więcej

Olejnik ostro zareagowała na słowa Kurskiego.

Radio Zet, WP.PL |  dodane 2012-03-18 (13:19) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 21 godzin i 53 minuty temu
drukuj


Jacek Kurski
Jacek Kurski opinie video
- Poseł Żelichowski powiedział, że IV RP odpowiada za śmierć Barbary Blidy. Zgodnie z tą konwencją, Rzeczpospolita PO odpowiada za pierwszy mord polityczny w Łodzi, za śmierć Andrzeja Leppera i kto odpowiada za samobójczą śmierć pułkownika ABW i samobójczą śmierć dyrektora kancelarii premiera Minkiewicza - wymieniał Jacek Kurski z Solidarnej Polski w audycji "7 Dzień Tygodnia". Jego słowa wywołały ostrą reakcję dziennikarki Moniki Olejnik. - Niech pan zostawi tego człowieka i jego rodzinę. To jest strasznie nieprzyzwoite, wchodzić w ten sposób, niech pan ich zostawi w spokoju - mówiła.

Rafał Grupiński, przewodniczący klubu parlamentarnego PO, powiedział, że wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobro jest już napisany. - Ale chcemy, żeby ten wniosek był nie do zbicia w sensie zarzutów konstytucyjnych. Dlatego teraz zamówimy dodatkowe ekspertyzy, a do wniosku wrócimy, kiedy te ekspertyzy będą - dodał.

Przewodniczący klubu nie powiedział jednak, kiedy wnioski będą ostatecznie gotowe. - Rozmawialiśmy o tym w czasie posiedzenia zarządu krajowego partii i przyjęliśmy, że będziemy ten wniosek konsultować z konstytucjonalistami, żeby ten wniosek był nie do podważenia. Rozmawialiśmy o tym również na posiedzeniu klubu parlamentarnego i podjęliśmy decyzję, aby wniosek przedstawić do podpisania również członkom innych klubów i partii - mówił.

Zapytany, czy premier poprze wniosek, powiedział: "premier jest neutralny i powinien być neutralny, takie jest nasze zdanie”.

To z kolei spotkało się z pytaniem Marka Siwca z SLD: "gracie, czy rzeczywiście chcecie to zrobić?”. - Pańska zapowiedź mnie zbudowała, bo spełniacie jedną z nielicznych obietnic i dobrze. Ale po panu słyszę Grzegorza Schetynę, który powiedział, że ten wniosek trzeba napisać, do niego trzeba napisać uzasadnienie, a potem trzeba to przeczytać, a potem ktoś musi się z tym zapoznać. Więc pytam: czy państwo gracie, czy rzeczywiście chcecie to zrobić? Pan dziś mówi, że premier musi być neutralny, więc ja pytam: dlaczego? Czy wy chcecie czy gracie? To jak żart z czasów PZPR, że kiedy partia mówi, że da, to znaczy że mówi - stwierdził Siwiec.

- Tę sprawę (śmierci Barbary Blidy - przyp. red.) można rozpatrywać pod kątem prawnym i politycznym - powiedział Stanisław Żelichowski z PSL.. - IV RP doprowadziła do tego, że zginęła minister Blida. Ale były przypadki takie, które trudno uznać za wadliwe. Prawo nie zabrania wchodzić do niewinnych ludzi o szóstej rano, nie zabrania ministrowi ds. służb specjalnych nawoływać do głosowania na konkretną partię. A jeśli ktoś podniesie argument, że prokuratura to oceniała i umorzyła, to warto przypomnieć, że część prokuratury była bardzo wierna IV Rzeczpospolitej, więc prokuratura ocenia samą siebie - wyjaśniał.

Zapytany, czy PSL zagłosuje za wnioskami, powiedział: "mogę mówić tylko za siebie". - W przypadku ministra Ziobry nie mam skrupułów i będę za, w przypadku prezesa Kaczyńskiego muszę zobaczyć uzasadnienie - dodał.

- Komisja śledcza, w której większość miała strona rządowa, pod przewodnictwem polityka Platformy Obywatelskiej, wydała raport w którym stwierdzono, że nie ma deliktów konstytucyjnych i nie ma podstaw do karania, że to było gonienie króliczka, którego nie ma za co złapać - komentował rzecznik PiS, Adam Hofman.

- To jest kłopot dla ugrupowań, które głosowały za przyjęciem sprawozdania z prac tej komisji, bo zaciągnęły w ten sposób pewne zobowiązanie wobec Polaków - mówił z koeli doradca prezydenta, prof. Tomasz Nałęcz. - To naturalne, że te ugrupowania do tej kwestii wracają. Bo najważniejsza sprawa w sejmie koniec końców sprowadza się do arytmetyki, a tu może zabraknąć głosów. Chyba że poseł Ziobro i prezes Kaczyński nie żartują i chcą stanąć przed Trybunałem Stanu, bo wtedy wyjście jest jedno: PiS i Solidarna Polska muszą za tym wnioskiem zagłosować - mówił doradca prezydenta.

Słowa Nałęcza wywołały ostrą reakcję Hofmana: "inaczej wychodzi na to, że prezes PiS żartuje". - Nie, no bez żartów. Żartuje teraz Tomasz Nałęcz, bo kluby nie głosują z rachunku matematycznego, ale dlatego, że coś popierają, albo nie. My uważamy, że winy nie ma, więc oczywiście zagłosujemy przeciw - dodał.

- My oczywiście zagłosujemy przeciw, to jest skandal i niebywała hucpa – powiedział Jacek Kurski i wrócił do słów przedstawiciela PSL. – Poseł Żelichowski powiedział, że IV RP odpowiada za śmierć Barbary Blidy. Zgodnie z tą konwencją, Rzeczpospolita PO odpowiada za pierwszy mord polityczny w Łodzi, za śmierć Andrzeja Leppera i kto odpowiada za samobójczą śmierć pułkownika ABW i samobójczą śmierć dyrektora kancelarii premiera, Minkiewicza – mówił Kurski, wywołując ostrą reakcję Moniki Olejnik.

- Niech pan zostawi tego człowieka i jego rodzinę. To jest strasznie nieprzyzwoite, wchodzić w ten sposób, niech pan ich zostawi w spokoju – mówiła Olejnik.

Poseł Kurski mówił dalej. - Zainteresowanie Blidą wynika z tego, że weszło do niej ABW i ona popełniła samobójstwo. A kiedy ABW weszła do mieszkania sędziego z Garwolina i parę godzin później on popełnił samobójstwo. Tych trupów w szafie PO, wynikających z nadużywania władzy może być więcej, niż w przypadku Ziobry i Kaczyńskiego - powiedział.

- Z taką logiką się nie da dyskutować, bo to jest po prostu nieprzyzwoite. Dla posła Kurskiego każda śmierć po IV RP obciąża Donalda Tuska. Barbara Blida zginęła w wyniku wyjątkowo nieetycznych działań ABW, które się uwzięły, żeby ją skazać za cokolwiek - mówił rzecznik Ruchu Palikota, Andrzej Rozenek. – I proszę nam tu nie wciskać ciemnoty. Państwo dużo mówicie o Trybunale Stanu, ale tylko SLD i Ruch Palikota złożyły wnioski - dodał.


(msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 108 14.25%
nie 650 85.75%

Przeczytaj też

SLD: niech PO podpisze wnioski o Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry

dodane 2012-04-25 (13:40) 2 lata 8 miesięcy 30 dni 21 godzin i 32 minuty temu

Janusz Palikot: grób Barbary Blidy przypomina o zmowie elit

dodane 2012-04-24 (14:30) 2 lata 9 miesięcy 20 godzin i 42 minuty temu

Po liście Kaczyńskiego: jest szansa na zjednoczenie prawicy?

dodane 2012-03-23 (11:31) 2 lata 10 miesięcy 1 dzień 23 godziny i 41 minut temu

Będą konsultacje ws. wniosku o Trybunał Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego

dodane 2012-03-17 (15:50) 2 lata 10 miesięcy 7 dni 19 godzin i 22 minuty temu

Tusk zwrócił się do posłów PO o analizę wniosków o TS

aktualizacja 2012-03-16 (14:12) 2 lata 10 miesięcy 8 dni 21 godzin i 1 minutę temu

"Tusk nigdy się nie wścieka"

dodane 2012-03-16 (09:41) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 31 minut temu

Zarząd PO o Trybunale Stanu dla Ziobry i Kaczyńskiego

dodane 2012-03-15 (12:20) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 22 godziny i 52 minuty temu

"Ziobrze i Kaczyńskiemu od dawna należy się Trybunał Stanu"

aktualizacja 2012-03-15 (12:51) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 22 godziny i 21 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (958)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

17
1
~fdsa 2012-03-18 (16:33) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 39 minut temu

to tematy zastepcze podrzucane przez pijarowcow gaulaithera z kaszub zeby odwrocic uwage od katastrofy gospodarczej w Polsce koncowego wypzredawania majatku narodowego i proby przeforsowania zrzeczenia sie niepodleglosci przez Polske patzr wystapienie zdradka , palonego kota i wszsytkich zydolewicowycjh ministrow sprawa zagranicznych z wyjatkiem min, Fotygi w Sejmie przez Swietami Bozego Narodzenia

odpowiedz

18
2
~sob 2012-03-18 (16:30) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 42 minuty temu

Trybunał stanu za działania ABW w mieszkaniu B. Blidy jest nieporozumieniem. Niepotrzebnie wykreuje męczenników, w postaci Z. Ziobry oraz J. Kaczyńskiego. Oceniając chłodno zaisniałą sytuację w domu B. Blidy należy stwierdzić, iż jej targnięcie się na swoje życie wynikło z wybuchu u niej paniki wewnętrznej. Straciła ona chwilowo zimną krew i zdolność racjonalnego myślenia. Przecież samo przeprowadzanie czynności wykrywczych przez ABW było jak najbardziej legalne i wcale nie oznaczalo dla Blidy skazania i kompromitacji.Takie działania ABW są przeprowadzane codziennie. Tu nikt nikogo nie zabił.

odpowiedz

16
0
~Leon 2012-03-18 (16:25) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 47 minut temu

"obiektywna" monia, tak samo jak lis, zawsze po właściwej stronie.

odpowiedz

16
0
~8765 2012-03-18 (16:23) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 49 minut temu

Trybunal stanu w wykonaniu III Rzeczpospolitej to parodia demokracji i prawa to zostanie szybko zlikwidowane po rewolucji w Polsce i zostanie zastapiony przez sady polowe

odpowiedz

17
1
~8765 2012-03-18 (16:19) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 53 minuty temu

IV FRzeczpospolita nadejdzie i dokona sprawiedliwego osadu agentury i zdrajcow z Magdalenki . michnikozwszczyzny i tzn nocnej zmiany bedzie to ciezka reka ale sprawiedliwa i sady polowe beda mialay duzo pracy ale sie uporaja ze zdrajcami. wlasnymi obca agentura i ta z pzred 1989 r i tymi od dukaczewskiego damy rade

odpowiedz

18
2
~olo 2012-03-18 (16:18) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 18 godzin i 54 minuty temu

Zelichowski to ZSLowski dinozaur tyle lat w sejmie Co zrobiles dla Polski przez tyle lat Brales tylko panstwowa kase za siedzenie w Sejmie Wypad na zielona trawke

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
3
~Bulivar 2012-03-18 (16:06) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 19 godzin i 6 minut temu

Ta sama św. Barbara "zakupiła" domki dla powodzian bez przetargu - po roku zgniły ;-)

odpowiedz

24
8
~ernestqti 2012-03-18 (15:59) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 19 godzin i 13 minut temu

PSL i ten Żelichowski jest tak samo prostackie i tępe jak peło. Blida uwolniła świat od swego marnego istnienia, a oni chcą za to kogoś wsadzić do wiezienia! ŻENADA!!!!

odpowiedz

23
7
~kaszeba 2012-03-18 (14:59) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 13 minut temu

Olejnik to służąca Kabala jej czas jest policzony.

odpowiedz

19
3
~ober 2012-03-18 (14:52) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 20 minut temu

Ta Olejnik to ZERO !!! WAZELINIARA PO !!!!!

odpowiedz

17
1
~TomeK 2012-03-18 (14:45) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 27 minut temu

Monika Olejnik hmm czyzby ona krzyczala tylko na politykow opozycji ??? czy moze mi sie tak wydaje... zapraszamy pani Moniko na wschod;))) tam zrobi pani jeszcze wieksza kariere:)))

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
2
~cep 2012-03-18 (14:37) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 20 godzin i 35 minut temu

najwiecej mordow POlitycznych to za rzadow Thuzka Cyba czlonek PO zamordowal Rosiaka z PIS SAMOBOJCZYCH SMIERCI za PO NIE DA SIE POliczyc o Smolensku i dorzynanie watach prezydenta zabic i wypatroszyc nie wsPOmne

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

21
5
~awizo 2012-03-18 (13:53) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 21 godzin i 19 minut temu

Bardzo się dziwię,że pan Kuski,skądinąd inteligentny człowiek,daje się wpuszczać w jakieś rozmowy z Olejnik,zaprzeczeniem rzetelności dziennikarskiej...naprawdę się dziwię,ja na jego miejscu omijałbym toto w promieniu rzutu kamieniem !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

17
2
~abcdefg 2012-03-18 (21:26) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 13 godzin i 46 minut temu

Olejnik musi omówić takie wydarzenia ze swoimi mistrzami Urbanem i Szechterem. Tylko tym razem dyskretniej bo jeszcze ktoś nagra.

odpowiedz

16
1
~nie dziwi nic 2012-03-18 (19:08) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 4 minuty temu

Właśnie, po wstępie tytułu, chciałam spytać, czy to Olejnik, czy Kolęda, ale już się wyjaśniło.

odpowiedz

18
3
~WALTEREK 2012-03-18 (19:02) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 10 minut temu

CZY OLEJNIK NAPRAWDĘ NIE WIDZI JAK POLACY JEJ NIE CIERPIĄ CZY TA ROPUCHA CÓRKA UBEKA NIE CZYTA INTERNETU CZY MUSIMY OGLĄDAĆ TE ŻYLASTO-KOŚCISTO-SINE ODNÓŻA TEJ STAREJ PANI W KROPCE NAD I.KTO JĄ UBIERA KTO JĄ CZESZE KTO JĄ W OGÓLE.......ŻENADA PANI OLEJNIK NIE MASZ KOBIETO LUSTRA DAJ SZANSE MŁODYM PIĘKNYM NORMALNYM OBIEKTYWNYM DZIENNIKARKĄ

odpowiedz

17
2
~deryl 2012-03-18 (18:42) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 30 minut temu

I o co obraza taka, Pani Olejnik? Przecież Kurski powiedział szczerą prawdę. Przecież te śmiertelne, dziwne przypadki były i nigdy nie zostały wyjaśnione jaśnie Pani Olejnik, przyjaciółko komuchów i lewaków.

odpowiedz

18
3
~taka prawda 2012-03-18 (18:25) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 16 godzin i 47 minut temu

Kiedy przed Trybunałem Stanu zostaną postawieni Tusk i jego świta za zdradę Polaków. Sprawa Leppera zamilkła, tego bandyty z Łodzi -cisza, samobójstwa polityczne w czasie trwania rządów PO - cisza, Olewnik sprawka SLD - cisza. "Święta" Blida sama sobie palnęła sobie w głowę , ponieważ była zamieszana w aferę węglową. Widać, że wolała sobie sama wymierzć sprawiedliwość niż być wykończoną przez jej kolesi partyjnych, którzy maczali w tej aferze swoje łapy a teraz domagają się głowy Kaczyńskiego i Ziobro.

odpowiedz

17
2
~polak 2012-03-18 (17:47) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 17 godzin i 25 minut temu

co zrobila blida, stary komunistyczny numer, ale ją pouczał kalisz a prokuratora z poznania parulski i dlatego w jednym przypadku jest śmierć a drugim kupa srmodu,

odpowiedz

15
0
~kot 2012-03-18 (17:30) 2 lata 10 miesięcy 6 dni 17 godzin i 42 minuty temu

a co ta pokraka ma wspólnego z dziennikarstwem????

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Trzy ataki separatystów na Mariupol. Jest wiele ofiar i rannych
dodane 2015-01-24 (10:20) 1 dzień i 52 minuty temu

materiał wideo

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"
dodane 2015-01-24 (08:35) 1 dzień 2 godziny i 37 minut temu

Nowy kandydat na prezydenta. "Może to ostatnia próba"
dodane 2015-01-24 (12:22) 22 godziny i 50 minut temu

"Zadzwonili z Watykanu. Myślałam, że to jakiś żart"
dodane 2015-01-23 (20:30) 1 dzień 14 godzin i 42 minuty temu

John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem
dodane 2015-01-23 (19:10) 1 dzień 16 godzin i 2 minuty temu

Prokuratura apeluje ws. dziennikarzy zatrzymanych w PKW
dodane 2015-01-23 (16:15) 1 dzień 18 godzin i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 11241