Strona główna serwisu
Otylia Jędrzejczak na liście PO do Parlamentu Europejskiego
Otylia Jędrzejczak na liście PO do Parlamentu Europejskiego

Otylia Jędrzejczak na liście PO do Parlamentu Europejskiego

Mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, poseł Tomasz Lenz i europoseł Tadeusz Zwiefka znaleźli się na, ułożonej alfabetycznie, liście kandydatów do Parlamentu Europejskiej, przyjętej przez Radę Regionu PO w woj. kujawsko-pomorskim.
Otylia Jędrzejczak Otylia Jędrzejczak ()
Jędrzejczak na igrzyskach olimpijskich w 2004 r. zdobyła złoty medal na 200 metrów stylem motylkowym oraz dwa srebrne medale na 100 metrów stylem motylkowym i na 400 metrów stylem dowolnym. Wielokrotnie sięgała po medale mistrzostw świata, Europy i Polski. Trzykrotnie była wybierana na najlepszego sportowca Polski. Jędrzejczak jest zameldowana w województwie kujawsko-pomorskim, chociaż na stałe tam nie mieszka.

Lenz jest szefem kujawsko-pomorskiej PO i zasiada w sejmie trzecią kadencję, a Zwiefka po raz drugi pełni funkcję posła do PE z okręgu kujawsko-pomorskiego.

Na liście znalazła się też m.in. przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Dorota Jakuta, członek zarządu województwa Sławomir Kopyść i były senator, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz.

O ostatecznym kształcie listy zadecydują władze krajowe Platformy. Według informacji z kręgów kujawsko-pomorskiej PO, w przypadku niewprowadzenia zmian personalnych, na czele listy znajdzie się Lenz, druga będzie Jędrzejczak, a trzeci Zwiefka.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (826)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
81
~koniec 2014-03-10 (22:52) 17 godzin i 35 minut temu

To jest przesada. Chyba dobrzy politycy powinni byc na listach a nie sportowcy, gwiazdo-celebrytki, ktore kiedys tanczyly na rurach i jakies inne osoby, ktore nawet gazety Polityka nie czytaly a co dopiero sie troche znac na polityce. Europa peknie ze smiechu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
79
~JBL 2014-03-10 (22:52) 17 godzin i 35 minut temu

Proszę... z Partii Oszustów. Gratuluję.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
77
~nick 2014-03-10 (22:51) 17 godzin i 36 minut temu

A co ona wie o polityce?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
78
Skołuba 2014-03-11 (00:00) 16 godzin i 27 minut temu

Ci niby kandydaci aktorzy,sportowcy,magicy, to ptasie mozdzki, intelektualne pustynie nic nie potrafia zaoferowac spoleczenstwu. To tak samo jak u Nerona nawet kon moze byc w senacie,a u nas to i w sejmie. Upadek polityczny zycia spolecznego.Mozna zywcem przeniesc cala obsade "M" jak milosc na polityczne salony i bedzie dobrze, niczym jak w niebie jak u biskupa Slawka G.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
81
~koko 2014-03-10 (23:55) 16 godzin i 32 minut temu

Następna ciemnota pcha się do PE. Nawet nie wie gdzie Bruksela.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
82
~Janek 2014-03-10 (23:54) 16 godzin i 33 minut temu

Dlaczego w artykule nie ma napisane, że wyprzedzała na "trzeciego" i zabiła własnego brata w wypadku samochodowym?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
77
~Ed 2014-03-10 (23:48) 16 godzin i 39 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
71
~jj 2014-03-11 (05:05) 11 godzin i 22 minut temu

z wyrokiem i wiedzą o pływaniu - super kandydatka . To jest euro parlament czy posadki dość ciepłe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
71
~Piotr 2014-03-11 (03:41) 12 godzin i 46 minut temu

Poprostu wstyd i zenada !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
75
~jw 2014-03-11 (00:01) 16 godzin i 26 minut temu

A jaki ona dostala wyrok za ten wypadek?.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
65
~leo 2014-03-11 (08:27) 8 godzin temu

CZY PANI ,PANI OTYLIO NIE MA ODROBINY WSTYDU ,PANI NIE MA O TYM ZIELONEGO POJĘCIA ,NIECH PANI ZOSTANIE DZIAŁACZEM SPORTOWYM ,DZIWIĘ SIĘ PLATFORMIE ,ŻE IDZIE NA TAKĄ ŁATWIZNĘ I ŁAPIE PUNKTY ZA NAZWISKO ,PRZECIEŻ OTYLIA NIC DLA POLSKI NIE ZROBI ,TO JEST EWIDENTNY SŁUP ,TRACĘ SZACUNEK DLA PLATFORMY I OTYLI ,TO JEST TOTALNA LIPA I KOMPROMITACJA ..................... NIE DLA TAKICH UKŁADÓW,DOŚĆ JUŻ TEJ ŚŚŚŚŚŚŚŚCIEMY ,PRZECIEŻ LUDZIE MAJĄ OCZY.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
66
~Karolina 2014-03-10 (22:54) 17 godzin i 33 minut temu

ta pani domagła się uniewinnienia - całkowitego - chociaż jechała rowem z dużą szybkością - co za buta!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
65
~dinozaur 2014-03-10 (22:53) 17 godzin i 34 minut temu

Nie może być !!! Toż to koniec świata !!! Ludzie trzymajcie mnie....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
64
~emeryt 2014-03-11 (05:08) 11 godzin i 19 minut temu

Proponuję jeszcze Dodę,Wiśniewskiego,Mandarynę,Majdana,Rutowicz.Oni najlepiej się znają na polityce.Jeszcze dołożyć kilku aktorów,sportowców no i będzie w Europarlamencie wesoło.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
66
~olo 2014-03-10 (22:38) 17 godzin i 49 minut temu

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
62
~misio 2014-03-11 (05:27) 11 godzin temu

kpiny ku.... robią sobie z wyborców

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
65
~elf 2014-03-10 (23:50) 16 godzin i 37 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
61
~robi 2014-03-11 (05:33) 10 godzin i 54 minut temu

Z wybitnej sportsmenki,stała się politycznym dupowłazem,najpierw obecność wśród vipów PKOL-u na igrzyskach w Soczi,a teraz kandydowanie do Europarlamentu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
62
~Morgan 2014-03-10 (23:50) 16 godzin i 37 minut temu

w Polsce to juz norma. " Aby zylo sie lepiej" PO prostu PO ... bane

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
58
~roy 2014-03-11 (08:29) 7 godzin i 58 minut temu

Nie mogę zrozumieć co robią tabuny byłych sportowców w sejmie - polityka to nie igrzyska . Chyba że chodzi o to aby posłami bil ludzie sławni , wierni ale mierni.

odpowiedz