więcej

mazowieckie

Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo".

tvn24.pl, PAP, Radio Zet, WP.PL |  aktualizacja 2013-10-09 (12:38) 11 miesięcy 22 dni 15 godzin i 44 minuty temu
drukuj


Ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa przyczyną śmierci biegacza "Biegnij Warszawo"
opinie video
Znana jest przyczyna śmierci biegacza, który zmarł na mecie "Biegnij Warszawo". To ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa - tak wynika ze wstępnej sekcji zwłok przeprowadzonej na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na razie nie wiadomo, czy gdyby fachowa pomoc nadeszła szybciej, mężczyznę udałoby się uratować. Szczegółowe wyniki sekcji będą znane za kilka tygodni - informuje Radio ZET.

- Nie stwierdzono obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich. (...) Ostateczną przyczynę (śmierci) poznamy za klika tygodni - powiedział Przemysław Nowak z warszawskiej prokuratury. Dodał, że zostały zlecane dodatkowe badania - m.in. toksykologia.

Przyjaciele i rodzina szukają świadków

Przyjaciele i rodzina biegacza proszą o kontakt wszystkich świadków. Stworzyli w tym celu specjalny adres. O sprawie informuje TVN24.pl.

"Przyjaciele i rodzina biegacza-amatora zmarłego podczas tegorocznej edycji "Biegnij Warszawo" szukają świadków tego zdarzenia. Bliscy starają się ustalić, czy organizator biegu dostatecznie zabezpieczył zdrowie uczestników. Pod specjalnie stworzonym adresem bylemswiadkiem@gmail.com mogą się zgłaszać osoby, które widziały akcję ratowniczą i tragiczne zdarzenia na mecie biegu" – można przeczytać w oświadczeniu żony biegacza.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielę. Na mecie 10-kilometrowej trasy imprezy "Biegnij Warszawo" zasłabł młody mężczyzna, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Zgodnie z relacjami części świadków, osoby, które wymagały reanimacji, musiały czekać na karetkę nawet 20 minut.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście. Jak powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, śledztwo będzie prowadzone roboczo w kierunku art. 155 Kodeksu karnego. Przewiduje on karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu za nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka.

Źródło: tvn24.pl, Radio Zet


(asz, fbi, ap, msz)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 24 9.41%
nie 231 90.59%

Przeczytaj też

Śmierć na mecie "Biegnij Warszawo". Trwają przesłuchania świadków

dodane 2013-10-08 (14:36) 11 miesięcy 23 dni 13 godzin i 46 minut temu

Ireneusz Raś: Śmierć w Warszawie. Biegi masowe pod lupą Komisji Sportu

dodane 2013-10-08 (08:59) 11 miesięcy 23 dni 19 godzin i 23 minuty temu

materiał wideo

Będzie śledztwo w sprawie śmierci na mecie biegu "Biegnij Warszawo"

aktualizacja 2013-10-07 (12:26) 11 miesięcy 24 dni 15 godzin i 56 minut temu
materiał wideo

Uczestnik biegu "Biegnij Warszawo" nie żyje, trzy osoby w szpitalu

aktualizacja 2013-10-06 (18:05) 11 miesięcy 25 dni 10 godzin i 17 minut temu

Utrudnienia w Warszawie w związku z "Biegnij Warszawo"

dodane 2013-10-06 (09:09) 11 miesięcy 25 dni 19 godzin i 13 minut temu

"Maszeruję - Kibicuję" to akcja towarzysząca imprezie "Biegnij Warszawo"

dodane 2013-10-04 (15:46) 11 miesięcy 27 dni 12 godzin i 36 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Śmierć

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (690)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
5
~<> 2014-08-17 (20:28) 1 miesiąc 14 dni 7 godzin i 54 minuty temu

jak chcą biegać to niech biegają , ale na własną odpowiedzialność, karetki i lekarze są potrzebni tam gdzie pracują, tylko koszty nabijają, policja zajęta,służba medyczna zajęta , drogi pozamykane bo jakiś promil mieszkańców chce się pobawić, poszli gdzieś na łąki i biegać do woli

odpowiedz

8
21
~no 2013-10-09 (22:32) 11 miesięcy 22 dni 5 godzin i 50 minut temu

niech sobie te ch... biegaja gdzie chca aby nie paralizowali centrum warszawy !

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
1
~kill bill 2013-10-16 (06:31) 11 miesięcy 15 dni 21 godzin i 51 minut temu

Sądy w Polsce umieją tylko karać opozycję i pijanych rowerzystów ,złodzieje,aferzyści maja sie dobrze.

odpowiedz

1
4
~spoko 2013-10-15 (23:30) 11 miesięcy 16 dni 4 godziny i 52 minuty temu

biegł bo bał się że straci pracę ?.....w jakims urzędzie ?

odpowiedz

6
5
~nn 2013-10-12 (03:34) 11 miesięcy 20 dni i 48 minut temu

No to poleciał sobie chłopina "po zdrowie". Teraz wolałby pewnie siedzieć w kapciach przed telewizorem i lepiej by na tym wyszedł.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~kris 2013-10-15 (09:22) 11 miesięcy 16 dni 19 godzin i 1 minutę temu

nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że zabiegał sie na śmierć, natural selection.

odpowiedz

4
1
~paszkowski 2013-10-14 (08:06) 11 miesięcy 17 dni 20 godzin i 16 minut temu

nic nie będzie z żadnego śledztwa , prokuratury w Polsce to zbiorowisko leni i nierobów, sprawy ciągną się miesiącami, to ludzie którzy powinni pójść do łopaty z korzyścią dla systemu !

odpowiedz

4
3
~obserwatorka 2013-10-14 (05:35) 11 miesięcy 17 dni 22 godziny i 47 minut temu

gorąco współczuję żonie i rodzinie,mimo wszystko uwazam że wiek 37 lat to własnie niebezpieczeństwo powstania chorób krążeniowo-sercowych i trzeba być ostrożniejszym na sporty wyczynowe.to juz nie ten organizm

odpowiedz

5
1
~Anna 2013-10-13 (23:00) 11 miesięcy 18 dni 5 godzin i 22 minuty temu

Ryzykował na własne zyczenie i na własny rachunek

odpowiedz

1
8
~jasn 2013-10-13 (13:41) 11 miesięcy 18 dni 14 godzin i 41 minut temu

Tak się konczy przygoda Hani bufetowej z Warszawą Wsparla dla własnej propagandy bieg A tu chłop padl A teraz Hanka padnie

odpowiedz

3
6
~babcia 2013-10-12 (20:04) 11 miesięcy 19 dni 8 godzin i 18 minut temu

może należałoby organizować takie biegi w cieplejsze miesiące, w tym dniu w Warszawie było dość chłodno, biegnący byli lekko ubrani a takie chłodzenie rozgrzanego organizmu nie wszystkim wychodzi na dobre, czytałam, że nieodpowiednie ubranie jest przyczyną zawałów np. w okresie zimowym, poza tym startujący w takich zawodach powinni być obowiązkowo badani

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
1
~ale diagnoza 2013-10-12 (15:46) 11 miesięcy 19 dni 12 godzin i 36 minut temu

W tłumczeniu na potoczny ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa znaczy tyle, że stanęło mu serce i przestał oddychać, a każda śmierć do tego się właśnie sprowadza. Więc lepiej by się nie chwalił dziennikarz że "znana jest przyczyna śmierci biegacza".

odpowiedz

3
4
~sigma amaTor 2013-10-11 (23:35) 11 miesięcy 20 dni 4 godziny i 47 minut temu

Czy wiesz ze Pawel Korzeniowski chodziaż olimpijski to astmatyk tak samo jak Bjergen! Gdyby nie koks tonie zdobylby zadnego medalu! A teraz wyglasza swoje opinie jako wyrocznia wszechwiedzaca koksownicza,o amatorach! Olejcie przyszloroczny maraton warszawski i biegnij warszawo!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

9
2
slagan 2013-10-12 (09:44) 11 miesięcy 19 dni 18 godzin i 38 minut temu

Rodzna chce teraz zrobić kasę. Zapewne wkrótce "nieutulona w żalu" będzie miała program w telewizji albo otworzy fundację ustanawiając sobie wysokie pensje. Milionowe odszkodowanie od organzizatorów też się przyda, żeby utulić ból. Prawda jest taka że człowiek biegł, włączyła się ambicja i wyłączył zdrowy rozsądek. Sam uprawiam sport czynnie i wiem ile może mój organizm. Jak chcę za dużo to szybko jestem ukarany przez samego siebie

odpowiedz

2
5
~zawodnik 2013-10-12 (03:37) 11 miesięcy 20 dni i 45 minut temu

Zeby impreza była udana, wszyscy którzy tam lecieli jak stado baranów, powinni paść.

odpowiedz

2
0
~grożnie! 2013-10-11 (20:26) 11 miesięcy 20 dni 7 godzin i 56 minut temu

ukraińcy cisnom naszych bohaterskich orłów!

odpowiedz

7
2
~Roza 2013-10-11 (14:28) 11 miesięcy 20 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Sam tego chcial.Mogl przerwac bieg w polowie.To on najlepiej wiedzial jak sie czuje.Ale dla chwaly I kasy dobrowolnie zrezygnowal z zycia.Czy warto bylo?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~250000 2013-10-11 (20:23) 11 miesięcy 20 dni 7 godzin i 59 minut temu

odszkodowania dla rodziny , za to że padł w tym durnym biegu

odpowiedz

11
3
~kane 2013-10-11 (13:27) 11 miesięcy 20 dni 14 godzin i 55 minut temu

i znowu rodzinka szuka winnych tak jak z tymi himalaistami, kto winny?!!! on winny!!! po co biegł? to co dzieciak jakiś że nie wiedział że bieg nawet parę kilometrów bez przygotowania tak się może skończyć? co nie badał się? nie wiedział że jest chory?

odpowiedz

9
7
~anna 2013-10-09 (17:30) 11 miesięcy 22 dni 10 godzin i 52 minuty temu

Sam sobie winny jak wiedział że ma takie schorzenie to nie powinien brać udziału

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

14. premier III Rzeczypospolitej wygłosiła exposé
dodane 2014-10-01 (10:05) 18 godzin i 17 minut temu

Bronisław Komorowski: dobre expose
dodane 2014-10-01 (11:40) 16 godzin i 42 minuty temu

Dreamliner zawrócił do Warszawy. Na pokładzie zmarł pasażer
dodane 2014-09-30 (20:11) 1 dzień 8 godzin i 11 minut temu

Telewizja Trwam ukarana karą 50 tys. zł za nawoływanie do niszczenia Tęczy
dodane 2014-09-30 (15:21) 1 dzień 13 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz zapoznać się z treścią expose Ewy Kopacz?

liczba oddanych głosów: 5767