więcej

opolskie

Kierowca tira zasnął za kierownicą - wypadek w okolicach Góry św. Anny.

Logo dostawcyZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.  PAP |  aktualizacja 2013-03-12 (16:37) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 14 godzin i 6 minut temu
drukuj


Nitka autostrady A4 prowadząca w kierunku Wrocławia jest już przejezdna, chociaż kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami. Na 269. kilometrze, w okolicach Góry św. Anny, drogę uprzątnięto, ale lewy pas nadal jest wyłączony z ruchu.

- O godzinie 15.15 służby drogowe zakończyły usuwanie plamy oleju po nocnej kolizji na A4 w rejonie Góry Św. Anny - poinformował Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Lewy pas jezdni pozostał jednak na tym odcinku wyłączony z ruchu do czasu naprawienia uszkodzonych barier energochłonnych. Obowiązuje tam obecnie ograniczenie prędkości do 80 km/godzinę. Prosimy kierowców o ostrożność - dodał.

Do wypadku doszło ok. godz. 2.30. Kierowca ciężarówki renault jadącej z okolic Rzeszowa w kierunku Wrocławia najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Zjechał na prawo, tam odbił się od barierek energochłonnych, następnie uderzył w barierki po lewej stronie. W skutek uderzenia urwały się dwa koła w ciągniku i rozsypał się ładunek, który przewoził w naczepie. Do wypadku doszło na wiadukcie nad drogą powiatową. Ładunek wypadł zarówno na autostradę, jak i na poniższą "powiatówkę".

Droga była przejezdna, ponieważ tir blokował tylko lewy pas. Jednak na czas usuwania rozbitej ciężarówki trzeba było zamknąć całą nitkę prowadząca w stronę Wrocławia. Kierowcy korzystali z objazdu wytyczonego drogą krajową nr 94, która jest równoległa do autostrady.


(miko)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 10 27.78%
nie 26 72.22%

Przeczytaj też

Wypadek na autostradzie A4. Kierowca uwięziony w kabinie tira

dodane 2013-01-13 (13:00) 2 lata 13 dni 17 godzin i 43 minuty temu

Zatrzymano pijanego kierowcę, który jechał pod prąd autostradą A4

dodane 2012-11-14 (13:05) 2 lata 2 miesiące 12 dni 17 godzin i 38 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (104)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

66
5
~Przemo 2013-03-12 (12:32) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 11 minut temu

Karać pracodawców to oni każą kierowcy po przyjezdzie z trasy gdzie powinien mieć wolne to sadzają ich na inny skład z nową tarczą tacho i dalej jazda w Polske. Bo według prawa i tacho jest wyspany i wypoczęty a w rzeczywistości to jest po paru dobach bez odpoczynku.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

64
10
~Warszawiak 2013-03-12 (12:51) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 17 godzin i 52 minuty temu

Bandyci pracodawcy,psychicznym terrorem zmuszają kierowców(pracowników)do przekraczania dozwolonych godzin pracy.Jak nie wyjezdzisz,nie zarobisz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

55
6
~J21 2013-03-12 (12:26) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 17 minut temu

Ja bym nie karał kierowców tylko właścieli firm przewozowych, i to bardzo srogo . Mojego znajomego syn jezdził u takiego psudobiznesmena jako kierowca. Kazał mu jeżdzić bez odpoczynku ,dla niego nieważne jest zdrowie i bezpieczeństwo pracownika liczy się tylko kasa. Doczekaliśmy się wspaniałych czasów gdzie pacownika traktuje się jak niewolnika .Brawo Panie Tusk.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

49
9
~sizi 2013-03-12 (12:42) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 1 minutę temu

dla wszystkich udzielających super odpowiedzi. Jak sobie posiedzicie w kabinie 30 dni jeżdżąc po całej europie oczywiście przepisowo nie więcej niż 90 godzin jazdy na 2 tygodnie, to zobaczycie jak wygląda wasza psychika a przy okazji i ciężka praca.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

29
0
~ITD 2013-03-12 (12:44) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 17 godzin i 59 minut temu

Obudzcie go i niech jedzie dalej

odpowiedz

28
2
~mix 2013-03-12 (12:02) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 41 minut temu

kierowcy jadą objazdem ale założę się że na bramkach i tak ich kasują.

odpowiedz

26
4
~xyz 2013-03-12 (12:30) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 13 minut temu

Dlaczego ładunki nie są jak kiedyś przewożone przez pociągi? Przecież jedna lokomotywa jest w stanie pociągnąć kilkadziesiąt razy więcej niż ciężarówka...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

23
3
~geniusze 2013-03-12 (14:55) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 15 godzin i 48 minut temu

Po pięciu tygodniach ciągłej jazdy po Polsce i Europie, otrzymałem wiadomość od żony, że u teściowej stwierdzono złośliwego raka już z przerzutami. Teściowa wymagała natychmiastowej pomocy. Przez cztery dni nie mogłem się doprosić w spedycji i kierownictwa, aby mnie puszczono do domu. Nie puścili. W obliczu mojego rodzinnego dramatu, totalnie mnie i moją rodzinę zlekceważono. Stanęło na tym, że musiałem w trybie natychmiastowym wypowiedzieć stosunek pracy za porozumieniem stron. Mimo tego, że rozliczyłem się z samochodu w terminie dwóch dni później, otrzymałem dyscyplinarne zwolnienie i jako powód podano, że nie stawiłem się do pracy. Podziękowano mi. Nie wiem, czy płakać, czy też śmiać się. Mogę stwierdzić tylko jedno. Zbydlęcenie i nieczułość kierownictwa na dramaty rodzinne kierowców są dość częstym zjawiskiem. Dla nich kierowca jest jedynie sztuką statystyczną, która wprowadza w ruch ich służbowe samochody w celach zarobkowych, aby im się fajnie w ciepełku piło służbową kawę. W du*ie mają kierowcę i jego rodzinne problemy. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa - tylko to się dla nich liczy. Żadnej pomocy i współczucia. W zamian za swoją ciężką pracę, kierowca otrzymuje jedynie wiele uwag, arogancji ze strony młodych i w ogóle nie wiedzących na czym polega praca kierowców TiR-a spedytorów. Trafiają się również czasami fajni i normalni, i ich pozdrawiam serdecznie. Widzę, że malkontentów nie wiedzących na czym polega praca kierowcy TiR-a na tym i innych forach jest bardzo dużo - ich nie pozdrawiam.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

20
0
~piotr 2013-03-12 (14:35) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 16 godzin i 8 minut temu

Chciałem poinformować laików,że kierowca w świetle prawa europejskiego ma pracować po 15 godzin na dobę w tym 9-10 godzin jazdy przez 6 dni w tygodniu.Potem się dziwicie,że są wypadki ze zmęczenia?Dlaczego nikt w Europie nie zmienia tego niewolniczego przepisu czasu pracy?Wiem,że się wygodnie żyje z tyrania niewolników,towarów jest pełno w sklepach,paliwko pod ręką w stacjach paliwowych,zakłady pracy mogą wysyłać swoje produkty i zarabiać,dostają też surowce do tej produkcji na czas ale są też i wypadki bo człowiek jest tylko człowiekiem,a nie maszyną.Kto z plujących na tego człowieka musi pracować tyle godzin co on i kiedy ktoś wreszcie zajmie się tym niewolniczym systemem pracy?Mamy XXI wiek,a kierowcy pozostali w epoce feudalizmu tyrając po 15 godzin na dobę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

20
2
tyuytr 2013-03-12 (13:06) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 17 godzin i 37 minut temu

tory na tiry!!!!!!!!!!

odpowiedz

18
2
kama8989 2013-03-12 (13:57) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 16 godzin i 46 minut temu

mój tato pracuje w tym zawodzie i wiem co to znaczy. Mogę tylko współczuć temu Panu i większość Waszych komentarzy bez żałosnych. Pewnie, większość z Was to osoby bezrobotne i nie posiadające statusu studenta a potraficie innych gnoić ! Nie wiecie jak jest w takiej pracy to trzymajcie dziób na kłódkę a nie klepcie od rzeczy nie mając pojęcia. Dziękuje!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
20
~zbyszek 2013-03-12 (12:08) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 35 minut temu

Gdzie jest ITD dlaczego nie sprawdza czasu pracy kierowców.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

11
0
~xxx 2013-03-12 (12:30) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 13 minut temu

bo teraz itd zajęła się wideorejestracją i mandatami

odpowiedz

32
22
~Hryn 2013-03-12 (12:29) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 14 minut temu

Uważam, że cały tranzyt Tirami powinien jechać torami a nie niszczyć tak drogie szosy. Kto wreszcie trzeźwo pomyśli i wypędzi TIRY na tory.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

19
10
mirki2 2013-03-12 (12:10) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 33 minuty temu

tiry na tory pociągi na autostrady!

odpowiedz

9
1
~xxxx 2013-03-12 (14:50) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 15 godzin i 53 minuty temu

zawód kierowcy zawodowego to ciężki kawałek chleba ,odpowiedzialność za ładunek ,tak samo bezpieczeństwo ...pracodawcy takich firm przeginają z człowiekiem się nie liczą każą zakładać tak zwane magnes...byle więcej zarobić kosztem kierowcy ...powinni karać nie kierowce lecz pracodawce ,o normach godz.pracy to kierowcy muszą zapomnieć ....

odpowiedz

8
0
Leniuszek 2013-03-12 (14:50) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Przepisy i chęć zysku, tak przez kierowców jak i ich zleceniodawców do tego doprowadzają. Gdyby niedaleko granicy policja sprawdzała tachografy... ale oni wolą wlepiać mandaty niż profilaktyką się zajmować

odpowiedz

10
2
~;-( 2013-03-12 (13:20) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 17 godzin i 23 minuty temu

to się nazywa jazda na strzała.........................bo jak nie dojadę na rozładunek na czas to się pożegnam z pracą :-(

odpowiedz

9
1
~żeco? 2013-03-12 (12:46) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 17 godzin i 57 minut temu

żyje czy nie żyje? Jak można pominąć taką informację..

odpowiedz

12
4
~jan 2013-03-12 (12:39) 1 rok 10 miesięcy 14 dni 18 godzin i 4 minuty temu

ile lat miał kierowca ? 67 ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch w centrum Warszawy. 5 osób rannych
dodane 2015-01-26 (13:03) 17 godzin i 40 minut temu

materiał wideo
materiał wideo

Stan wyjątkowy na wschodzie Ukrainy
dodane 2015-01-26 (14:15) 16 godzin i 28 minut temu

Medinski o obchodach 70. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau
dodane 2015-01-26 (14:12) 16 godzin i 31 minut temu

Czołgi armii USA będą stacjonować na stałe w Polsce?
dodane 2015-01-26 (14:54) 15 godzin i 49 minut temu

Paweł Kowal o polityce UE wobec Rosji: to cicha Jałta
dodane 2015-01-26 (10:39) 20 godzin i 4 minuty temu

WP: Awaryjne lądowanie w Pyrzowicach. Samolotem leciało 38 pasażerów
dodane 2015-01-26 (10:12) 20 godzin i 31 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy pigułka "dzień po" powinna być dostępna bez recepty?

liczba oddanych głosów: 18499