więcej

mazowieckie

Ks. Isakowicz-Zaleski o wizycie o. Bashobory: abp Hoser nie może być obojętny wobec wskrzeszeń.

tvp.info |  dodane 2013-07-05 (11:20) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 22 godziny i 21 minut temu
drukuj


Ks. Isakowicz-Zaleski
Ks. Isakowicz-Zaleski opinie
– Chciałbym, żeby władze kościelne wyraźnie powiedziały, czy to jest prawda, albo czy to jest swego rodzaju oszustwo. Brakuje mi jasnego stanowiska choćby arcybiskupa Hosera, który powinien powiedzieć: tak, ja gwarantuję swoim autorytetem, że doszło do prawdziwych cudów polegających na wskrzeszaniu. Arcybiskup Hoser jest lekarzem. Kto, jak kto, ale on powinien na ten temat się wypowiedzieć. Nie można przechodzić obojętnie wobec stwierdzenia, że dwadzieścia osób zostało wskrzeszonych – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info ks. Isakowicz-Zaleski komentując jutrzejszą wizytę ojca Johna Bashobory w Polsce.

Charyzmatyczny duchowny z Ugandy w sobotę 6 lipca na Stadionie Narodowym poprowadzi rekolekcje. W sumie na spotkanie z uzdrowicielem wybiera się ponad 57 tysięcy wiernych. Co ważne, ojciec Bahobora do Warszawy przyjeżdża na zaproszenie arcybiskupa Henryka Hosera, Bskupa Warszawsko-Praskiego. Niestety hierarcha od pewnego czasu nie chce na temat rekolekcji „Jezus na Stadionie” się wypowiadać. – Mamy przypadek bardzo szczególny, że arcybiskup Warszawsko-Praski, który jest bardzo aktywnym duchownym – zapraszając ojca Bashoborę położył swój autorytet na szali – mówi w rozmowie z portalem tvp.info ks. Isakowicz-Zaleski.

Duchowny z Krakowa stwierdził, że choć rozumie, że do części wiernych trafia ta forma ewangelizacji i on tego nie może negować, to do wydarzenia podchodzi sceptycznie. – Hamuje mnie określenie, że ojciec Bashobora dokonał wskrzeszeń. Dla mnie wskrzeszenia to coś cudownego, wskrzeszenia dokonywane przez Chrystusa są opisane w Ewangelii, a tu nagle słyszymy, że kapłan z Ugandy dokonał ponad 20 wskrzeszeń. Tu stawiam znak zapytania – powiedział ks. Isakowicz-Zaleski. – Arcybiskup Hoser jest lekarzem. Kto, jak kto, ale on powinien na ten temat się wypowiedzieć. Nie można przechodzić obojętnie wobec stwierdzenia, że dwadzieścia osób zostało wskrzeszonych – podkreślał duchowny z Krakowa.

Ksiądz przyznał jednak, że „Afryka do tej pory pokazywana była jako kontynent, na który jadą misjonarze z Polski”. – A tu jest dokładnie odwrotnie, ewangelizować będzie ojciec z Ugandy. Nie dziwię się, że wiele osób z pewnej ciekawości, chęci poznania czegoś nowego – idzie na stadion – powiedział.

Godson: "ludzie mają głód duchowości"

Poseł John Godson z PO, a przy okazji duchowny ewangelikalny w rozmowie z portalem tvp.info zauważa, że 57 tysięcy sprzedanych wejściówek na spotkanie z ojcem Bashoborą obrazuje nastroje panujące w Polsce. – Kościół katolicki w Polsce dotychczas był bardzo kontemplacyjny. A tu przyjeżdża człowiek, charyzmatyk, który żywiołowo głosi ewangelię – mówi Godson. Poseł twierdzi, że Polacy na Stadion Narodowy wybiorą się także z ciekawości, bo trudno pozostać obojętnym wobec informacji o duchownym z Ugandy, który wskrzesza ludzi. – Poza tym ludzie mają głód duchowości - ocenia.

Prof. Andrzej Rychard, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN pytany o fenomen ojca Bashobory, mówi portalowi tvp.info: "Kilkadziesiąt złotych za zobaczenie duchownego z Afryki, obejrzenie Stadionu Narodowego przy ładnej pogodzie i w przypadku niektórych za wiarę w to, że można doznać uzdrowienia – to jest moim zdaniem atrakcyjna rynkowo propozycja. Żałować można jedynie, że Paul McCartney wypadł słabiej w tej konkurencji. Ale jego bilety były droższe, a ja wiem, że w Polsce podstawowym kryterium wyboru konsumenckiego jest cena" – stwierdził prof. Rychard.

Więcej na tvp.info.

(msz, ap)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 238 68.59%
nie 109 31.41%

Przeczytaj też

Poseł John Godson: na własne oczy widziałem wskrzeszenie

dodane 2013-07-04 (21:20) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 12 godzin i 21 minut temu

Ok. 58 tys. osób zapisało się na rekolekcje na Stadionie Narodowym

dodane 2013-07-04 (07:35) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 2 godziny i 6 minut temu

"Jezus na Stadionie" - 60 tys. ludzi na rekolekcjach w Warszawie

dodane 2013-07-03 (03:54) 1 rok 5 miesięcy 17 dni 5 godzin i 47 minut temu

John Baptist Bashobora na Stadionie Narodowym. Czy to przyszłość Kościoła?

aktualizacja 2013-06-26 (08:39) 1 rok 5 miesięcy 24 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

Jezus na Stadionie: pond 55 tysięcy chętnych na rekolekcje

dodane 2013-06-25 (13:34) 1 rok 5 miesięcy 24 dni 20 godzin i 7 minut temu

W innych serwisach


Opinie (1137)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

125
11
~Bromor 2013-07-05 (11:59) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 42 minuty temu

Wyrażam szacunek ks. Isakowicz-Zaleskiemu za niezanikające poczucie zdrowego rozsądku,najzwyklejszej uczciwości i odwagę cywilną, których brakuje innym autorytetom wypowiadających się w tej sprawie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

129
42
~ff 2013-07-05 (11:54) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 47 minut temu

ciemnota za nasze pieniadze

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

95
38
~Doggood 2013-07-05 (11:58) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 43 minuty temu

Cyrk wciąż trwa a klauny nieźle zarabiają.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

105
48
~zz 2013-07-05 (11:53) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 48 minut temu

Przypomnę tym o średniowiecznej umysłowości, że mamy 21 wiek z wszelkimi tego faktu konsekwencjami !!!! pzdr czarnych !!!!!

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

70
14
~///// 2013-07-05 (11:59) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 42 minuty temu

2000 lat temu- zdarzenia, które określono wskrzeszeniem nie miały logicznego wytłumaczenia z uwagi na niską wiedzę, również medyczną. Dzisiaj są przypadki gdy ludzie, którym nie daje się szans przeżycia i są w śpiączce, nieoczekiwanie się budzą i chyba nie każdy przypadek da się w sposób racjonalny wytłumaczyć - tylko czy to jest " wskrzeszenie". Podzielam pogląd ks. Isakiewicza.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

87
35
~świadoma 2013-07-05 (13:25) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 16 minut temu

57 tysięcy sprzedanych wejściówek to dowód na 2 rzeczy - Okropny stan służby zdrowia w Polsce - "tonący chwyta się brzytwy"; druga to ciemnogród polskiego narodu!!!! Jesteśmy znacznie bardziej podatni na "cuda", wierzenia,misje etc. niż Niemcy czy Brytyjczycy......... kościół robi interesy, a państwo zamiast pobrać od nich podatek woli zdzierać z itakciężkopracujących

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

62
15
~realista 2013-07-05 (12:25) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 16 minut temu

Zaklamanie kleru jest porazajace...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

51
11
~ivan 2013-07-05 (12:35) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 6 minut temu

istne bałwochwalstwo katolickie nie mające nic wspólnego z wiarą chrześcijańską ... jeżeli katolik jest chory to idzie do lekarza i się leczy...jeżeli leczenie nie pomaga to modli się o zbawienie swojej duszy a nie leci do jakiegoś pseudo uzdrowiciela ( w PŚ w apokalipsie jest napisane o takich fałszywych świadkach co będą mieli moc ). Jakby Bóg chciał uzdrowić tych ludzi to nie potrzebowałby jakiegoś typa z Afryki. W wierze chrześcijańskiej cierpienie ma pewien symbol i pewien sens. Znaczy że co ? Jak Jezus mówił żeby przyszli do niego wszyscy utrudzeni i cierpiący a on ich pokrzepi to znaczy że chciał otworzyć szpital ? Nie ! On chciał nadać ich cierpieniu sens ( uzdrowienia były tylko pojedyncze i maił swoją symbolikę jak np. uzdrowienie niewidomego ). Ten ksiądz z Pragi coś popłyną z tym zaproszeniem ....

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

56
16
~sam 2013-07-05 (11:58) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 43 minuty temu

To jeszcze jest kościół czy już sekta ??

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

68
31
~Maciej Jaśkiewicz 2013-07-05 (13:16) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 25 minut temu

Drodzy internauci. Bóg was kocha. Tak, Bóg was kocha takimi jakimi jesteście. Z całym waszym gniewem, z całą waszą nienawiścią. On i tak was kocha i chce przyjąć was do swego serca. Cierpliwie stoi przy was i czeka na was, pomimo tego że go ciągle opluwacie, wyzywacie i szydzicie z niego. On was kocha miłością doskonałą i chce wam pomóc z waszym życiem. Z każdym, najmniejszym nawet problemem. Czeka aż mu na to pozwolicie. I wiecie co. Ja też was kocham. Kocham was w Jezusie Chrystusie i nie przestanę was kochać i się za was modlić, pomimo tego wszystkiego co tu anonimowo piszecie. Nie muszę was znać, nie muszę znać waszych imion, nie muszę znać waszych twarzy. Bóg wie o kogo mi chodzi i mam nadzieję, że wysłucha moich próśb i da wam poznać jak bardzo was kocha, pomimo tej bariery, którą próbujecie wokół siebie wybudować, żeby tylko nie stał się cud miłości z waszym udziałem. Proszę też wszystkich wierzących, czy to katolików, czy prawosławnych, czy też protestantów. O modlitwę za tych ludzi. Bądź co bądź, wszyscy jesteśmy wspólnotą dzieci Bożych, bez względu na to, jak bardzo niektórzy z nas pobłądzili.

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

44
7
~ob 2013-07-05 (12:31) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 10 minut temu

oj jakby Franciszek wiedział co w tej Polsce księża wyrabiają to by zarządził kwarantannę i dezynsekcje tego miejsca

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

41
5
~jacek 2013-07-05 (13:23) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 18 minut temu

Czy mogę przywieść sąsiada wczoraj zmarł a winny mi jest dużą sumę pieniędzy ,chociaż na dwa dni go wskrzesić. to odda

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

69
34
~jupi 2013-07-05 (13:24) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 17 minut temu

sredniowiecze i zabobon... ja rozumiem, ze murzyni w afryce daja sie robic w jajo takim szarlatanom, ale zeby ludzie w cywilizowanej europie??? Moherow oczywiscie do cywlizowanej europy nie zaliczam. To odrebna grupa intelektualna.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

53
19
~wz 2013-07-05 (13:16) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 25 minut temu

A może by wskrzesić zmarłego bliźniaka?

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

51
17
~isk 2013-07-05 (11:59) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 42 minuty temu

Ile trzeba będzie dopłacić do tego przedsięwzięcia?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

37
5
~ohaj1.60 2013-07-05 (12:34) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 7 minut temu

Zyczę miłego wikendu - a co do wskrzeszeń to bajka dla dzieci .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

55
23
~Ted 2013-07-05 (11:58) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 43 minuty temu

Średniowiecze ,idiotyzm

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

32
2
~kuba 2013-07-05 (13:18) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 23 minuty temu

To są jaja. XXI wiek. Uganda promuje ciemnotę w Polsce.

odpowiedz

42
12
~RBR 2013-07-05 (12:53) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 20 godzin i 48 minut temu

Ja to widze tak 57 tyś biletów razy cena biletu i jest ładna kapusta ciekaw jestem ile Biskup weźmie dla siebie a ile odpali dla Bashobory i to jest cel spotkania. A z drugiej strony jeżeli by miał naprawdę uzdrawiać z łaski Bożej to księża powinni sie kierować tylko jedną zasadą cyt. ,, Darmo dostaliście, darmo dawajcie"

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

49
19
~sam 2013-07-05 (12:24) 1 rok 5 miesięcy 14 dni 21 godzin i 17 minut temu

Coraz bardziej mnie kościół denerwuje. Msze z głośnikami wystawionymi na zewnątrz kościoła , dzwonienie dzwonami trzy razy dziennie , super samochody księży , tłuste sylwetki księży , przepych na każdym kroku , te "co łaska" najmniej dają 1 tyś zł. i teraz te spędy na narodowym i "uzdrawianie" za kasę . To z wiarą nie ma nic wspólnego , to po prostu nieopodatkowana działalność gospodarcza,

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 3 godziny i 46 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 8 godzin i 46 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 1 godzinę i 56 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 4 godziny i 23 minuty temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 22 godziny i 41 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29720