się do tego by zakopać dziecko.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Hanusia 2010-03-01 (17:14) 11 godzin i 23 minut temu

Dziecko powinno być oczekiwane i kochane

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~lol 2010-03-01 (17:02) 11 godzin i 35 minut temu

kiedy zabraniają aborcji!! Niech robią tak dalej, ale za następne zwłoki noworodków w czyimś ogródku NIE ODPOWIADAM!!!

odpowiedz