więcej

Andrzej Seremet: prokuratura badała doniesienia o osobach, które miały przeżyć katastrofę smoleńską.

RMF FM, WP.PL |  dodane 2013-04-17 (20:37) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 8 godzin i 46 minut temu
drukuj


Wrak prezydenckiego Tu-154 opinie
Prokuratura badała doniesienia o osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę smoleńską - podaje RMF FM.


- Prokuratorzy sprawdzali tę informację. Ona pojawiła się bezpośrednio po katastrofie. Pominięcie jej byłoby niezgodne z profesjonalnym podejściem - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. - Nie ma żadnych racjonalnych śladów w aktach wskazujących na to, że wniosek posła Macierewicza jest uzasadniony - dodał.


Seremet podkreślił, że przesłuchano wszystkie osoby, które 10 kwietnia 2010 r. słyszały informację o trzech osobach, które rzekomo przeżyły katastrofę. Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację.


- Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku - powiedział i dodał, że następnym pytaniem po uzyskaniu takiej informacji jest pytanie, kto przeżył, a kolejnym - co się stało z tymi ludźmi. Podkreślił też, że doniesienia o ocalałych można uznać za element zamieszania normalnego przy podobnych wypadkach.

"Trzy osoby przeżyły katastrofę"

- Po trzech latach badań mogę powiedzieć, że są dowody świadczące, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską - stwierdził Antoni Macierewicz 9 kwietnia podczas spotkania w Kielcach. Jego wypowiedź cytuje portal Niezależna.pl. Na trzecią rocznicę katastrofy zespół Macierewicza przygotował specjalny raport smoleński. - Rząd Donalda Tuska robi wszystko, by nie wykryć sprawców - mówił polityk PiS.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że już 25 minut po katastrofie wydano oficjalny komunikat o śmierci wszystkich pasażerów. Przypomniał także, że pół godziny później szef MSZ Radosław Sikorski przekazał taką informację Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zaznaczył, że ciała zaczęto odnajdywać dopiero trzy godziny później.

- Po tych blisko trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły są wiarygodne. Mamy te informacje z trzech różnych, niezależnych źródeł, a dwie z nich pochodzą od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych - powiedział Macierewicz.


(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 258 53.97%
nie 220 46.03%

Przeczytaj też

Paweł Graś o komisji dr. Macieja Laska: nie tylko reagowanie, ale też aktywna komunikacja

dodane 2013-04-18 (08:50) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 20 godzin i 33 minuty temu

Macierewicz apeluje o włączenie UE w śledztwo smoleńskie

dodane 2013-04-16 (17:15) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 12 godzin i 8 minut temu

Paweł Graś ostro krytykuje Antoniego Macierewicza ws. Smoleńska

dodane 2013-04-16 (09:29) 1 rok 8 miesięcy 6 dni 19 godzin i 54 minuty temu

Gen. Bielawny dementuje: nie mówiłem o trzech osobach, które przeżyły

dodane 2013-04-15 (21:03) 1 rok 8 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

Niezalezna.pl: to gen. Paweł Bielawny mówił, że karetki zabrały trzy ranne osoby

aktualizacja 2013-04-15 (17:36) 1 rok 8 miesięcy 7 dni 11 godzin i 47 minut temu

Wanda Nowicka: pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej? Niepotrzebny

dodane 2013-04-15 (09:18) 1 rok 8 miesięcy 7 dni 20 godzin i 5 minut temu

materiał foto

Kontrowersje wokół katastrofy smoleńskiej

dodane 2013-04-10 (09:59) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 19 godzin i 24 minuty temu
materiał foto

3. rocznica katastrofy smoleńskiej - oficjalne obchody

dodane 2013-04-10 (08:07) 1 rok 8 miesięcy 12 dni 21 godzin i 16 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (610)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~kodi 2013-04-17 (23:29) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 54 minuty temu

Co innego doniesienia reporterów i spekulacje a co innego fakty . Trzy karetki na sygnale nie świadczą o tym że ktoś w nich jest . Szkoda że pislamiści i sekta ojca belzebuba tego nie rozumie . To jest tak jak z prognozą pogody , raz się uda przewidzieć innym razem nie .

odpowiedz

4
4
~DOSC! 2013-04-17 (22:20) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 3 minuty temu

DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DOSC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

7
7
~belfegor 2013-04-17 (22:14) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 9 minut temu

Nikt z przesłuchanych nie umiał podać, od kogo słyszał tę informację. A ja myślę że od uciekającego Antka Zamach Macierewicza.

odpowiedz

1
1
~duduś 2013-04-17 (22:02) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 21 minut temu

kiedy zajmiecie się bezrobociem rozwojem regionalny i tak zwyczajnie po ludzku narodem?

odpowiedz

8
8
~byr 2013-04-17 (21:52) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 31 minut temu

"Jest rzeczą absolutnie niedopuszczalną powracanie do tego motywu w sytuacji, kiedy nie można wyciągnąć żadnego konstruktywnego wniosku" - To zdanie dowodzi, że jednak to może byc prawda, którą trzeba za wszelka cenę ukryć. Dlaczego niby jest niedopuszczalne badanie tego? Kto zabrania? Dlaczego zabrania?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
8
~joi joi 2013-04-17 (21:41) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 42 minuty temu

Nieprawda, wszyscy prezeżyli. Zostali w Rosji, żeby się uwolnić od Kaczyńskiego i Macierewicza. Widziałem ich na Placu Czerwonym.

odpowiedz

3
3
~Pilot Wojskowy 2013-04-17 (21:38) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 45 minut temu

Panowie Prokuratorzy proszę o dowody maciarewicza.Niech przedstawi swoje banialniuki.

odpowiedz

3
3
~takpewniebyło 2013-04-17 (21:36) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 47 minut temu

Ktoś powiedział, że były karetki. Ktoś powtórzył, że karetki woziły ludzi. Ktoś pomyślał, że skoro woziły ludzi to przekazał, że ktoś przeżył. A następny ktoś powiedział, że jechały trzy karetki z osobami, które przeżyły. Prosty mechanizm plotki.

odpowiedz

19
19
~Anty PiS 2013-04-17 (21:21) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 8 godzin i 2 minuty temu

Macierewicz się naćpał i teraz pier..li głupoty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

18
18
~bob 2013-04-17 (21:16) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 8 godzin i 7 minut temu

Wierzę w Jeden Zamach, wszelkie źródło Nowego Porządku i proroka jego jedynego - Antoniego Macierewicza, stworzyciela Mgły, Helu, który ekspertami jest wsparty, wolnymi od kompetencji. Zaświadczam prawdziwość wszystkich dowodów widzialnych i niewidzialnych, na targu kupionych, które z badań są zrodzone przed wszystkimi badaniami. Zamach z Zamachu. Fakty Gazety Polskiej z Faktów Niezależnej. Fakty z Niezależnej z Faktów wPolityce. Przez Pospieszalskiego i Gmyza stworzone. On to dla nas zstąpił z brzozy i za sprawą wstawiennictwa Biniedy Wielkiego przyjął ziemską postać za sprawą Putina. [*]

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~ke470 2013-04-18 (02:39) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 2 godziny i 44 minuty temu

antoni dlaczego uciekles ze smolenska

odpowiedz

0
1
~kill bill 2013-04-18 (02:30) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 2 godziny i 53 minuty temu

Polska to pośmiewisko Europy.

odpowiedz

0
1
~Jola 2013-04-18 (02:28) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 2 godziny i 55 minut temu

...widac ze to byly karetki widma skoro nie mozna ich zlokalizowac I lekarzy tez

odpowiedz

8
9
ala22 2013-04-18 (00:01) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 22 minuty temu

to jarek puścił tę plotkę, bo miał nadzieję że przeżył chociaż jego brat, jego bratowa, i kot alik...

odpowiedz

4
5
~fafik 2013-04-17 (23:34) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 5 godzin i 49 minut temu

Jednego Kaczyńskiego mniej, chociaż cena była wysoką...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
4
~wera 2013-04-17 (22:50) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 6 godzin i 33 minuty temu

3 osoby przeżyli ,jasne widziano ich na dworcach----tylko bidaki muszą się ukrywać -bo rodziny straciliby kasę,,,dlatego kaczyński i macierewicz przechowują ich na działkach w ukryciu---stąd ich pewnoć w wypowiedziach............należy ich śledzić a zaprowadzą do nich,,,,,,,,,tylko problem bo w trumnach pochowano ruskich i co teraz z nimi zrobić........

odpowiedz

12
13
~cool 2013-04-17 (22:34) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 6 godzin i 49 minut temu

"Jest przełom w sprawie zamachów w Bostonie, ale "żadnych zatrzymań". To bieżące wieści z USA. Parę godzin temu było: "Przełom w sprawie zamachu w Bostonie. Ujęto podejrzanego". Podczas każdej tragedii, w zamieszaniu i medialnej wrzawie, bardzo łatwo o mylne informacje. Ochłońcie, wyznawcy religii smoleńskiej! Kiedy już ochłoniecie, może włączy się wam logiczne myślenie. Czego wam i Polsce życzę!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
4
~rada 2013-04-17 (22:20) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 3 minuty temu

Przezyli. W przyszłym roku będą maszerowali razem z wami i Macierewiczem ramię w ramię w pochodzie 10 kwietnia. I w tym przekonaniu zostańcie bo inaczej do reszty zwariujecie.

odpowiedz

2
3
~wowo 2013-04-17 (22:19) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 4 minuty temu

UWAGA Potwierdzam przezyly 3 osoby .Inofrmacje mam z pewnego zródła.Powiedzial mi o tym Presley

odpowiedz

2
3
~chrizilla 2013-04-17 (22:02) 1 rok 8 miesięcy 5 dni 7 godzin i 21 minut temu

oczywiście że katastrofę smoleńską przezyły 3 osoby a może więcej ! te które nie poleciały

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

CBOS: Bronisław Komorowski i Angela Merkel politykami roku 2014
dodane 2014-12-22 (14:55) 14 godzin i 28 minut temu

Lokowanie produktów obok wywiadu z Ewą Kopacz. Kancelaria Premiera reaguje
dodane 2014-12-22 (13:29) 15 godzin i 54 minuty temu

materiał wideo

Izabella C. uznana za niepoczytalną
dodane 2014-12-22 (14:14) 15 godzin i 9 minut temu

Służba więzienna alarmuje: Breivik buduje zza krat siatkę terrorystyczną
dodane 2014-12-22 (11:55) 17 godzin i 28 minut temu

Donald Tusk o pierwszym unijnym szczycie
dodane 2014-12-22 (10:51) 18 godzin i 32 minuty temu

Zabójca 19-letniej Dominiki usłyszał zarzuty. 45-latkowi grozi dożywocie
dodane 2014-12-22 (10:26) 18 godzin i 57 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 32521