Strona główna serwisu
Brakuje inkretyn, leków koniecznych w leczeniu cukrzycy

Brakuje inkretyn, leków koniecznych w leczeniu cukrzycy

Na nowej liście refundacyjnej Ministerstwa Zdrowia brakuje Onglyzy (saksagliptyny), najczęściej stosowanego leku na cukrzycę z grupy inkretyn, niezbędnego dla chorych na cukrzycę typu 2 - alarmuje "Nasz Dziennik".
Rozporządzenie ma zacząć obowiązywać od 1 lipca.

Lek ten hamuje rozwój choroby i opóźnia konieczność stosowania insulin. Resort zdrowia uwzględnił tylko potrzeby chorych na cukrzyce 1. stopnia, a zupełnie pominął tych, którzy chorują na cukrzycę typu 2.

Sprawa dotyczy ponad tysiąca chorych, którzy będą musieli płacić za lek z własnych środków. Jedno jego opakowanie kosztuje od 200 do 500 zł miesięcznie, w zależności od tego, czy lek jest dostępny w tabletkach czy zastrzykach.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wysłało do resortu list z pytaniem o powody pominięcia specyfiku na liście - czytamy w "Naszym Dzienniku".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (231)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
1
~w 2012-06-25 (07:19) 5 godzin i 3 minuty temu

WSZYSTKO PRZECIWKO POLAKOM PO ŻYCZY

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~maria 2012-06-25 (07:17) 5 godzin i 5 minut temu

Kasa idzie na kościól, a nie na leczenie. A klechom ciągle mało. Sama katecheza w szkołach miliard złotych, a salki katechetyczne wynajęte.Głosujcie na Palikota, tylko Jego się boją

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
6
~ph 2012-06-25 (06:44) 5 godzin i 38 minut temu

Ludzie nie czytajcie tych bzdur. Lek w POlsce od roku i tylko w politerapi, nigdy nie refundowany. Koszt ok 200pln/miesiąc więc mało kto go stosował. Autor zmanipulowany przez promocję firmy BMS.

odpowiedz

zgłoś do moderacji