Strona główna serwisu
Janusz Korwin-​Mikke chce więzienia dla Moniki Olejnik

Janusz Korwin-​Mikke chce więzienia dla Moniki Olejnik

Jeden lub dwa tygodnie więzienia m.in. dla Moniki Olejnik - tego domaga się Janusz Korwin-Mikke, szef Kongresu Nowej Prawicy. Sprawa dotyczy słów, jakimi nazwany został były kandydat na prezydenta po tym, gdy na blogu napisał o paraolimpiadzie.
Monika Olejnik Monika Olejnik ()
- Nie będziemy dzisiaj na pewno rozmawiać o Januszu Korwin-Mikkem, który jest faszystą i obraża niepełnosprawnych. Wydaje mi się, że należy go wyeliminować z życia publicznego - powiedziała Monika Olejnik, prowadząc audycję "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu ZET.

Była to odpowiedź na wpis na blogu polityka. "Każdy ma prawo uprawiać dowolne ćwiczenie fizyczne i urządzać dowolne zawody. Można się tylko cieszyć, że inwalidzi też organizują zawody. Ze sportem nie ma to jednak wiele wspólnego - równie dobrze można organizować zawody w szachy dla debili lub turnieje brydżowe dla ludzi z zespołem Downa" - napisał Korwin-Mikke. Dodał, że "aby ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów - i inwalidów, niestety".

Zapytany przez Wprost.pl o to, czy złożył już pozew przeciwko Tomaszowi Syśle (autorowi rysunku przedstawiającego osobę na wózku inwalidzkim jadącą w kierunku wskazanym przez strzałkę z napisem "do gazu", podpisanego "Hasło Janusza Korwina-Mikke by nie oglądać inwalidów w TV"), odpowiedział: - Napisałem już pozew przeciwko panu Sysło, jak również przeciwko pani Monice Olejnik, pani Agnieszce Kozłowskiej-Rajewicz i panu posłowi Markowi Plurze.


Wyjaśnił, że trzy ostatnie osoby pozwał za nazwanie go "faszystą". - Dość tego, żeby mnie faszyści nazywali faszystą - powiedział. - Pani Rajewicz powiedziała, że mam poglądy faszystowskie. To jest idiotka oczywiście, ale niestety jest ministrem, więc nie można jej pobłażać. A pan poseł Marek Plura z Katowic stwierdził, że jestem kryptofaszystą z najgorszego gatunku - najbardziej niebezpiecznym - dodał.

Pytany o to, jakich kar się domaga, odpowiedział, że od Tomasza Sysły chce "tylko tygodnia więzienia i 200 zł grzywny". - Od reszty domagam się większych sum, ale też tylko tygodnia więzienia, do dwóch. Moim celem nie jest, żeby oni siedzieli, tylko, żeby była jasność, że to co zrobili jest bezprawne - stwierdził.

Więcej na Wprost.pl
Wprost.pl, WP.PL

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1239)
Nie zgadzam się z opinią
113
Zgadzam się z opinią
1003
~Zenek 2012-09-11 (00:51) 7 godzin i 34 minut temu

Parabanki, para autostrady, para linie lotnicze, para biura podróży, para dobrobyt (Zielona Wyspa jest na szarym końcu PKB na głowę mieszkańca w UE), para praca (umowy śmieciowe), teraz każą nam obowiązkowo cieszyć się z para rekordów na paraolimpiadzie (jeśli ktoś się nie cieszy albo jest obojętny musi być faszystą). Czy nie możemy żyć nie w para państwie tylko w państwie normalnym, poważnym, czy już jest nawet zabronione marzyć o silnej i normalnej Polsce???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
431
~qqa 2012-09-10 (19:26) 12 godzin i 59 minut temu

To, że Korwin nie jest faszystą jest oczywiste , podobnie jak to, że jest idiotą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
210
~aa 2012-09-11 (17:29) 14 godzin i 56 minut temu

W stanie wojennym w 1982 r. Monika Olejnik, tw Stokrotka , córka funkcjonariusza SB, razem z Grzegorzem Miecugowem & company, przy akceptacji partii i służb specjalnych PRL-u rozpoczynała pracę w III Programie Polskiego Radia, z którego wcześniej WRON-a wyrzuciła nieprawomyślnych dziennikarzy. Warto zauważyć, że gdy dzisiejsza gwiazda TVN-u i Wyborczej zaczynała karierę w radiu ściśle podporządkowanym wojskowej juncie Jaruzelskiego, przyzwoici dziennikarze nie mieli tam wstępu. Były to bowiem media stanowiące część systemu totalitarnego. Dziennikarze, którzy nie chcieli lub nie umieli służyć władzy komunistycznej stanu wojennego, albo znajdowali się w obozach internowania, albo byli bez pracy albo imali się różnych przypadkowych zajęć. Przypomnę jeden tylko przykład: niezwykle popularny prezenter Studia 2, Tomasz Hopfer, który po wprowadzeniu stanu wojennego został wyrzucony z telewizji, pracował jako taksówkarz. Internowany, zmarł po ciężkiej chorobie w grudniu 1982 r. Dziennikarze w stanie wojennym byli wyrzucani z Trójki przez Andrzeja Turskiego (zarejestrowanego jako kontakt operacyjny, syna funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego) dziś gwiazdę telewizyjnej Panoramy TVP2. Programu, w którym nie brakowało ( i nie brakuje) dzieci funkcjonariuszy lub tajnych współpracowników służb specjalnych PRL-u ( jak np. Hanna Lis, córka Waldemara Kedaja kontaktu operacyjnego wywiadu Prl-u

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
128
Zgadzam się z opinią
266
~klecha 2012-09-11 (00:28) 7 godzin i 57 minut temu

ależ ona jest brzydka i równie głupia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
82
Zgadzam się z opinią
162
~on 2012-09-10 (21:21) 11 godzin i 4 minuty temu

w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych To czemu pokazuja korwina?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
77
~demokryt 2012-09-10 (19:57) 12 godzin i 28 minut temu

Definicja faszyzmu. Od słowa fascino (wł. witki brzozowe) oznaczające rózgi jakimi w szkołach wprowadzało się dyscyplinę. Założenie jest takie że mamy genialnego wodza i społeczeństwo wykonujące jego rozkazy. Wobec wodza stosuje się kult jednostki, przypisując mu nadnaturalną mądrość itd, natomiast społeczeństwo dyscyplinuje się tak żeby bez szemrania wykonywało rozkazy. Elementy faszyzmu widzę w obecnie istniejących partiach gdzie mamy wodza i zamordyzm. Kult jednostki poznać po liczbie pomników wystawianych za życia obiektom tego kultu np Stalin, Mao itd

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
113
Zgadzam się z opinią
181
~kolo 2012-09-10 (18:09) 14 godzin i 16 minut temu

guzik jej zrobi bo jego wypowiedzi mają znamiona faszyzmu ... chciałbym by sąd w określił w wyroku, że korwin wypowiada się i zachowuje jak faszysta... ciekawe co ten nieudacznik w zrobi ... pewnie jak zwykle niewiele. Może uda mu się kiedyś przekroczyć granicę błędu statystycznego w wyborach

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
23
Zgadzam się z opinią
90
~dere 2012-09-10 (21:22) 11 godzin i 3 minuty temu

"nie zgadzam się z Mikke ale zrobię wszystko by mógł głosić swoje poglądy"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
58
Zgadzam się z opinią
116
~prawda 2012-09-10 (23:28) 8 godzin i 57 minut temu

Widać wyraźnie po lewackim jazgocie na tym forum, by nie oglądać, by nie słuchać Pana Mikke, że jego dzisiejsze wystąpienie w TVP2 było wspaniałe i odsłoniło lewacką obłudę. Widać, że Pan Mikke zaatakował wasz czuły punkt czyli forsę jaką robicie na niepełnosprawnych, homo, biednych, bezrobotnych, chorych itd. ludzie policzcie ile kosztuje państwo polskie wydawanie lewych rent. Ilu jest takich co ma rentę inwalidzką na kręgosłup a przenosi tony w robocie na lewo. Ile kosztuje utrzymanie z 1% administracji w organizacjach pomocy, toż to są miliardy złotych.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
65
~we 2012-09-10 (23:38) 8 godzin i 47 minut temu

czy naprawde smierdzi od Moniki Olejnik. Bo juz wiele osob mi to mowilo, ktorzy byli w bezposrednim jej sasiedztwie. Osobiscie nie chce mi sie wierzyc troche. Czy moglby ktos potwierdzic, ze naprawde Smierdzi od Olejnik ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
56
Odys syn Laertesa 2012-09-11 (20:59) 11 godzin i 26 minut temu

Na początek słowo do obywateli, którzy najprawdopodobniej nie do końca znają poglądy Pana Tomasza Lisa na "dziki kraj" który zamieszkują. Będzie o "baranach, którzy go oglądają, o tym, jak trzeba kombinować i o kretynach w Internecie". Zanim więc przeczytacie dalej co mam do powiedzenia polecam odnaleźc w internecie i obejrzec prawdziwe oblicze tego człowieka, któremu nomenklatura dała do reki za nasze pieniądze narzędzie do lansowania siebie i szerzenia tendencyjnej propagandy prorządowej. Wpisz zatem Polaku w google "Tomasz Lis: o dzikim kraju" i zanim przeczytasz dalej zapoznaj się z tym niewątpliwie interesującym materiałem... Jedna z myśli przewodnich tego Pana brzmi: „Cham, głupiec i prostak, to jest ktoś, kto jest w ofensywie”...Do rzeczy zatem. Mierzi mnie sposób w jaki Pan Lis mieniący się profesjonalnym dziennikarzem prowadzi w TV publicznej "swój" program publicystyczny (opiniotwórczy) pt "Tomasz Lis na żywo". Trzeba byc naprawdę pozbawionym wiedzy o elementarnych zasadach dobrego dziennikarstwa, żeby w tak tendencyjny i pozbawiony ze strony prowadzącego neutralnosci wobec zaproszonych gosci sposób, prowadzic publiczną dyskusję nad jakimkolwiek tematem. No chyba że mamy do czynienia z ową "ofensywą" o ktorej Pan Lis był łaskaw dywagowac. Widac bowiem, że od pamietnej konfrontacji z Panem Kaczyńskim, kiedy to Pan Lis stracił kontrolę nad emocjami i zabrakło mu profesjonalizmu w bezstronnym podejciu do "gościa" ktory zgodził się udzielic mu wywiadu na oczach milionow widzow, nic się nie zmieniło i dalej Pan "prowadzący" emanuje chamstwem, stronniczością i brakiem kultury wobec zaproszonych gosci (w tym wypadku wobec Pana JK Mikke). Zastanawia mnie co robi komisja do spraw etyki w mediach, wszak ten człowiek jest zatrudniony w TV publicznej i szkodzi jej wizerunkowi swoją tendencyjną "działalnoscią". Czy to ma byc element słynnej "misji" jaką TV publiczna sobie założyła?... Poziom "polemiki" której w swoim programie przewodniczy Pan Lis trafnie określa Swift, ktory pisał o tym, iż kiedy ludzie podli nie są w stanie sciągnąc jakiejs osoby (oponenta) do swojego poziomu "miernych i jałowych dyskusji" to przynajmniej próbują oczernic jego charakter i zamordowac reputację. A wszystko to w ramach "fałszywej moralnosci", która polega na przystosowaniu sie przez osoby mieniace sie "kulturalnymi" do przecietnego poziomu swojej epoki który w wypadku Pana Lisa określa przede wszystkim polityczna poprawnosc i pogarda względem ludzi o odmiennych poglądach... Dla człowieka kreującego sie na "piewcę moralności" i "uczciwosci" jest to jednak najwyższa forma niemoralności i obłudy, i trzeba byc nie lada "chamem, głupcem i prostakiem" żeby udawac że można to obejśc w imię odmiennego punktu widzenia... Odys

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
436
Zgadzam się z opinią
488
~bydziaj 2012-09-10 (18:30) 13 godzin i 55 minut temu

najwiekszy pajac polskiej polityki ! na całe szczęście wiekszość ludzi bierze go niepowarznie - Unia Polityki Nierealnej czyli cos na wzór Kabaret Moralnego Niepokoju , ale z niepełnosprawnymi to męda przegieła

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
73
Zgadzam się z opinią
122
~pełnosprytny 2012-09-10 (22:50) 9 godzin i 35 minut temu

Korwin ma oczywiscie racje.Tylko trzeba go rozumieć i czytać do końca.To dzisiejszy świat rządzony przez eurofaszystów stworzył segregację ludzi na sprawnych i niepełnosprawnych. A dla poprawy swojego sumienia wymyślili paraolimpiadę. Koleżanko czy kolego!Jeżeli miałbyś do wyboru np. mecz piłki nożnej pelno czy niepelnosprawncych to jaki wybierzesz? I tak z każdą dyscypliną sportu. Ale na siłę mamy kochać inwalidów bo taka euromoda, a nie potrzeba. Niestety taka jest prawda.Nie interesuje nas ogladanie ułomnych, ale takich co można ich podziwiać za wyniki. Nie bądźćcie hipokrytami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
89
Zgadzam się z opinią
136
~KRYTYK 2012-09-11 (00:23) 8 godzin i 2 minuty temu

miejsce OLEJNIK JEST W BURDELU A NIE W MASS MEDIACH

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
78
~none 2012-09-11 (00:27) 7 godzin i 58 minut temu

a co z amber gold podobno pawlak ( zapewne będzie cale PO PSL) tez jest w to zamieszany dlatego nie chce komisji złodziej, pawlaku umowy gazowej z ruskimi tez ci nie zapomnimy zrywaj się razem z tuskiem na sybir tam wasze miejsce już przy korycie jesteście 20 lat i wyprzedaliście cały majątek narodowy i zniszczyliście totalnie wszystko i zabierzcie ze sobą stokrotkę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
170
Zgadzam się z opinią
216
~atram 2012-09-10 (21:52) 10 godzin i 33 minut temu

Kim był ojciec Moniki Olejnik???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
76
~Andrzej 2012-09-10 (20:41) 11 godzin i 44 minut temu

Pan Korwin jet jednym z niewielu ludzi myślących samodzielnie. Nie idącym w stadzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
46
~widz 2012-09-15 (00:09) 8 godzin i 16 minut temu

Lis,Olejnik - nie oglądam takiej miernoty propagandowej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
50
~Najemnik 2012-09-11 (12:37) 19 godzin i 48 minut temu

"Stokrotka" jak zwykle bluzga.Wypowiedż JKM rzeczywiście nie była w najlepszym guście ale co to do cholery ma współnego z Mussolinim i jego ruchem ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
72
~Ajkju 2012-09-10 (23:17) 9 godzin i 8 minut temu

Niestety większość ludzi nie jest w stanie zrozumieć Korwina Mikke gdyż mówi on z sensem i logicznie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4