więcej

Jest sposób by szybko odzyskać zabrane prawo jazdy .

PAP |  dodane 2012-03-16 (04:50) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 11 godzin i 21 minut temu
drukuj


Nowe prawo jazdy
Nowe prawo jazdy opinie
Osoba z zakazem kierowania pojazdem bez większych problemów nowe prawo jazdy wyrobi w innym starostwie - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak stwierdza gazeta, to efekt błędów i opóźnień w tworzonej od 2004 r. Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

- Nie jesteśmy w stanie zweryfikować w CEPiK, czy kierowca nie ma orzeczonego zakazu w innym starostwie - mówi Izabela Syroka ze Starostwa Powiatowego w Żarach. Dodaje, że obecnie nie ma też przepisów nakładających na urzędników taki obowiązek.

Ma to zmienić dopiero ustawa o kierujących pojazdami, która ma obowiązywać od stycznia 2013 r. O ile pojawi się taka techniczna możliwość, bo jak na razie starostwa nie mogą weryfikować danych kierowców w CEPiK - podkreśla dziennik.

Jak mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak, trwają prace przygotowujące do integracji systemów informatycznych: SI Kierowca i SEPiK wynikające z ustawy o kierujących. - W ramach tych prac będzie możliwy dostęp do bazy centralnej pozwalający w trybie online sprawdzić stan uprawnień kierowcy w skali całego kraju - zapewnia.

(mz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 17 27.42%
nie 45 72.58%

Przeczytaj też

Punkty karne. Jak sprawdzić, ile się ma?

dodane 2012-06-14 (07:34) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 8 godzin i 37 minut temu

Córka próbowała zdać egzamin na prawo jazdy za matkę

dodane 2012-06-13 (12:15) 2 lata 6 miesięcy 8 dni 3 godziny i 56 minut temu

Tak wożą się polscy ministrowie

dodane 2012-05-07 (04:02) 2 lata 7 miesięcy 14 dni 12 godzin i 9 minut temu

Zaskoczył policjantów - zapamiętają go na długo

dodane 2012-02-08 (20:34) 2 lata 10 miesięcy 12 dni 19 godzin i 37 minut temu

Pijana babcia woziła dwie wnuczki. Pracuje jako...

dodane 2012-01-23 (14:55) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 16 minut temu

Rewolucja w prawie jazdy za rok - posłowie zdecydowali

dodane 2012-01-13 (13:20) 2 lata 11 miesięcy 8 dni 2 godziny i 51 minut temu

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy dopiero za rok

dodane 2012-01-12 (22:10) 2 lata 11 miesięcy 8 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Miał ponad 6 promili alkoholu, prawa jazdy już nie

dodane 2011-12-03 (10:00) 3 lata 18 dni 6 godzin i 11 minut temu

Dubieniecki kpi z prawa. Co on wyprawia?

dodane 2011-11-24 (08:06) 3 lata 27 dni 8 godzin i 5 minut temu

Wchodzą nowe przepisy - prawo jazdy zrób teraz

dodane 2011-11-14 (10:10) 3 lata 1 miesiąc 7 dni 6 godzin i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (57)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

33
2
~MOC 2012-03-16 (05:35) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 10 godzin i 36 minut temu

Efekty ciezkiej i wytezonej pracy (p)oslow widac w kazdej dziedzinie zycia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
0
~..potr 2012-03-16 (07:17) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 54 minuty temu

polowanie na kierowców w Jeleniej Górze zamontowano na skrzyżowaniu kamerę która robi zdjęcia pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie na świetle czerwonym to zrozumiałe ale i na żółtym nawet jak w momencie przejazdu jesteś metr od świateł i nawet jadąc przepisowo 50 nie jesteś w stanie zatrzymac się ,jeżdżę tamtędy do pracy w ciągu tygodnia mam 3 fotki robię wszystko i za cholerę nie mogę przejechac jadę świeci się zielone już mam taką schizę że zamiast na drogę patrzę na sygnalizator a to niebezpieczne a tu nagle nad głową żółte i k.... następna fota

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

14
0
~bolek-motorówka 2012-03-16 (06:24) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 9 godzin i 47 minut temu

OTAKE POLSKIE I OTAKE MINISTERSTWO CYFRYZACJI RAZEM Z TW BONIM WALCZYLIŚMY !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
0
~retro 2012-03-16 (08:09) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 2 minuty temu

Podobnie jest z dowodem rejestracyjnym w Rzeszowie. Sprzedałem auto wyrejestrowalem w urzedzie ,a za rok dostaje mandat z fotoradaru i osobiste wstawiennictwo. mandat jest z 2 tygodni wstecz. Ja do Policjanta ostro ,że nie mam auta (dobrze ,że mialem dokument -umowe podbita w urzedzie),okazalem i pytam ,minął rok ,zglosilem sprzedaz ,a wy nic o tym nie wiecie?? .Zrobił oczy i milczal.Takie mają łącza komputerowe,dziadostwo na kazdym miejscu ,co za kraj. Pajacownia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
2
~katolik 2012-03-16 (07:07) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 9 godzin i 4 minuty temu

NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA DLA POLSKI TO: KSIEZA MAJA BYC BOGACI (nie pracujac) POLITYCY MAJĄ ŻYĆ DOSTATNIO

odpowiedz

15
2
~pryszczaty 2012-03-16 (05:55) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 10 godzin i 16 minut temu

Ukraina czy Czechy są lepszym rozwiązaniem-koszty podobne ale masz pewność zdania egzaminu bo u nas podchodzisz i zawsze obleją a, to czas i pieniądze.Masę ludzi jeżdzi na takich zagranicznych prawkach i wszystko jest dobrze

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

11
0
~Tor 2012-03-16 (08:01) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 10 minut temu

Znam języki na tyle, ze bez problemu zrobię nowe prawko w Niemczech. Nie dam zarobić naszym urzędasom.

odpowiedz

11
0
~Sebastian 2012-03-16 (07:54) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 17 minut temu

Chodzi o to by gonić króliczka a nie go złapać

odpowiedz

10
0
~kos 2012-03-16 (06:57) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 9 godzin i 14 minut temu

ROZPIERDZIELIĆ Te BADZIEWNE POWIATY!!! To są tylko dod.stołki i oddalenie spraw od obywatela.Kiedyś dowód rej.wyrabiało się w gminie pod nosem i komu to przeszkadzało?Takim jak dzisiaj nami rządzą!!!

odpowiedz

9
0
~dd 2012-03-16 (07:39) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Każdy kierowca podczas badań technicznych płaci dodatkowo 1 zł. Jeszcze niedawno było 2 zł na CEPIK. Od 2004 roku mija już osiem lat jak zbiera się na centralną ewidencje która jeszcze nie powstała. I chyba o to chodzi, bo w Polsce jest zarejstrowanych 18 mil. samochodów. Ktoś ładną kase robi na tym centralnym rejestrze !!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
0
~Ćwok 2012-03-16 (07:13) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 58 minut temu

Tylko koperta albo w łapę. Tak jak w Afryce tak i w Polsce

odpowiedz

8
0
~ 2012-03-16 (06:48) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 9 godzin i 23 minuty temu

Zapominacie o tym że przy składaniu wniosku na egzamin jako osoba składająca wniosek wypełnia się ankietę z apytaniem czy ;Jest to pierwsze prawojazdy ,czy następuje zmiana kwalifikcji (podwyższenie na wyższą) czy też jest to egzamin o wydanie utraconego prawa jazdy na skkutek wyriku sądu czy też punktów karnych .Poloicjant przy dokładnej kontroli sprawdza nasz pesel w bazie danych i o nas wszystko wie .Więc nic nieda wyrobienie nawego prawka w innym starostwie. Mało tego złożenie fałszywego oświdczenia przy egzaminie b ędzie skierowana sprawa do sądu .Czy więcej trzba dodawać .to będzie recydywa i pajda jak nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
0
~DziękujęZA10% 2012-03-16 (09:04) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 7 godzin i 7 minut temu

Zamiast wazelinić rządowi i pstrykać głupawe zdjęcia Kaczyńskiemu zejdzie na ziemie drodzy dziennikarze!!! GAZ 10 % do góry i tyle w temacie - DZIĘKUJĘ!!!

odpowiedz

8
1
~Danny 2012-03-16 (07:59) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 12 minut temu

wszyscy się żalą na niedouczonych i leniwych urzędasów (racja) i machloje przy wprowadzaniu CEPiK-u (słusznie. Ja też płacę te złotówki na CEPiK przy przeglądach). Ale kto pochyli się nad cwaniactwem Polaków? Tym wyrabianiem prawek w innych starostwach? Ich oszukiwaniem? W Anglii czy Niemczech tamtejsi obywatele nawet nie pomyśleliby, aby oszukiwać, kombinować. A u nas to zawsze musi być machloja, przekręt, kombinacja alpejska. I dlatego zawsze będzie syf nad Wisłą. Zawsze. Mamy we krwi oszukiwanie. Zresztą nasi rządzący też.

odpowiedz

5
0
~ds 2012-03-16 (09:13) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 6 godzin i 58 minut temu

Q...mać, za co się ten (nie)rząd weźmie to spartoli!!! Cyrk, można się długo śmiać z ich wyczynów!!! Brawo ciemna maso, która na nich głosowałaś!!!

odpowiedz

5
0
~zero 2012-03-16 (07:20) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 51 minut temu

najpierw powinni weryfikować urzędników to niedouczona banda nierobów a stanowiska mają yulko poprzez znajomości i kolesiostwa,łatwo to sprawdzić

odpowiedz

7
2
~klik 2012-03-16 (06:23) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 9 godzin i 48 minut temu

Zaryzykuję takie twierdzenie: PO jest partią reprezentującą WYŁĄCZNIE interesy międzynarodowych korporacji. A ja głupi myślałem, że reprezentuje interesy polskich przedsiębiorców, inteligencji i klasy średniej. Zawiodłem się. Modne dziś ACTA to tylko jeden przykład - podobne działania są widoczne od 5 lat. Płacenie grubych pieniędzy za leki dla zachodnich koncernów, podpisywanie umów o opłatach za emisję CO2. To po prostu odpompowywanie naszego PKB na zachód

odpowiedz

4
0
~kierowiec 2012-03-16 (09:01) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 7 godzin i 10 minut temu

Bzdura. To tak jakby ktoś sobie kupił prawo jazdy na bazarze. W przypadku kontroli drogowej po nr pesel policja sprawdza wszystkie dane o kierowcy jak liczbę punktów i prawo do kierowania pojazdami. Nie wiem po co wp pisze takie głupoty?

odpowiedz

4
1
~luzblus 2012-03-16 (09:25) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 6 godzin i 46 minut temu

Najlepiej jeździć bez prawa jazdy. Mozesz dostać co najwyżej mandat 500 PLN. Nie kontrolują przecież codziennie tylko raz na dwa trzy lata. Nawet jak raz na dwa lata to wychodzi niecałe 69 groszy dziennie. Nie mogą zabrać ci czegoś czego nie posiadasz. Proste, naukowe, tanie i bezstresowe.

odpowiedz

3
0
~ja 2012-03-16 (09:07) 2 lata 9 miesięcy 5 dni 7 godzin i 4 minuty temu

jesli ktos mysli,że sustem elektromniczny rozwiązuje problemy kierownia panstwem to jest w blędzie,system jedynie moze dop[rowadzic do chAOSU A TAKI WLASNIE MAMY NA SWIECIE GDZIE TAK NAPRAWDE RŻADZI WOLAN AMERYKANKA WE WSZYSTKIM,STAD TYLE NIESZCZĘŚC ,tyle tragedii bo panstwa sa slabe jak nigdy dotąd,

odpowiedz