więcej

lubuskie

Lubuskie: pijany kierowca spowodował wypadek. Zginęły 3 osoby.

PAP |  aktualizacja 2014-02-01 (11:36) 8 miesięcy 21 dni 4 godziny i 13 minut temu
drukuj

Trzy osoby zginęły w nocy w wypadku na drodze nr 22 w pobliżu wsi Zdroisko (Lubuskie). Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, kierowca jednego z nich był pod wpływem alkoholu - poinformował Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.


Z wstępnych ustaleń policji wynika, że ok. godz. 1.30 w nocy 28-letni kierowca audi na łuku drogi zjechał na przeciwny pas i uderzył w jadącego nim fiata pandę. Tym autem podróżowały trzy osoby - dwie kobiety i mężczyzna. Wszyscy zginęli na miejscu.

- 28-latek kierujący audi trafił do szpitala z obrażeniami nogi. Przeprowadzane tam badanie jego krwi wykazało, że miał w organizmie ok. dwóch promili alkoholu - powiedział Jaroszewicz.

Śledztwo ws. wypadku prowadzone jest przez policję pod nadzorem prokuratora. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W związku z wypadkiem droga krajowa nr 22 była zablokowana przez kilka godzin. Policję powiadomił o tragedii 28-letni kierowca audi.



(ks, meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 27 6.38%
nie 396 93.62%

Przeczytaj też

Pijany wjechał w przystanek w Warszawie. Usłyszał zarzuty

dodane 2014-01-31 (18:28) 8 miesięcy 20 dni 21 godzin i 21 minut temu

Pijany kierowca wjechał w przystanek w Warszawie. Pięć osób rannych

aktualizacja 2014-01-30 (19:07) 8 miesięcy 21 dni 20 godzin i 42 minuty temu

Zasnął na poboczu, przysypał go śnieg. Miał dużo szczęścia

dodane 2014-01-30 (15:25) 8 miesięcy 22 dni i 24 minuty temu

Zderzenie autobusu z tirem na drodze krajowej nr 7. Jest wielu rannych

aktualizacja 2014-01-30 (13:43) 8 miesięcy 22 dni 2 godziny i 6 minut temu

Sprawca wypadku w Łodzi usłyszał zarzut

dodane 2014-01-29 (16:53) 8 miesięcy 22 dni 22 godziny i 56 minut temu

13 osób rannych w wypadku autobusu w Otłówku; zablokowana dk 55

dodane 2014-01-29 (15:50) 8 miesięcy 22 dni 23 godziny i 59 minut temu

Po śmiertelnym wypadku zablokowana DK 92 Poznań-Pniewy

dodane 2014-01-29 (12:20) 8 miesięcy 23 dni 3 godziny i 29 minut temu

Wypadek karetki na sygnale w Ostrowcu Świętokrzyskim

dodane 2014-01-28 (21:31) 8 miesięcy 23 dni 18 godzin i 18 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (914)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

6
1
~Kierownik 2014-02-02 (11:07) 8 miesięcy 20 dni 4 godziny i 42 minuty temu

Z nam człowieka. Szczęście nie w szczęsciu, szkoda zabitych ludzi ale Dawidowi się nalezy odsiadka. To był złodziej i cham.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~kuik 2014-02-14 (13:21) 8 miesięcy 8 dni 2 godziny i 28 minut temu

ty zybi pajacu ty pojecia nie masz =o niczym a piszesz to oficjalnie napisz imie i nazwisko swoje to bedziemy gadac

odpowiedz

8
5
~satina 2014-02-03 (22:47) 8 miesięcy 18 dni 17 godzin i 2 minuty temu

No w tym Dobiegniewie to sami tacy złodzieje,ćpuny i chamy.... Panoszą się ze wszystkim,a w rzeczywistości nic nie mają! Tam jeszcze nie raz dojdzie do tragedii. A majonez dał czadu-głupek jeszcze się nie przyznawał.... Dożywocie!!! Ciekawe co by czuł gdyby to jego syn tak zginoł....

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
4
~zdzicho 2014-02-01 (11:46) 8 miesięcy 21 dni 4 godziny i 3 minuty temu

Gdyby pijany kierowca po spowodowaniu wypadku musiał płacić za szkody które wyrządził oraz płacić za leczenie i rechabilitację oraz opiekę nad taką osobą do konna swojego życia to pewnie wielu by się zastanowiło bo oczywiście zawsze znajdą się osoby które będą piły i jeździły

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
11
~Patologia RP 2014-02-01 (18:36) 8 miesięcy 20 dni 21 godzin i 13 minut temu

Na pewno chodził do kościoła i był super tzw. katolik obraz pijanego polaka -(

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
1
wygnaniec 2014-02-02 (13:19) 8 miesięcy 20 dni 2 godziny i 30 minut temu

Kiedy to sie skonczy to zabijatonie niewinnych ludzi,przecie to jest morderstwo, i 12 lat X 3 to jest 36 plus kierowanie po pijaku mozna by bylo wyliczyc 50 letnia prace w kompani karnej na utrzymanie siebie i rodziny jezeli taka posiada, nie obciazac spoleczenstwa mordercami bo takimi sa.

odpowiedz

5
1
~kat 2014-02-02 (10:14) 8 miesięcy 20 dni 5 godzin i 35 minut temu

czyli jedne zycie warte 4 lata odsiadki?

odpowiedz

1
0
~lolek nyc 2014-02-02 (00:58) 8 miesięcy 20 dni 14 godzin i 51 minut temu

baranki niedouczone : 12 lat x 3 ofiary=36 lat I kropka, dla europejczykow wyroki typu 250 lat sa smieszne lecz maja swoja podstawe w czynach oskarzonego I sa przewaznie sprawiedliwe bo sa niezawisle I orzeczenie jest z lawy przysieglych a nie od prokuratorka ktoremu brakuje na nowy samochod!

odpowiedz

1
0
~blumbum 2014-02-01 (23:35) 8 miesięcy 20 dni 16 godzin i 14 minut temu

Dlaczego nie ma u nas gułagów?

odpowiedz

7
2
~fff 2014-02-01 (20:28) 8 miesięcy 20 dni 19 godzin i 21 minut temu

Wcześniej się świetnie bawił w pewnym lokalu... patrząc na filmik owe auto do późnych godzin nocnych stało pod restauracją, gdzie w najlepsze trwała impreza

odpowiedz

60
17
~Europejczyk 2014-02-01 (15:35) 8 miesięcy 21 dni i 14 minut temu

Cala Europa wie ze polacy to bandziory, dzieciobojcy, PIJAKI, zlodzieje, patologia i kretyni.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

7
0
~genaker 2014-02-01 (19:17) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 32 minuty temu

Zmienić prawo ! Pijany kierowca powinien od razu trafić do aresztu na 2 tygodnie ! Nie zawali sobie życia, może w pracy wziąć urlop, a będzie miał nauczkę ! Nie szafować wyrokami po 2 lata w zawieszeniu wykonania kary tylko od razu do paki. Nikt normalny po 2 tygodniowej odsiadce (oczywiście plus karze pieniężnej z zamiennikiem i pozbawieniu prawa jazdy) nie będzie chciał tam wrócić ! Po 2 razie na miesiąc ! i tak dalej oczywiście mowa tu o niespowodowaniu wypadku tylko samej jeździe pod wpływem, aby nie było można coś załatwić, gdzieś się odwołać, przeprosić i dostać zawiasy. Krótsze ale nieuniknione kary są w innych krajach stosowane i mają rolę wychowawczą, u nas przez zawieszanie wyroków jest odwrotnie !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
1
~Goody 2014-02-01 (19:10) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 39 minut temu

Jeśli ma dobrze ustawionego tatusia, to w Polsce niewiele mu grozi. Poski sedzia potrafi powiedzieć, ze to tamten samochod jest winien, bo po cholerę jechal w tym momencie w tym miejscu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
1
~wstyd 2014-02-01 (19:12) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 37 minut temu

tyle sie mowi ale polacy jak bydlo moze mi sie uda>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
0
~Sprawiedliwość 2014-02-01 (19:35) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 14 minut temu

Za wypadek po pijaku 12lat, ale zbił 3 osoby, więc 3x12=36lat, tyle powinno mu grozić.

odpowiedz

7
2
~Nie chciał tragedii 2014-02-01 (18:51) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 58 minut temu

i zatrzymał się w celu udzielenia pomocy po czym sam powiadomił Policję-porzadny pijak kierowca-nadzwyczajne złagodzenie kary!!!!!!-zawiasy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
1
~... 2014-02-01 (18:43) 8 miesięcy 20 dni 21 godzin i 6 minut temu

Jeśli pijany kierowca zabiłby moją córeczkę i żonę, zrobiłbym to samo z nim. Bez nich moje życie i tak nie miałoby sensu, więc wszystko mi byłoby jedno czy spędzę je w więzieniu czy poza.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~akm 2014-02-01 (19:26) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 23 minuty temu

To się nigdy nie skończy, bo w tym kraju każdy dostaje prawo jazdy.

odpowiedz

6
0
~prawy 2014-02-01 (19:25) 8 miesięcy 20 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Falandelizacja Prawa dziala prawda BOLEK ? to od twoich bachorow sie zaczelo i tak sie ciagnie do dzisiaj .po co uchwalac surowe prawo dla pijakow jak kiedys sam albo moj bachor kogos rozjedzie i co wtedy ,kto pomoze ?To bydlo nic nie robi w tym sejmie ,po to sa tam w sejmie prawnicy i lekarze zeby pilnowac tego rozpiz..elu bo z czego beda zyc ?A ludzie gina jak mrowki osieracajac tysiace dzieci roczni ale kogo to obchodzi !!!!I byla juz Kaczka w rzadzie ,jest 7 lat TYSKU ,bylo SLD i co zrobili nic!!!1

odpowiedz

30
6
~psy boją się wygolonych karków 2014-02-01 (16:33) 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 16 minut temu

A policja zamiast kontrolować wypasione bryki ,woli czaić się w krzakach z alkomatem na rowerzystów jadących chodnikiem z pracy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ewa Kopacz rozmawiała z Donaldem Tuskiem o odwołaniu Radosława Sikorskiego
dodane 2014-10-22 (07:42) 8 godzin i 7 minut temu

Sąd wydał wyrok dla Mateusza S., sprawcy wypadku w Kamieniu Pomorskim
dodane 2014-10-22 (13:34) 2 godziny i 15 minut temu

"Die Welt" o sprawie Sikorskiego: czy Putin chciał skompromitować Tuska?
dodane 2014-10-22 (04:46) 11 godzin i 3 minuty temu

Kolejne wyróżnienie dla Malali
dodane 2014-10-22 (06:30) 9 godzin i 19 minut temu

Myśliwce NATO przechwyciły rosyjski samolot wojskowy nad Bałtykiem
dodane 2014-10-21 (18:00) 21 godzin i 49 minut temu

Pacjent z Nebraski wyleczony z eboli, w środę opuści szpital
dodane 2014-10-22 (02:05) 13 godzin i 44 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 1476