Strona główna serwisu
Prąd poraził dzieci w przedszkolu. Dwie dziewczynki w szpitalu

Prąd poraził dzieci w przedszkolu. Dwie dziewczynki w szpitalu

• Dwie 6-latki zostały porażone prądem w przedszkolu w Jankowicach na Śląsku
• Życiu dziewczynek nie zagraża niebezpieczeństwo
• Dochodzenie w sprawie prowadzi policja
Policja wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Policja wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ()
Jedna z dziewczynek została porażona prądem, gdy złapała za klamkę aluminiowych drzwi. Ucierpiała również jej koleżanka, którą trzymała za rękę. Gdy nauczycielka usłyszała płacz dzieci, natychmiast pospieszyła z pomocą i oderwała je od drzwi. Sama jednak też źle się poczuła. Życiu dziewczynek i ich opiekunce nie zagraża niebezpieczeństwo. 6-latki muszą jednak spędzić kilka dni w szpitalu na obserwacji.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do porażenia prądem. Ustalono tylko, że w przedszkolu przeprowadzano poważny remont, w trakcie którego wymieniono instalacje elektryczne i drzwi.

Policjanci stwierdzili, że kilka sekund przed wypadkiem opiekunka grupy otwierała drzwi i nic się jej nie stało. Cała dokumentacja, między innymi z przeprowadzonego remontu, została już zabezpieczona.


Śledztwo prowadzone jest pod kątem nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (15)
Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
28
~Stanisław 2016-03-12 (13:17) 7 godzin i 54 minut temu

Wyniki bzdurne, niewiarygodne, bo zdecydowana większość jest za PIS-em.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
11
~Marzena 2016-03-13 (01:56) 19 godzin i 15 minut temu

FRASYNIUK DOSTAŁEŚ CZERWONĄ KARTKĘ OD NARODU MAŁO CI JESZCZE !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~elektryk nr. 2 2016-03-12 (16:13) 4 godziny i 58 minut temu

Teoretycznie to możliwe gdy futryna metalowa, jeśli uszkodzona jest izolacja przewodów w pobliżu drzwi, np. do wyłącznika światła i jednocześnie zawilgocona ściana. Zwykły wskaźnik neonowy wykryje przebicie na klamce a przede wszystkim na futrynie. A praktycznie to nie powinno się zdarzyć, bo instalacje elektryczne powinny być zabezpieczone np. wyłącznikiem przeciwporażeniowym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~Obywatelka 2016-03-12 (20:36) 35 minut temu

Więzienie za grzywnę - jak w średniowieczu! Prace społeczne dawać, nie więzienie! Jaki ma sens taka kara?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~elektric 2016-03-12 (18:42) 2 godziny i 29 minut temu

Sądzę że w trakcie osadzania futryny został oszkodzony przewód fazowy, starsza osoba ma grubszy naskórek dzieci zas maja bardzo dlikatny a różnicówka nawet jak była dobrze podłączona mogła nie wybić!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~Pomiarowiec 2016-03-11 (17:16) 3 godziny i 55 minut temu

Znowu najnizsza cena za roboty.Ten co robil pomiary nie mial czasu przylaczyc miernika do badanego obiektu.Cena za pomiar go nie puszczala,wiec xero ostatnichpomiarow zalatwilo [nie do konca] sprawe.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
23
~TOWARZYSZBÓGJÓZEF 2016-03-11 (16:05) 5 godzin i 6 minut temu

to był prąd przemian ustrojowych dzieci nieświadomie stanęły na drodze które musi przebyć machina biurokratyczna po to aby Polska stała się nowoczesnym państwem prawa i porządku zostały one fizycznie pouczone przez ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego mesjasza odkupiciela oraz szatana aby już nigdy nie powtórzyły swojego błędu który mógł nas wszystkich kosztować zdrowie lub życie całego narodu i świata

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~dodo 2016-03-13 (11:11) 10 godzin temu

To był niepoważny remont

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~inż.budowlaniec 2016-03-12 (08:27) 12 godzin i 44 minut temu

tak niestety jest i będzie dopóki jedynym kryterium wyboru oferty będzie najniższa cena!!! firemki typu ''franek'' z pod budki z piwem biorą się za robotę nie mając zielonego pojęcia o tejże . Może jak zabije parę tysięcy osób po takich ''specjalistach'' ktoś wreszcie puknie się w pusty łeb !!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
12
~ab55 2016-03-11 (17:11) 4 godziny temu

Remont był wykonany "prawidłowo jest to przedszkole antygenderowe ", jedna dziewczynka trzymała drugą za rękę i budynek ostrzegł , chwilę wcześniej wchodziła chłopak który trzymał dziewczynkę za rękę i nic się nie stało.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
2
~ppp 2016-03-13 (08:43) 12 godzin i 28 minut temu

kret jeden,z malymi slepkami chytrymi

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
3
~zamknij ryj 2016-03-12 (16:05) 5 godzin i 6 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
1
~ccc 2016-03-11 (16:47) 4 godziny i 24 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
29
Zgadzam się z opinią
6
~wiaddk85 2016-03-12 (11:41) 9 godzin i 30 minut temu

Wiecie co napiszę tak: w głowie mi się nie mieści że w niby cywilizowanym kraju trzeba rozważać na forum europejskim tego typu problemy. W głowie mi się nie mieści że tak duża ilość społeczeństwa została oczarowana kandydatem na prezydenta o którym nikt praktycznie wcześniej nie słyszał... W głowie mi się nie mieści, że taka część społeczeństwa zagłosowała - i co grosza uwierzyła w obietnice PiSu. "Z pustego i Salomon nie naleje" a PiS to już w ogóle nie ma szans. Dlatego sfinansowanie 500+ opłaci każdy z nas, ponieważ dadzą części społeczeństwa (zapewne tej najuboższej, która uwierzyła, zagłosowała i liczy na te pieniądze a co za tym idzie będzie płodziła dzieci - czy potrzebne nam dzieci żyjące prawdopodobnie w biedzie i nigdy nie wykształcone?!?) . Obecne problemy zmierzające do totalnego przejęcia prawa w Polsce są jedynie na drodze do spełnienia wyimaginowanych obietnic wyborczych PiSu. Po co walczą o te prawa? Ponieważ chcą robić co tylko się im podoba. Gratuluję ludziom, którzy głosowali na tą partię. Nie mówię, że poprzedni rząd nie miał wad - każdy ma! Ale to co się dzieje teraz w kraju jest wyłącznie drogą do pogłębiających się konfliktów i dużo gorszych rzeczy, które nie tylko umniejszają naszą rangę europejską ale również w ogóle rangę obywatela tego kraju.

odpowiedz