więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1096264solidarnych Solidarni z Ukrainą

Politycy o decyzji ETPC ws. zbrodni katyńskiej: Rosja ma coś do ukrycia i czegoś się boi.

wp.pl |  dodane 2012-04-16 (15:05) 2 lata 8 dni 9 godzin i 28 minut temu
drukuj

- Rosja nie tylko kpi sobie z Polaków, ale i z Unii Europejskiej - wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie zbrodni katyńskiej komentuje Beata Kempa (SP). - Rosja ma coś do ukrycia i czegoś się boi - dodaje posłanka. W rozmowie z reporterką Wirtualnej Polski sprawę skomentował także Mariusz Błaszczak (PiS) oraz Andrzej Halicki (PO).
WP.PL


- To dziwne, że Trybunał unika rozstrzygnięcia kwestii odpowiedzialności Rosji za ludobójstwo katyńskie, mówiąc, że nie otrzymał odpowiednich dokumentów, mógł to zrobić innymi drogami. Mam wrażenie, że w ten sposób Trybunał uciekł od orzekania co do istoty tej sprawy - mówi Mariusz Błaszczak (PiS).

- Rosja robi dobrą minę do złej gry, usiłuje odciąć się od bagażu historycznego - uważa Andrzej Halicki (PO). Poseł dodaje, że Rosja musi sobie uświadomić, że rozliczenie się z historycznych zbrodni leży w interesie samej Rosji.

Reporter: Dominika Leonowicz, Zdjęcia: Tomek Górski


(tw, ap)

oceń
tak 283 88.44%
nie 37 11.56%

Przeczytaj też

Internauci o wyroku ws. Katynia: to wyjątkowy skandal

aktualizacja 2012-04-18 (15:32) 2 lata 6 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Jarosław Kaczyński: orzeczenie ws. skarg katyńskich to krok do przodu

dodane 2012-04-16 (22:35) 2 lata 8 dni 1 godzinę i 58 minut temu

"Ciała ofiar zbrodni w Katyniu trzeba sprowadzić do kraju"

dodane 2012-04-16 (21:45) 2 lata 8 dni 2 godziny i 48 minut temu

Sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka spierali się w sprawie Katynia

dodane 2012-04-16 (19:10) 2 lata 8 dni 5 godzin i 23 minuty temu

"Niewykluczone, że akta katyńskie nigdy nie zostaną odtajnione"

dodane 2012-04-16 (17:15) 2 lata 8 dni 7 godzin i 18 minut temu

Zadziwiające informacje w rosyjskiej prasie ws. Katynia

dodane 2012-04-16 (15:18) 2 lata 8 dni 9 godzin i 15 minut temu

Media: Trybunał w Strasburgu uznał Katyń za zbrodnię wojenną

dodane 2012-04-16 (14:45) 2 lata 8 dni 9 godzin i 48 minut temu

Artur Tomaszewski: Trybunał w Strasburgu uznał bezczelność Rosji

aktualizacja 2012-04-16 (15:12) 2 lata 8 dni 9 godzin i 21 minut temu

Na to orzeczenie czekali bliscy ofiar z Katynia

dodane 2012-04-16 (11:10) 2 lata 8 dni 13 godzin i 23 minuty temu

Ogłoszenie wyroku Trybunału Praw Człowieka ws. Katynia

dodane 2012-04-16 (08:31) 2 lata 8 dni 16 godzin i 2 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (362)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~kuba 2013-01-19 (10:19) 1 rok 3 miesiące 5 dni 14 godzin i 14 minut temu

Nie zycze sobie,by na temat zbrodni katynskiej,ktora dotknela moja rodzine,wypowiadai sie ludzie pokroju B.Kepy. Ta prymitywna kobieta,jak zwykle,przez takie gadanie chce sie przypomniec narodowi bo jakos zanikla.Bol z powodu tej tragedii jest jej obcy.Niech wiec lepiej zamilczy!!!

odpowiedz

2
3
~leś 2012-05-16 (08:09) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 16 godzin i 24 minuty temu

Ta Pani nie powinna komentować niczego . No może barszcz u sąsiadki - po zapachy i współżycie sąsiadów po krzykach !!!!

odpowiedz

2
0
~BOGDAN 2012-05-16 (07:51) 1 rok 11 miesięcy 8 dni 16 godzin i 42 minuty temu

Jak ZSRR chciało pomóc w 1938 roku Czechosłowacji to kto im to uniemożliwił ? Polska, nawet pomagała Hitlerowi (Zaolzie).Teraz ta sama Polska ma pretensje do ruskich o jakiś tam pakt, o jakiś tam Katyń. Wypieła się na nich Polska, wypięli się oni na Polskę. Tyle.

odpowiedz

6
3
~polan 2012-04-18 (15:23) 2 lata 6 dni 9 godzin i 10 minut temu

Rosjanie powinni przekazać nazwiska morderców z NKWD tych których po 1944 r przenieśli do Polski. To by się niektórzy zdziwili jakich ojców mieli prominenci z SLD.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

4
6
~jula 2012-04-17 (16:22) 2 lata 7 dni 8 godzin i 11 minut temu

jak ja słucham kłamstw tej straganiary, to wstyd mi, że w Polsce mieszkam Straganiary na stragan a nie do sejmu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
7
~widz 2012-04-18 (12:46) 2 lata 6 dni 11 godzin i 47 minut temu

Tylko POtwory ,judasze, obłudnicy, cynicy, łgarze, zaprzańcy uważają Panią Kempę za (...), ale to ich zdanie. Pani Kempa jest kobietą bardzo mądrą, a Jej wypowiedzi są wyważone, trafne,zgodne z prawdą i rzeczowe. Tak trzymać Pani Beatko, takich osób więcej nam trzeba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
7
~Wujek Stefan 2012-04-18 (07:38) 2 lata 6 dni 16 godzin i 55 minut temu

Klempa jak zwykle klepie te swoje dyrdymały :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~majA 2012-04-22 (17:47) 2 lata 2 dni 6 godzin i 46 minut temu

A coś ty zrobiła,żeby ona nie kpiła?Tak samo stchórzyła jak ta elita,która ograbiła naród i uciekła na Zachód, a teraz robi z siebie "bohaterów narodowych".

odpowiedz

1
1
~Polacy 2012-04-19 (12:00) 2 lata 5 dni 12 godzin i 33 minuty temu

Kolejny cyrk cieniasów - cyrk dla cyrku - bo komu to potrzebne. Dlaczego Kempa zabiera głos - przecież nie została stworzona do myślenia.

odpowiedz

1
2
~Mc Keon 2012-04-19 (11:05) 2 lata 5 dni 13 godzin i 28 minut temu

Rosja nie ma nic do ukkrycia i niczego się nie boi. Ty, możesz się bać że za szkalowanie Rosji bez jej winy możesz się znależć na odpowiedniej liście a póżniej Cię wyłuskają. Na tłumaczenia będzie za póżno. Wcale nie jesteście ponad wszystko. Nie możecie poradzić sobie s sytuacja w swoim Kraju. Najprościej pasztalkać na tematy zastępcze. A najlepiej służyć swoim partyjnym firerom i zasługiwać się dyskusjami na temat winy Rosji i obrzucać Rosję invektywami. Odwróć sytuację.

odpowiedz

0
1
~rexel 2012-04-19 (10:40) 2 lata 5 dni 13 godzin i 53 minuty temu

Ale oni na prawicy maja maski. Kaczyński to cały TOŁDI, a Kępa to cała klempa.

odpowiedz

5
5
~EWA 2012-04-18 (09:33) 2 lata 6 dni 15 godzin i 1 minutę temu

W pr.7 dzień tyg.M. Olejnik,Kempa zwróciła uwagę P.Siwcowi że powinien powiedzieć,prezydent L.Kaczyński,ponieważ P.Siwiec powiedział L.Kaczyński.P.KLĘPO a jeśli pani i reszta PISOWCÓW,mówią na obecnego prezydenta p.KOMOROWSKIEGO wybranego w demokratycznych wyborach KOMOROWSKI,to jest OK???jest pani obłudna,nazwa partii inna ale poglądy i jezyk nienawiści ten sam,nie odcieliście pępowiny od prezesa

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~.,Rex., 2012-04-18 (11:28) 2 lata 6 dni 13 godzin i 5 minut temu

No wlasnie, a skad w Polsce ciekaw jestem biora sie krzykacze i rozne terkotki np. na tej stronie internetowej wolajacy o zlikwidowanie IPN? Czy to nie aby mlodsi kolezkowie(przepraszam towarzysze broni) starszych kolezkow z Rosji?Czegoz Oni sie boja tego IPN?

odpowiedz

4
3
~cynik 2012-04-18 (10:34) 2 lata 6 dni 13 godzin i 59 minut temu

pani Kempa niech więc pani w końcu wyduka czego sie boi Rosja i co to jest cała prawda w sprawie Katynia.Coś mi się zdaje że: nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go!

odpowiedz

2
2
fred.fred7 2012-04-18 (09:58) 2 lata 6 dni 14 godzin i 35 minut temu

Jaka ona piękna i mądra,przedstawicielka kobiet polskich,pies by zobaczył toby o budę siezabił,he,he.

odpowiedz

1
4
~center 2012-04-18 (09:48) 2 lata 6 dni 14 godzin i 45 minut temu

Słodkiej idiotki!!

odpowiedz

4
6
~lejzorek 2012-04-18 (09:38) 2 lata 6 dni 14 godzin i 55 minut temu

i wiemy czego rosja się boi. kempy.

odpowiedz

3
4
~NIKUŚ 2012-04-18 (09:27) 2 lata 6 dni 15 godzin i 6 minut temu

posłanko Kempo - kuratorko Twoej wywody może sa słuszne ale nie przystaja do realiów. Za co Tuska obwiniać,że nie jesteście przy korycie i przy władzy. A jeśli macie psisiory lepszy sposób na rosję aby wyrwać od nich ten święty wrak i zamiast pałacu prezydenckiego postawicie OBELISK lechowi Prezydentowi. Tylko kobietko spójrz kto do rosjan cokolwiek dostał kiedy ci nie chcieli : ani władze Europy, ani amerykanie nikt. To gdzie wy psisiorki o Polska,ale mieszać i knuć to dobre na dziś.

odpowiedz

1
1
~Ja 2012-04-18 (09:14) 2 lata 6 dni 15 godzin i 19 minut temu

Kto tych ludzi dopuszcza do głosu i wybiera na swoich przedstawicieli?!!!!

odpowiedz

7
4
~natalka45 2012-04-18 (08:26) 2 lata 6 dni 16 godzin i 7 minut temu

Ta baba jest wstrętna! Nie pokazuucie jej więcej na moim monitorze. To nie do zniesienia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie
dodane 2014-04-24 (19:13) 5 godzin i 20 minut temu

Papież Franciszek: Jan Paweł II nadal inspiruje Kościół
dodane 2014-04-24 (20:20) 4 godziny i 13 minut temu

materiał wideo

Wychowanek siostry Bernadetty: biła nas za to, że się śmialiśmy
dodane 2014-04-24 (19:34) 4 godziny i 59 minut temu

Adam Bielan: nie wracam do PiS, ale go nie krytykuję
dodane 2014-04-24 (18:24) 6 godzin i 9 minut temu

Papieski śmigłowiec
dodane 2014-04-24 (18:46) 5 godzin i 47 minut temu

Największe od ponad 40 lat ćwiczenia antykryzysowe - film
dodane 2014-04-24 (18:41) 5 godzin i 52 minuty temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz śledzić wydarzenia związane z kanonizacją Jana Pawła II?

liczba oddanych głosów: 5145