Strona główna serwisu
Rosja wyklucza wszelkie działania wojskowe przeciwko Korei Północnej

Rosja wyklucza wszelkie działania wojskowe przeciwko Korei Północnej

• Rosja potępiła wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu
• Według rosyjskiego MSZ, to złamanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ
• Mimo to Rosja wyklucza wszelkie działania wojskowe przeciwko Korei Północnej
Rezolucje RB ONZ zabraniają Pjongjangowi aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji Rezolucje RB ONZ zabraniają Pjongjangowi aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji ()
Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin zgodził się z koniecznością przyjęcia przez RB ONZ "jeszcze jednej rezolucji z sankcjami wobec KRLD", ale uprzedził, że nie powinno to doprowadzić do jakiegokolwiek kryzysu humanitarnego ani załamania gospodarczego w tym kraju.

Czurkin wyraził ubolewanie, że Pjongjang nie posłuchał rad rosyjskich i chińskich partnerów i zdecydował się na "takie nieprzemyślane działania, które, w naszym przekonaniu, szkodzą interesom narodowym Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej".- Niestety przyjdzie nam zająć się jeszcze jedną rezolucją z sankcjami wobec KRLD - powiedział.

Rosyjskie MSZ potępiło wystrzelenie przez Koreę Północną rakiety dalekiego zasięgu, oceniając to wydarzenie jako "bardzo szkodliwe" dla bezpieczeństwa regionalnego, w tym dla samego Pjongjangu. Podkreślono, że Pjongjang po raz kolejny "zamanifestował lekkomyślne lekceważenie zasad prawa międzynarodowego".


RB ONZ jednomyślnie potępiła działania Pjongjangu, a ambasador USA przy ONZ Samantha Power powiedziała dziennikarzom, że Rada "wyciągnie bardzo surowe konsekwencje" wobec Korei Północnej.

W nocy z soboty na niedzielę Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu, co jest naruszeniem rezolucji RB ONZ, które zabraniają Pjongjangowi wszelkiej aktywności nuklearnej i balistycznej pod groźbą sankcji. Kilka godzin później północnokoreański przywódca Kim Dzong Un powiadomił o udanym wystrzeleniu rakiety i umieszczeniu na orbicie satelity.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (24)
Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
93
zacofanie666 2016-02-08 (05:43) 4 godziny i 38 minut temu

dlaczego ONZ nie potępia Izraela ani innych krajów które posiadają broń atomową,brawo Korea tylko silnego się boją a polską wszyscy pomiatają.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
52
~NWO 2016-02-08 (00:52) 9 godzin i 29 minut temu

Dobry znak, skoro Rosja oficjalnie wyklucza to znaczy, że bierze pod uwagę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
42
~ziomek 2016-02-08 (02:05) 8 godzin i 16 minut temu

Nikt nie oczekiwał od Rosji że się zaangażują w potencjalną wojne z Korea Płn. No to pa!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
14
~rd 2016-02-08 (10:10) 11 minut temu

A jak tam przebiega arabska młócka niemieckich pipek? Coś nie ma sprawozdania z Kolońskiego ubogacania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
6
~un-nl 2016-02-08 (13:48) 20 godzin i 33 minut temu

Bardzo surowe??? HAHAHA. Co najwyżej pogadają i wyrażą "głębokie zaniepokojenie" :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~Krzychu 2016-02-08 (19:29) 14 godzin i 52 minut temu

Rosja nie pomaga "uchodźcom", Rosja jest mądra. Bądź jak Rosja

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~darecki 2016-02-08 (16:09) 18 godzin i 12 minut temu

czekam i pewno się nie doczekam tytułu "świat potępia USA za wszystkie wojny za wszystkie wystrzelone rakiety i miliony ludzi zabitych" ach sory oni to robią dla nas w imię demokracji zapomniałem

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~Znafca 2016-02-09 (20:05) 14 godzin i 16 minut temu

Wystrzelenie rakietki to chyba za mało aby wypowiedzieć wojnę?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~nara5 2016-02-09 (11:54) 22 godzin i 27 minut temu

Panie Duda przecież żadna decyzja nie należy do pana no nie oszukujmy się o tym zadecyduje zupełnie ktoś inny. Polacy i reszta Świata wie o kim mowa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~Polon 2016-02-09 (04:02) 6 godzin i 19 minut temu

To znak dla USA że mają leżeć płasko !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
2
~ja 2016-02-09 (13:15) 21 godzin i 6 minut temu

Hucpa PełO ciągle trwa! Ta banda chce wrócić do władzy!+

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
4
~Moj nick 2016-02-08 (17:51) 16 godzin i 30 minut temu

Jak bysmy mieli bombe atomowa, to bylby spokoj, nie bylibysmy zasciankiem europy, mielibysm POlskie produkty eksportowe, politycy by sie nie korumpowali, Europa i Rosja zapraszalby nas jak wielkich przyjaciol do wspolnego stolu.Itd. A tak skorumpowali nasi sasiedzi,"polskich" politykow,ze nam zostawili tylko generlow w armii , a teraz jeszcze wprowadza swoje armie do trzmania nas za twarz.Tylko dlaczgo tam taka bieda, przciez jakby robili biznesy jak korea poludniowa, to nawet koreanczycy byliby dumni,ze maja takiego wodza.Ale tak to jest jak jedyne kwalifikacje do prowadzenia fabryki to dlugi jezor do lizania tylka albo oficera prowadzacego, albo partyjniakow.Tak wiec z takimi specalistami mozna zbudowac kraj rezimowy, ale nigdy gospodarczo satysfakcjonujacy jego mieszkancow.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
1
~kris 2016-02-09 (17:25) 16 godzin i 56 minut temu

Niezły tytuł "Niezapowiedziane manewry na południu Rosji" olaboga ci wredni Rosjanie nie poinformowali światowego żandarma USA o manewrach, przedłużyć im embargo

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~JA VOL !!!!! 2016-02-08 (13:17) 21 godzin i 4 minuty temu

CZEMU TA WYPOWIEDŹ MA NIBY SŁUŻYĆ?????

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
2
~Skrzat 1 2016-02-08 (13:05) 21 godzin i 16 minut temu

Rosja "wychowała" sobie sojusznika totalitaryzmu w Korei Płn. bo to Rosja dostarczyła Korei Płn. broń nuklearną i technologię rakietowa do jej przenoszenia !! Tylko politycy świata zachodniego, wiedząc od lat o tej "pomocy", nie reagowali na powstające zagrożenie !! Teraz powstało zagrożenie, choćby z uwagi na nieobliczalność Kim Dzong Una,które stało się grożne dla świata !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
0
~METE......... 2016-02-09 (10:39) 23 godzin i 42 minut temu

KOD , MANIFA Komitet Oszukanej Demokracji .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
7
~Polak 2016-02-08 (04:21) 6 godzin temu

Jak widać tylko posiadanie broni atomowej skutecznie odstrasza Rosję.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
35
Zgadzam się z opinią
20
~I KTO TO MÓWI? 2016-02-07 (22:58) 11 godzin i 23 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sd 2016-02-10 (03:17) 7 godzin i 4 minuty temu

"Najmilszy tekefon jak w zyciu odebralem"?? Bo chodzi o koryto.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~vika 2016-02-09 (01:57) 8 godzin i 24 minut temu

Rosja , jako kraj ponad 100 milionów ludzi , jest jeszcze ostatnim bastionem przed NWO , Polacy , widać bardzo się spieszą , chcą nawet lecieć na skróty . Nie zatrzymywałbym tych postępowych niech mkną jak najszybciej lecz bez Nas .

odpowiedz