więcej

podlaskie

Kościelna komisja sprawdza "cud" w Sokółce.

Gazeta Współczesna, Kurier Poranny |  dodane 2009-09-28 (17:24) 4 lata 11 miesięcy 3 dni 22 godziny i 15 minut temu
drukuj

Arcybiskup białostocki Edward Ozorowski powołał specjalną komisję, która ma sprawdzić wydarzenie z kościoła w Sokółce w woj. podlaskim - informuje "Gazeta Współczesna".

Jak donoszą lokalne media, w trakcie udzielania komunii świętej w kościele św. Antoniego w Sokółce kapłan upuścił komunikant, czyli hostię przeznaczoną dla wiernych. Nie można go było podać wiernym, został więc umieszczony w naczyniu liturgicznym z wodą, gdzie miał się rozpuścić. Po kilku dniach woda zmieniła kolor na czerwony - opisuje lokalny "Kurier Poranny". W dodatku okazało się, że w naczyniu znajdowało się coś jeszcze. Po zbadaniu przez niezależnych specjalistów okazało się, że jest to kawałek ludzkiego mięśnia sercowego.

Sprawę ma zbadać specjalna komisja. Ks. Andrzej Dębski, rzecznik białostockiej kurii tłumaczy, że potrzebny jest spokój i czas. Jak mówi, Kościół nie może bez specjalnych badań i przesłuchać świadków ogłosić, że coś było cudem.

- Trwają przesłuchania świadków czy rzeczywiście miał miejsce Cud Eucharystyczny. Dopiero, kiedy będziemy mieć pewność, zawiadomimy Stolicę Apostolską - podsumowuje ksiądz Dębski.

Proboszcz parafii św. Antoniego ks. Stanisław Gniedziejko też mówi w rozmowie z "Kurierem Porannym", że na rozmowę o tej sprawie jest za wcześnie. - Proszę się modlić - dodaje.

Zobacz w "Gazecie Współczesnej"
Zobacz w "Kurierze Porannym"

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 191 80.93%
nie 45 19.07%

Przeczytaj też

Kuria dementuje plotki na temat cudu w Sokółce

dodane 2009-11-18 (19:11) 4 lata 9 miesięcy 13 dni 20 godzin i 28 minut temu

Prokuratura nie chce badać "cudu" w Sokółce

aktualizacja 2009-10-26 (18:47) 4 lata 10 miesięcy 5 dni 20 godzin i 52 minuty temu

Akta "cudu w Sokółce" już bada Watykan

dodane 2009-10-14 (20:00) 4 lata 10 miesięcy 17 dni 19 godzin i 39 minut temu

Plama krwi na hostii - "nie było ingerencji ludzkiej"

aktualizacja 2009-10-14 (16:29) 4 lata 10 miesięcy 17 dni 23 godziny i 10 minut temu

Prokuratura zbada "cud eucharystyczny" w Sokółce

dodane 2009-10-06 (03:40) 4 lata 10 miesięcy 26 dni 11 godzin i 59 minut temu

W innych serwisach

  • Bloog.pl: Religia
  • Pytamy.pl: Dlaczego Kościół jest "atakowany"?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (901)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
Hadesx 2009-09-28 (19:15) 4 lata 11 miesięcy 3 dni 20 godzin i 24 minuty temu

DO ATEISTÓW I CAŁEGO TEGO MOTŁOCHU!!!
Śmiać się czy płakać!? Wasze opinie i komentarze są żałosne, kogo to interesuje!!! czy w Boga wierzycie czy nie on i tak istnieje, ale chciałbym zobaczyć wasze miny po śmierci kiedy wasza głupota zostanie upokorzona. jak można być tak prymitywnym!? zero kultury w tych waszych komentarzach, tacy sprawiedliwi ale inni nie mogą mieć swoich przekonań i wiary.

odpowiedz

pokaż 30 ukrytych odpowiedzi

0
0
~w77 2010-02-18 (09:13) 4 lata 6 miesięcy 14 dni 6 godzin i 26 minut temu

KATOILICY!!!WASZE KOMENTARZE PROSZE
O TYCH DZIALCH MISYJNYCH.tO SA FAKTY POWSZECHNIE ZNANE CO TAM WASI DUCHOWN IROBILI W JASENOWACU Z PRAWOSLAWNYMI SERBAMI.cZY JP2 MIAL RACJE CZYNIAC BLOGOSLAWIONYM ODPOWIEDZIALNEGO ZA TO SUPER MORDERCE STEPINACA??

odpowiedz

0
0
~polak 2010-02-17 (09:07) 4 lata 6 miesięcy 15 dni 6 godzin i 32 minuty temu

koscielna komisja
to komisja pedofilów w sukienkach

odpowiedz

0
0
~sl 2010-02-17 (08:16) 4 lata 6 miesięcy 15 dni 7 godzin i 23 minuty temu

zbadać "niezależnych specjalistów. to nie oni powinni badac tylko byc badani.

odpowiedz

0
0
~klej 2009-09-28 (18:34) 4 lata 11 miesięcy 3 dni 21 godzin i 5 minut temu

Nie istnieje ani 1 przypadek cudu udokumentowany naukowo
i potwierdzony przez wiarygodne badania. Najwyzej manipyulacje i niejasny bełkot który wierni (naiwni) łykają bez popity. A DLACZEGO pytam? bo cudów nie ma tak jak boga nie ma

odpowiedz

pokaż 34 ukryte odpowiedzi

0
0
~ZK 2010-02-15 (14:56) 4 lata 6 miesięcy 17 dni i 43 minuty temu

Ludzie
Opamiętajcie się i nie wierzcie tym belzebubom. Cud jest wtedy, gdy trzęsie się ziemia,wybuchają wulkany, niszczone uprawy, ktoś ginie w wypadku i inne.

odpowiedz

0
0
~bardzo wierny 2010-02-15 (13:07) 4 lata 6 miesięcy 17 dni 2 godziny i 32 minuty temu

cud
Cud jest u mnie w ... rozporku!!!

odpowiedz

0
0
~wierny 2009-10-17 (23:04) 4 lata 10 miesięcy 14 dni 16 godzin i 35 minut temu

Jasenovac bałkański Auschwitz
Katoliccy duchowni wymordowali w niewielkiej Chorwacji około 600 tys .Serbów ,60 tys. Żydów i 27 tys . Cyganów ! Według niezależnych historyków aż 953 duchownych katolickich brało udział w rzeziach !!!!! DLACZEGO WATYKAN TO UKRYWA I NIC W POLSCE SIĘ O TYM NIE MÓWI ???

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~subito 2010-02-10 (13:57) 4 lata 6 miesięcy 22 dni 1 godzinę i 42 minuty temu

To normalne; katabasy okresowo muszą przecież sprawdzić
poziom zidiocenia i ciemnoty swych niewolników.

odpowiedz

0
0
~az 2010-02-10 (12:05) 4 lata 6 miesięcy 22 dni 3 godziny i 34 minuty temu

NIE DOPUSCILI DO ZBADANIA SPRAWY NA SWIEZO
ZBADANIA DNA ZEBY NIE MOZNA BYLO UDOWODNIC Z CZYJEGO CIALA TO BYLO I NAWET Z CIEKAWOSCI JAKIE JEST BOSKIE DNA> CUDA NA KIJU> SMIECHU WARTE

odpowiedz

0
0
~ko 2010-02-09 (17:20) 4 lata 6 miesięcy 22 dni 22 godziny i 19 minut temu

cud
Apel do biznesmenów - budujcie hotele w Sokółce Polonia ze świata będzie zjeżdżać godnie trzeba ją przyjąć i da się z nich kasę wycisnąć . Do dzieła . Nie zapominajcie o autostradach .

odpowiedz

0
0
~SAGI 2010-02-09 (16:32) 4 lata 6 miesięcy 22 dni 23 godziny i 7 minut temu

KSIĄDZ KOMBINATOR
Ale cud widać ksiądz mial układy z medykami od sekcji zwłok

odpowiedz

0
0
~MIŁA 2009-10-06 (12:07) 4 lata 10 miesięcy 26 dni 3 godziny i 32 minuty temu

JEZU UFAM TOBIE
BÓG daje nam coraz więcej znaków, abyśmy się nawracali. A my co robimy? Szukamy coraz to nowych wymówek, aby nie wierzyć. Dlaczego? Co jeszcze musi się stać żeby ludzie zaczęli wierzyć???

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

0
0
~sowa 2010-02-09 (07:55) 4 lata 6 miesięcy 23 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Wiele podanych "faktów" nie opisuje
faktycznego przebiegu i stanu wydarzenia, np woda w naczyńku nigdy nie była czerwona, a to co znalaziono trudno nazwać "kawałkiem mięśnia serca".

odpowiedz

0
0
~sowa 2010-02-09 (07:55) 4 lata 6 miesięcy 23 dni 7 godzin i 44 minuty temu

Wiele podanych "faktów" nie opisuje
faktycznego przebiegu i stanu wydarzenia, np woda w naczyńku nigdy nie była czerwona, a to co znzlaziono trudno nazwać "kawałkiem mięśnia serca".

odpowiedz

0
0
~XX 2010-02-09 (07:31) 4 lata 6 miesięcy 23 dni 8 godzin i 8 minut temu

CALUN TURYNSKI
WYJASNIALI I WYJASNIAJA NAUKOWO I CO JAKOS DO DZIS NIE MOGA ZAPOZNAJ SIE Z TYM NIEDOWIARKU I NIE PLEC GLUPSTW.......

odpowiedz

0
0
~lulu 2010-02-09 (02:12) 4 lata 6 miesięcy 23 dni 13 godzin i 27 minut temu

co tam znalezli
A jakby tam znalezli schabowego z kapusta, to by dopiero cud byl!

odpowiedz

0
0
~hanys 2010-02-08 (23:18) 4 lata 6 miesięcy 23 dni 16 godzin i 21 minut temu

Meine
W Dachau meine unkel udowadniał ksiendzom ze cudu nie ma!

odpowiedz

0
0
~Christ 2010-02-08 (11:29) 4 lata 6 miesięcy 24 dni 4 godziny i 10 minut temu

Zaklamanie Kosciola Katolickiego
Szkoda ze kosciol katolicki przez swoja zachlannosc.... pazernosc i zaklamanie lamiac wszelkie prawdy zapisane w Bibli w ten sposob niszczy u ludzi wiare w Boga ..... nakazuja modlic sie do Bozkow figurek i obrazkow postepuja jak Poganie .... Prawdziwa wiara uczy szacunku i milosci do drugiego czlowieka ...uczy zyc w skromnosci co nie znaczy byc biednym .....ksieza dajac zly przyklad wypaczaja prawde zapisana w Bibli...

odpowiedz

0
0
~hehe 2010-02-07 (12:12) 4 lata 6 miesięcy 25 dni 3 godziny i 27 minut temu

Serratia marcescens - ot, i cały cud
czcigodny kapłan nie umył rąk po oddaniu kału i stąd zakażenie opłatka tą bakterią.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 1 godzinę i 24 minuty temu

"The Economist" o Tusku: spełnia aspiracje
dodane 2014-08-31 (23:20) 16 godzin i 19 minut temu

W poniedziałek planowane spotkanie Tusk-Kopacz
dodane 2014-08-31 (18:35) 21 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.