więcej

PO szybko goni PiS - najnowszy sondaż.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  dodane 2014-01-16 (05:25) 6 miesięcy 6 dni 18 godzin i 7 minut temu
drukuj


Donald Tusk
Donald Tusk opinie
PO w ciągu miesiąca odrobiła większość strat do PiS i dziś depcze jej po piętach. Na początku grudnia partię rządzącą traciła do swej najgroźniejszej rywalki aż 10 pkt proc., teraz tylko 2 pkt - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatnią niedzielę 29 proc. respondentów oddałoby swój głos na PiS, a 27 proc. na PO.

Malejący dystans między PiS i PO to prawdopodobnie efekt ofensywy premiera - komentuje "Rzeczpospolita", dodając, że Donald Tusk przejawia ostatnio nadzwyczajną aktywność.

Szef rządu jeździł po Polsce z wizytami, osobiście przedstawiał pomysły na walkę z pijanymi kierowcami i program wydawania pieniędzy z UE na 7 lat. Rozwiązał też worek z obietnicami - zapowiedział m.in. walkę z umowami śmieciowymi, skrócenie kolejek do lekarzy, bezpłatny podręcznik dla pierwszoklasistów w podstawówkach - wymienia gazeta.

Według badania do sejmu weszłyby jeszcze SLD (14 proc.) i PSL (5 proc.). A pod progiem wyborczym byłyby Polska Razem (3 proc.), Twój Ruch (2 proc.) i Solidarna Polska (0 proc.).

Sondaż przeprowadzono 10 i 11 stycznia na 1069-osobowej próbie.

(jpo, pg)


Sondaż WP

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 304 15.03%
nie 1719 84.97%

Przeczytaj też

Wiesław Dębski: czy czeka nas piękna katastrofa?

dodane 2014-01-20 (15:55) 6 miesięcy 2 dni 7 godzin i 37 minut temu

Adam Bielan: przystępuję do Polski Razem Jarosława Gowina. Startuję z Krakowa

dodane 2014-01-20 (10:06) 6 miesięcy 2 dni 13 godzin i 26 minut temu

Sondaż TNS Polska: 30 proc. Polaków chce głosować na PiS

dodane 2014-01-12 (11:36) 6 miesięcy 10 dni 11 godzin i 56 minut temu

Sondaż WP.PL: PO goni PiS

dodane 2014-01-08 (13:01) 6 miesięcy 14 dni 10 godzin i 31 minut temu

Paweł Śpiewak: w 2014 roku będzie więcej awantur politycznych

aktualizacja 2013-12-30 (09:18) 6 miesięcy 22 dni 14 godzin i 14 minut temu

Plany PiS na 2014: nowy program, listy do europarlamentu oraz wybory w okręgach

dodane 2013-12-27 (00:05) 6 miesięcy 25 dni 23 godziny i 27 minut temu

Andrzej Olechowski o PO: może umrzeć

dodane 2013-12-23 (10:24) 6 miesięcy 29 dni 13 godzin i 8 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Dlaczego PO lub PIS?
  • Finanse: Grupiński: w PO nie ma haraczy

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1989)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ms 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

modenzor co z odświeżaniem strony???

odpowiedz

0
1
~nina 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

a cóż takiego dobrego zrobiło dla przeciętnego Polaka- NIC

odpowiedz

1
0
~solidaruch 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Działanie parti rzadzących doprowadziło do wzrostu poparcia i tak PSL z 7% na 3,5% a PO z 39% na s8%. tak...tak.. nic za darmo, jakie rządy takie poparcie. Sondażami niech się cieszą a i takjak AWS ida szybko w niebyt.

odpowiedz

52
9
~ELEKTORAT 2014-01-16 (06:39) 6 miesięcy 6 dni 16 godzin i 53 minuty temu

Znowu Michnikowa sciemna. Mielismy to juz tyle razy, ze nawet RUSKIE SERWERY DO LICZENIA GLOSOW nie wierza..

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~precz z PO 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Ten sondaż jest na zlecenie PO

odpowiedz

1
0
~nm 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Najwyrazniej coś rozpylają w powietrzu że coraz więcej Polaków dostaje amnezję .

odpowiedz

1
0
~V-DI 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Prezes zjeżdża , jak na saneczkach .

odpowiedz

285
51
~Janusz 2014-01-16 (08:18) 6 miesięcy 6 dni 15 godzin i 14 minut temu

Komu chcecie takie bzdury wciskać. Myślicie, że jak daliście kilka tematów o Smoleńsku i Macierewiczu to Popaprańcom sondaże poszły w górę. Bzdura w krórą już nikt nie wierzy. PO to najgorsza rzecz jaka spotkała Polskę i Polaków.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
0
~niku 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Bandyci,homo-niewiadomo',lewiatany/plantatorzy/ i czrwona gwardia to jest kwiat wyborczy PO

odpowiedz

0
0
~Jarząbek Wacław 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego kraju, prezes rady ministrów Tusk Donald, naszego klubu „PO”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener PR drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! PS. panie Tusk Donald premierze ja biorę udział w każdym sondażu i i w każdych wyborach tych polskich i tych zagranicznych i zawsze na prezesa naszego głosuję

odpowiedz

66
49
~det6 2014-01-16 (09:44) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 48 minut temu

myślę, ze duży wpływ miała też nagonka na Owsiaka i wypowiedzi prawicy w sprawie gender. PiS stoi w miejscu bo ma stały elektorat, którego nie ruszają bajki Jarosława, chamstwo Pawłowskiej, cynizm Macierewicza. Nie wiem co politycy PISu musieliby zrobić żeby notowania się zmniejszyły o kilka %. Za to PO? Tu jest stały elektorat oraz ludzie którzy nie głosują za PO ale przeciw PIS. Im więcej PISu w mediach tym bardziej są skłonni głosować na PO.Im więcej awantur narodowców, kiboli tym rosną notowania PO. Nawet taka Kempa choć nie z PISu tez poprawia notowania PO.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
2
~kriss 2014-01-16 (10:23) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 9 minut temu

Polacy wybieraja mniejsze zlo dla tego wola Po choc to tez jest banda

odpowiedz

3
0
~Tadek M. 2014-01-16 (10:22) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 10 minut temu

widzę PO wpisach, jak te sondaże są prawdziwe

odpowiedz

3
0
~cygarko premierka 2014-01-16 (10:22) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 10 minut temu

Ale kolejne miliony za chlebem z Polski uciekają od premiera "raju" Tuska? To jaki on "premier"? Gdzie schowany myśliwy Komorowski? Cygarko premierka?

odpowiedz

0
2
~Asia 2014-01-16 (10:22) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 10 minut temu

PIS, kler i Rydzyk w jednym stali domu.... aż dom się przewrócił :)

odpowiedz

2
0
~FILIP 2014-01-16 (10:21) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 11 minut temu

to nie sadaz tylko ustawka . Tusk jeszcze nie nie możne zrozumieć ze jest skończony. A Alpach mógłby pozostać na zawsze, wermaht tez tam wypoczywał a on nie służy polakom tylko Niemcom.

odpowiedz

2
0
~Tyś 2014-01-16 (10:21) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 11 minut temu

Piorą wam mózgi...robią co chcą a wy dalej leziecie w ślepą uliczkę!! Bravo rodacy, rozpierd..nasz kraj do konca.. głosujcie na PO...powodzenia ;//

odpowiedz

3
0
~ms 2014-01-16 (10:21) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 11 minut temu

co to za brak oświeżania strony - na razie grecznie !!!

odpowiedz

5
7
~moim zdaniem 2014-01-16 (09:54) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 38 minut temu

DONALD TUSK TO NAJLEPSZY PREMIER E HISTORII POLSKI

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~indianin 2014-01-16 (10:21) 6 miesięcy 6 dni 13 godzin i 11 minut temu

tylko Mikke i Szary Mnietek, może też dołączyć Tymiński oraz Walesa i będzie git i figo fago

odpowiedz