Strona główna serwisu
Rosja przeznacza na wychowanie patriotyczne ponad 1,5 mld rubli

Rosja przeznacza na wychowanie patriotyczne ponad 1,5 mld rubli

• Rosja przeznaczy na wychowanie patriotyczne 1,66 mld rubli
• Dokument zatwierdzający tę decyzję zamieszczono na stronie internetowej rządu
• Rosyjskie władze chcą podnieść stopień odpowiedzialności obywateli za losy państwa
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym na wychowanie patriotyczne obywateli w okresie od 2016 do 2020 roku przeznacza się 1,66 mld rubli czyli ok. 22,5 mln dolarów. Dokument zamieszczono w weekend na stronie internetowej rządu.

Rosyjskie media informują, że większość środków (1,57 mld rubli) będzie pochodzić z budżetu federalnego; zostaną one przeznaczone na stworzenie systemu patriotycznego wychowania obywateli.

System ten ma odpowiadać "współczesnym wyzwaniom i zadaniom rozwoju kraju, a także społeczno-wiekowej strukturze społeczeństwa" - wynika z dokumentu.


Zaznaczono, że celem polityki państwa w sferze wychowania patriotycznego "jest stworzenie warunków do podniesienia odpowiedzialności obywateli za losy państwa, podniesienia poziomu konsolidacji społeczeństwa na rzecz wypełnienia zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego i ciągłego rozwoju Federacji Rosyjskiej".

Realizacja programu, jak napisano w dokumencie, pozwoli na rozwijanie w Rosjanach zainteresowania literaturą, muzyką, naukami humanistycznymi, a w młodzieży - "poczucia dumy, szacunku dla symboli państwowych i historycznych świętości Ojczyzny".

Program, jak napisano w rozporządzeniu, jest skierowany do wszystkich grup społecznych i wiekowych z jednoczesnym zachowaniem priorytetu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (86)
Nie zgadzam się z opinią
26
Zgadzam się z opinią
235
~Saceur 2016-01-04 (12:40) 19 godzin i 33 minut temu

Nie interesuje nas ile wydaje Rosja na wychowanie patriotyczne, nas interesuje ile wydają Polskie władze na wychowanie nie patriotyczne.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
82
~o matko 2016-01-04 (13:39) 18 godzin i 34 minut temu

Pan Putin robi to co uważa za stosowne,madre i korzystne dla swojego kraju a u nas co?schetyna ,petrus...walczą w "obronie demokracji"z namaszczeniem ubekow i euro lewakow

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
44
~P 2016-01-04 (17:27) 14 godzin i 46 minut temu

Dużo Rosjan w Warszawie. W Sylwestra wstąpiłem do pierogarni na Bednarskiej i była ich tam grupka - sympatyczni, młodzi ludzie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4