Strona główna serwisu
80% Polaków chodzi do spowiedzi

80% Polaków chodzi do spowiedzi

Polacy spowiadają się coraz częściej - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Ogólnopolska ankieta pokazuje też, że 80% Polaków spowiada się - zgodnie z zaleceniem Kościoła - przynajmniej raz w roku.
Ponad 60% spośród ankietowanych to osoby, które spowiadają się częściej - kilka razy do roku lub co miesiąc. Jak podkreśla dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, ksiądz profesor Witold Zdaniewicz , liczba osób spowiadających się częściej niż raz w roku wzrosła w ostatnich latach.
Mniej ludzi chodzi do Kościoła, ale ci, co chodzą - poważniej traktują chrześcijaństwo ksiądz profesor Witold Zdaniewicz


Ksiądz profesor dodaje, że w połączeniu z zaobserwowanym w ostatnich latach wzrostem liczby osób przystępujących do komunii świętej, można wnioskować, iż wiara praktykujących katolików jest coraz bardziej pogłębiona.

- Optymistycznie patrząc można powiedzieć, że wzrost comunicantes - czyli osób przystępujących do komunii świętej - i częstsza spowiedź świadczy o wzroście pogłębionej religijności. Trochę mniej ludzi chodzi do Kościoła, ale ci, co chodzą - poważniej traktują chrześcijaństwo - uważa ksiądz profesor Zdaniewicz.

IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (46)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~niedowiarek 2009-07-14 (01:04) 8 godzin i 49 minut temu

Wtedy też partie popierało 95% społeczeństwa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~Jajcarz 2009-04-10 (15:00) 18 godzin i 53 minut temu

Po każdym cudzołózstwie.Naprawdę !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~babcia 2010-03-08 (13:33) 20 godzin i 20 minut temu

to jest kłamstwo nciągane jak za prl - spowiada sie 47 %polaków -to tajne dane z kurii krakowskiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji