Strona główna serwisu
Janusz Korwin-​Mikke: Nowa Prawica rozpoczęła marsz Polski do normalności
Janusz Korwin-​Mikke: Nowa Prawica rozpoczęła marsz Polski do normalności

Janusz Korwin-​Mikke: Nowa Prawica rozpoczęła marsz Polski do normalności

- Jesteśmy czwartą siłą, rozpoczynamy marsz Polski do normalności; w Parlamencie Europejskim będziemy walczyć z ośmiornicą urzędasów, która krępuje zarówno nasz kraj, jak i Europę - zapowiedział szef Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE.
Z sondażu Ipsos dla TVN 24 i TVP wynika, że Nowa Prawica zdobyła 7,2 proc. głosów, co oznacza cztery mandaty w PE.

Będziemy trąbić najgłośniej, jak potrafimy, że to, co się dzieje w UE, to jedno wielkie złodziejstwo Janusz Korwin-Mikke
Korwin-Mikke zapowiedział, że "to dopiero początek" i jego ugrupowanie w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych uzyska dwucyfrowy wynik.

Korwin-Mikke zapowiedział, że NP będzie walczyła - zarówno w Polsce, jak i w Europie - "z czerwoną ośmiornicą komunistycznych urzędasów, która krępuje i Europę i Polskę".

Pytany o planowane działania, powiedział: "Będziemy trąbić najgłośniej, jak potrafimy, że to, co się dzieje w UE, to jedno wielkie złodziejstwo". "Od trąb runęły mury Jerycha, w końcu runą i te unijne" - mówił szef Nowej Prawicy. Oświadczył, że jego zdaniem Unia Europejska to "jeden wielki wymysł lewackich oszołomów" i że "jego drużyna będzie walczyć z jego zidiociałymi produktami ich chorych głów".

Korwin-Mikke powiedział, że liczy, iż do PE wejdzie czterech członków Nowej Prawicy. Za to w przyszłych wyborach parlamentarnych - przekonywał - Nowa Prawica "przebije się" i uzyska dwucyfrowy wynik. - Wyłom w umysłach został już zrobiony - stwierdził.

Jesteśmy czwartą siłą, rozpoczynamy marsz Polski do normalności Janusz Korwin-Mikke
- To dlatego, że jeśli dziś popiera nas rzesza młodych ludzi, to z każdym miesiącem oni będą uzyskiwać prawa wyborcze; a elektorat partii w rodzaju komuchowych SLD będzie wymierać. Taka to prawidłowość - powiedział szef NP.

Pytany o ewentualną współpracę w PE z Nigelem Faragem z brytyjskiej UKIP, powiedział, że może współpracować "generalnie rzecz biorąc z każdym, kto chce rozwalić ten burdel, jakim jest UE".

Z kolei poseł Przemysław Wipler, który niedawno przystąpił do Nowej Prawicy, mówił, że jego ugrupowanie rozmawia już z czterema frakcjami w PE, ale jest za wcześnie, by ujawnić szczegóły. Podkreślił, że współpraca NP z Faragem będzie możliwa dopiero wtedy, gdy złoży on deklarację, że nie będzie podejmował "antypolskich akcji".

- Jest natomiast i inna korzyść. Jest możliwe, że już niedługo nie będę jedynym posłem Nowej Prawicy w parlamencie, już zgłaszają się chętni - stwierdził.

"Na nie powstrzymacie. Idziemy po was"

Podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu wyników rozległy się okrzyki: "Wreszcie" "Janusz", "Wolność, własność, sprawiedliwość" oraz "wolna Europa, Nowa Prawica". Odśpiewano też hymn narodowy.

Szef sztabu wyborczego Krzysztof Szpanelewski krzyczał do Korwin-Mikkego ze sceny: "panie prezesie, teraz my wykonaliśmy zadanie". Z kolei wiceszef partii Artur Dziambor intonował: "Nas nie powstrzymacie" i "Idziemy po was".

Wyborcy Nowej Prawicy

Wśród wyborców Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego było 74,2 proc. mężczyzn i 25,8 proc. kobiet - wynika z sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24 i TVP. Blisko trzy czwarte głosujących na komitet Korwin-Mikkego to wyborcy w wieku 18-39 lat.

Na ugrupowanie to głosowali przede wszystkim ludzie przed czterdziestką. 43 proc. głosujących na komitet wyborczy Korwin-Mikkego było w grupie wiekowej 18-25 lat, a 31,1 proc. - w grupie 26-39 lat.

Spośród pozostałych wyborców 20,2 proc. wywodziło się z grupy 40-59 lat, a 5,7 proc. miało 60 lat i więcej.

Exit poll: PO 32,8, PiS: 31,8

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Platforma Obywatelska - wynika z sondażu wyborczego Ipsos dla TVN24 i TVP. Frekwencja wyborcza wyniosła 22,7 procent.

Na PO zagłosowało 32,8 procent wyborców, a na Prawo i Sprawiedliwość - 31,8 procent. Trzecie miejsce zajęło SLD z poparciem 9,6 procent. Z badania wynika, że w europarlamencie znajdą się też przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy - 7,2 procent i Polskiego Stronnictwa Ludowego - 7 procent.

Gdyby te wyniki się potwierdziły, PO i PiS otrzymałyby po 19 mandatów w europarlamencie, SLD 5, a Kongres Nowej Prawicy i PSL - po 4.

Zabrakło natomiast miejsca dla przedstawicieli Twojego Ruchu - Europy Plus (3,7 procent), Solidarnej Polski (3,1 procent), Polski Razem (2,8 procent) i Ruchu Narodowego (1,5 procent).
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (989)
Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
295
~Darek 2014-05-25 (21:55) 8 godzin i 25 minut temu

Jak normalny człowiek, który żyje w Polsce i widzi co się dzieje w kraju może zagłosować na PIS a tym bardziej na PO ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
32
Zgadzam się z opinią
298
~jan 2014-05-25 (21:49) 8 godzin i 31 minut temu

popieram Cię korwin na 150%

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
240
~sara 2014-05-25 (23:08) 7 godzin i 12 minut temu

Zawsze popierałam PiS, do momentu gdy sami wzajemnie politycy z jednej partii zaczęli się przepychać. Moja partia rozdrobniła się na drobne, to nie o to chodziło, więc teraz zagłosowałam na Korwina - bliżej mi do niego i jego poglądów. Dzięki, trzymajcie się wszyscy. Życzę powodzenia Januszowi i całemu Kongresowi Nowej Prawicy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
229
~olson 2014-05-25 (21:49) 8 godzin i 31 minut temu

Jak to możliwe? JAK TO MOŻLIWE, ŻE PO WYGRYWA??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
231
~uehfuehf 2014-05-26 (00:08) 6 godzin i 12 minut temu

Lewactwo już trzęsie gaciami

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
229
~Chudy 2014-05-25 (23:58) 6 godzin i 22 minut temu

W koncu jedyne bezbledne poglady pana Janusza Koriwna Mikke Polsko z tym panem idziemy w najlepszym kierunku jaki jaki jest mozliwy nigdy wiecej nie gloujcie na zlodzieji typu PO PIS SLD PSL jedynie KNP moze nasz kraj uchronic od totalnego bankructwa i biedoty !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
14
Zgadzam się z opinią
214
~bumbarasz 2014-05-25 (22:06) 8 godzin i 14 minut temu

PO wygrala !!!! ... -czy mi szkoda tych zadluzonych po uszy polakow .Nie ! czy mi szkoda zarabiajacych 1,500 zl .? nie ! czy mi szkoda tych ktorzy nigdy nie dostana emerytury ? -NIE !!! Oni mieli dzis swoj dzien ,swoja szanse,oni sami zdecydowali ze ich dzieci beda jesc szczaw i mirabelki !!! i oni sami zdecydowali ze chca dalej tak zyc -wszystkiego dobrego !!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
68
Zgadzam się z opinią
265
~Polak 2014-05-25 (21:53) 8 godzin i 27 minut temu

Gratulacje dla PIS-u , dla Korwina - jeszcze większe a najwieksze dla Ruchu Narodowego - chłopaki trochę lepiej zorganizować się na peryferiach i macie 10 % w samorządowych !!!! Cieszy że naród zmądrzał i pedzie nie weszły ;) HURRA !!!! ...tylko wynik Platfusów zaskakuje .... no skąd tyle poparcia ???? jeszcze nie zmądrzeli ludzie ???? no trudno ale gratuluję Polakom że pedzie się nie dostały :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
231
~nikt2701 2014-05-25 (23:10) 7 godzin i 10 minut temu

Mam 60 lat i głosuję na JKM od lat.Cieszę się z wyniku.Mam cichą nadzieję że 30% SPOŁECZEŃSTWA RP. wreszcie zmądrzeje i zacznie myśleć.70% niestetety to bezmuzgowcy nic z nimi się nie da zrobić.Temu kto mówi że nic mi nie da(bo komuś musiałby zabrać), ale mniej mi zabierze zawsze może liczyć na mój głos i poparcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
224
~arek 2014-05-26 (00:06) 6 godzin i 14 minut temu

Ludzie mieli dość kłamstw. Korwin Mikke mówił prawdę i było to jak czysta woda na bagnie wypełnionym bulgoczącym błotem. Jeszcze teraz po wyborach politycy obrażają ludzką inteligencję wmawiając że ostry język odstrasza wyborców. PR, SP, Polska Plus, mówili na okrągło i nie przekroczyli progu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
31
Zgadzam się z opinią
216
~warmia 2014-05-25 (22:00) 8 godzin i 20 minut temu

Korwin korwin korwin , bede teraz tylko na Ciebie głosował zrobimy w Polsce lepiej!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
33
Zgadzam się z opinią
217
~Wk 2014-05-25 (23:11) 7 godzin i 9 minut temu

W końcu. To teraz idziemy powoli w dobrym kierunku

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
203
~ZdrowyRozum 2014-05-25 (22:53) 7 godzin i 27 minut temu

na" zdrowy rozum" nie jest mozliwe prawda ze partia Korwina Mike jest dopiero 4 bo przyjrzywszy sie wszystkim forum,so9ndazom to widac ze powinno byc odwrotnie ,to ta partia ma 4 razy wiecej glosow od przeciwnikow jej,wiec jak to mozliwe?? a moze znowu ;oczono glosy poza Polska jak ostatnio liczono w Rosji.Polacy nie wierzcie w zadne wybory bo Wasze glosy ida do lamusa,dowod oto: nie jest mozliwe ze PO miglo dostac az tyle glosow,80% Polakow nienawidzi tej parti i tych ludzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
30
Zgadzam się z opinią
200
~IPPON SEOI NAGE. 2014-05-25 (23:05) 7 godzin i 15 minut temu

Korwin wreszcie postawi pętaków do pionu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
182
~Cieszę się 2014-05-25 (22:00) 8 godzin i 20 minut temu

Ten gość wygarnie tym euro złodziejom całą prawdę:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
17
Zgadzam się z opinią
183
~we 2014-05-25 (21:48) 8 godzin i 32 minut temu

SUPER KORWIN SZACUN !!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
170
~Nes 2014-05-25 (22:08) 8 godzin i 12 minut temu

BRAWO JANUSZ ! Jeżeli przy tak małej frekwencji dostałeś tyle głosów, to co dopiero na wybory do sejmu RP ! Może nie trzeba będzie uciekać z Polski ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
152
~Romek 2014-05-25 (22:48) 7 godzin i 32 minut temu

Było SLD było PIS jest PO i co w POlsce się poprawiło? NIC! Najlepiej hejtować JKM za to, że nie należy do elity z koryta..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
146
~wyborca 2014-05-25 (23:10) 7 godzin i 10 minut temu

Korwin górą!!!:) Gratulacje i do przodu.

odpowiedz