więcej

zachodniopomorskie

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje.

PAP |  aktualizacja 2012-11-12 (13:53) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 1 minutę temu
drukuj

Operator dźwigu zginął w porcie w Darłowie (Zachodniopomorskie). Do zdarzenia doszło podczas rozładunku z ciężarówki rur służących do remontu nabrzeża. Dźwig przewrócił się i przygniótł mężczyznę.

Dźwig przewrócił się, przygniatając ramieniem znajdującego się w kabinie operatora. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do portu wysłano cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy najpierw wypompowali z przewróconego dźwigu kilkadziesiąt litrów paliwa, potem rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku.

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane. Na miejsce wezwano również pogotowie ratunkowe, policję, Państwową Inspekcję Pracy i prokuratora.

Przewrócony dźwig na podwoziu kołowym to duże urządzenie, mogące unieść ładunek o masie do 40 ton. Do jego poniesienia będzie potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Prace na remontowanym nabrzeżu zostały wstrzymane.

(pp, db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1 3.33%
nie 29 96.67%

Przeczytaj też

12 tirów spadło z promu do Morza Tyrreńskiego

dodane 2012-12-09 (20:15) 1 rok 10 miesięcy 15 dni 17 godzin i 39 minut temu

Śmiertelny wypadek w w gdańskiej stoczni

dodane 2012-11-15 (12:50) 1 rok 11 miesięcy 10 dni 1 godzinę i 4 minuty temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Wypadek w taksówce

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (39)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
29
~egon emeryt 2012-11-12 (11:57) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 57 minut temu

Kiedyś jeden z Darłowa oszukał mnie !!!! Kupiłem od niego kombinezon do nurkowania , butle do nurkowania posłać miał gratis do kombinezonu !!!! Butle posłał ( których nie chciałem ) a zapłaconego kombinezonu nie !!!! Oby to był ten człowiek !!!! Jeżeli nie jest to ten człowiek to szkoda człowieka !!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
R 340 2012-11-18 (08:25) 1 rok 11 miesięcy 7 dni 5 godzin i 29 minut temu

tak się kończy praca pod presją ." co nie podniesiesz!"przyjedzie drugi i zrobi a ty spadaj.

odpowiedz

12
1
~yeti 2012-11-12 (12:42) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 12 minut temu

Wyszedł rano do pracy i tam go spotkała smierc.Tak nie jest normalne .Jesli to zaniedbania pracodawcy ,to powinna spodkac go surowa kara.Logiczne ,ze kara nie przywroci zycia pracownikowi,ale moze innym uratuje zdrowie lub zycie.Biała Śmierc w pracy.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
stakow 2012-11-16 (16:55) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 20 godzin i 59 minut temu

To ze przychodzisz skacowany lub pijany do roboty ,to tez wina pracodawcy?

odpowiedz

0
1
~Przeciążenie 2012-11-13 (23:21) 1 rok 11 miesięcy 11 dni 14 godzin i 33 minuty temu

Przyczyny przewrócenia maszyny nie są jeszcze znane? Przeciążenie zawsze powoduje przewrócenie dżwigu na niestabilnym gruncie! Specjalistyczny sprzęt nie jest potrzebny we dwójką Bronek i Donek POdniosą wszystko!

odpowiedz

0
3
~pora 2012-11-12 (15:14) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 22 godziny i 40 minut temu

Dźwigi na tory !

odpowiedz

1
1
~ogar 2012-11-12 (14:59) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 22 godziny i 55 minut temu

Jakim porcie? rury, piasek, las, brak wysuniętych podpór,poniedziałek to ciężki dzień nawet dźwig nie udzwinął

odpowiedz

7
1
~>< 2012-11-12 (14:55) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 22 godziny i 59 minut temu

Współczujemy Bliskim tego Człowieka.

odpowiedz

19
10
~N 2012-11-12 (12:24) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 30 minut temu

Czy jego jego Rodzina też dostanie odszkodowanie po 250 000 zł na głowę jak rodziny Smoluchów ???

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
3
~Andrzej_ 2012-11-12 (13:02) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 52 minuty temu

A ten wypadek to nie w DARŁÓWKU? Z tego co pamiętam, to Bałtyk nie sięga do Darłowa.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
4
~leon 2012-11-12 (13:53) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 1 minutę temu

To jak to było operator stał pod dżwigiem który przewrócił się na niego. Skąd w tej WP biorą się tacy komentatorzy?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~e 2012-11-12 (14:07) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 23 godziny i 47 minut temu

paliwo najważniejsze tak wynika z tej notki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
1
~kocio 2012-11-12 (12:41) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 13 minut temu

Jak to nie wiadomo co było przyczyną wypadku! Przecież napisaliście że przyczyną było przewrócenie się dźwigu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
0
~Luffy 2012-11-12 (14:10) 1 rok 11 miesięcy 12 dni 23 godziny i 44 minuty temu

duze to sa dzwigi,ktore unosza do 500ton. pozatym szkoda chlopa.

odpowiedz

11
20
~AL 2012-11-12 (12:38) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 16 minut temu

SPRAWDZIE CZY NIE TROTYLU NA DZWIGU, TO MOZE BYC PRZTCZYNA!!!!!!!!!!! CHOCIAZ REKI SOBIE UCIAC NIE DAM:)

odpowiedz

1
3
~ll 2012-11-12 (13:50) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 4 minuty temu

zablokował wyłacznik przeciążeniowy.

odpowiedz

1
3
~niki 2012-11-12 (13:47) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 7 minut temu

We mgle nie wolno pracować na dźwigu. Wie to każdy inteligentny dźwigowy. A w stoczni niemożliwe.

odpowiedz

8
37
T-Toki 2012-11-12 (11:56) 1 rok 11 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 58 minut temu

a ja sie pytam gdzie wtedy byli rodzice?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
5
~Józek z Lublina 2012-11-12 (13:17) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 37 minut temu

Wypadek w porcie w Darłowie. Operator dźwigu nie żyje..... a na czyjej działce znajdował się ten ... dźwig, jak jeszcze ...."stał".....,

odpowiedz

10
1
kibic pogoni 2012-11-12 (13:01) 1 rok 11 miesięcy 13 dni i 53 minuty temu

Kondolencje dla rodziny!!! "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem

odpowiedz