więcej

Galerie

Tysiące ludzi znów na Majdanie

aktualizacja 2014-02-23 (21:16) 9 miesięcy 25 dni 12 godzin i 26 minut temu

Sytuacja na Ukrainie - zdjęcia

Polacy poprzez Caritas Polska masowo wspierają poszkodowanych w zajściach na Ukrainie. Tylko w ciągu dwóch dni akcji "Solidarni z Ukrainą" udało się zebrać ponad 400 tys. zł.

Tylko w miniony piątek, 21 lutego ofiarodawcy przesłali do Caritas 10,2 tys. charytatywnych SMS o treści "Pomagam", a w sobotę, 22 lutego - 15,4 tys.

Za przekazane do tej pory fundusze zakupiono leki: bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa. Produkty są wysyłane w tonach.

Bardzo dużo ludzi poszkodowanych na Majdanie pochodzi z zachodniej Ukrainy, a w następne dni oczekuje się zwiększonej liczby osób, które będą się zwracać o pomoc.

Akcję "Solidarni z Ukrainą" można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny o treści POMAGAM na numer 72052, którego koszt to 2,46 zł z VAT, oraz przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem "Ukraina".

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 31 58.49%
nie 22 41.51%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Sytuacja na Ukrainie - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (32)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

34
4
~WALDI 2014-02-23 (20:39) 9 miesięcy 25 dni 13 godzin i 3 minuty temu

U nas też są ludzie bardzo potrzebujący wsparcia,znikąd go nie mają.Ja nie wierze w nowe porządki na Ukrainie,dary będą przyjmować.Pózniej będą chcieli od nas 19-tu powiatów .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
4
~DemokrataSrata 2014-02-23 (20:49) 9 miesięcy 25 dni 12 godzin i 53 minuty temu

Innym panstwom wysylajcie dalej sms-y,cegielki i "prezenty"!!! Nasz narod okradany i "mordowany" przez politykow i jakos taka Ukraina nawet nam niewspolczuje.Ubolewam nad ofiarami Z Majdanu bo wszystkich niechybnie mordowanych jest zal.Tylko zamiast obcym to pomagajcie swoim rodakom

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

22
3
~j 2014-02-23 (22:45) 9 miesięcy 25 dni 10 godzin i 57 minut temu

Kurde malo jest glodnych dzieci w Polsce nie ma komu pomagac? Podobno maja tam bogatych oligarchow niech oni sypna groszem w koncu to ich kraj

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
2
~bunia 2014-02-23 (20:12) 9 miesięcy 25 dni 13 godzin i 30 minut temu

a u nas tez chca wzmocnic pozycje prezydenta- chyba po to by ulatwic dyktature

odpowiedz

14
1
~Jerzy 2014-02-23 (21:33) 9 miesięcy 25 dni 12 godzin i 9 minut temu

Polacy, co widać po komentarzach, raczej protestują przeciwko bezmyślnemu popieraniu wrogich Polakom sił.

odpowiedz

12
1
~? 2014-02-23 (22:52) 9 miesięcy 25 dni 10 godzin i 50 minut temu

a czemu kupuje sie jedzenie? co tam trzesienie ziemi bylo kataklizm? przeciez w Kijowie dzialaja sklepy nikt juz do siebie nie strzela.

odpowiedz

7
1
~hmm 2014-02-24 (01:17) 9 miesięcy 25 dni 8 godzin i 25 minut temu

I kto ten bałagan teraz posprząta?Nie...oni teraz będą czekać na ..."pomoc" ;) Może ktoś z Was chętny do szorowania tego budynku...trochę się od oponek osmalił :D

odpowiedz

12
6
~gh 2014-02-23 (19:17) 9 miesięcy 25 dni 14 godzin i 25 minut temu

Tylko dlaczego rząd nie zwolnił VATu za darowizny na rzecz Ukrainy ?

odpowiedz

6
1
~Danuta 2014-02-23 (22:22) 9 miesięcy 25 dni 11 godzin i 20 minut temu

Wszędzie to ludzie te szaraki sa mięsem armatnim a reszta walczy o stołki. W każdym kraju mamy królów i poddanych. Tylko to dziwi, ze niektórzy rządzący sa głupsi od tych poddanych, a nikt im się nie sprzeciwia bo maja tzw charyzmę. Oj narody. Cały świat taki, tylko ożnie to nazywają - niektórzy demokracją, a tak naprawdę to wszedzie to samo.

odpowiedz

6
2
~Olek K. 2014-02-23 (22:36) 9 miesięcy 25 dni 11 godzin i 6 minut temu

znow Goje pogineli...a Zydy sie oblowia.tak tak!!!!!!!

odpowiedz

9
5
~Junak 2014-02-23 (20:11) 9 miesięcy 25 dni 13 godzin i 31 minut temu

gdy brak chleba to ludzie wychodza na ulice. to straszne

odpowiedz

2
0
~OCZY 2014-02-24 (07:19) 9 miesięcy 25 dni 2 godziny i 23 minuty temu

JAGORSZE JEST TO ZE NIKT NIE WIDZI W TYM SZALENSTWA!!!!!!!!!!!! RUSCY NIE POCHWALALI BY ROZPALANIA MAJDANU W CZASIE IGRZYSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO NIE ROBOTA RUSKICH!!!!!!!!!!! LUDZIE CZY NIKT NIE MA JUZ OCZU!!!!!!!!!!!!!!! KTO OPLACAL MAJDAN???? KTO DAWAL TYM LUDZIOM KASE PRZEZ TE MIESIACE???? TEN BEDZIE TERAZ RZADZIL NA UKRAINIE. ALE TO JEMU NAJBARDZIEJ ZALEZALO ABY TO SIE SKONCZYLO PRZED KONCEM IGRZYSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIEC KTO PIERWSZY STRZELAL OSTRYMI????????

odpowiedz

4
2
~bru1 2014-02-23 (21:25) 9 miesięcy 25 dni 12 godzin i 17 minut temu

wiadomo kto pisze komentarze poniżej :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
5
~Roland Ritter 2014-02-23 (21:09) 9 miesięcy 25 dni 12 godzin i 33 minuty temu

OUN-UPA => UNA-UNSO + Caritas Polaka.

odpowiedz

2
1
~Gośka 2014-02-24 (08:20) 9 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 22 minuty temu

Ja daję tylko na Caritas. Robią wielkie rzeczy bez owsiakowego rozgłosu ten to się dorobił. Ludzie obudżcie się z letargu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~Marta 2014-02-24 (04:39) 9 miesięcy 25 dni 5 godzin i 3 minuty temu

Ale w modlitwach i oltarzykach to lepsi niz nasi!

odpowiedz

20
19
~aaa 2014-02-23 (20:05) 9 miesięcy 25 dni 13 godzin i 37 minut temu

Caritas. Mieszkam koło budynków. To są luksusowe rezydencje. Ciekawe ile procent zostanie przekazane na Ukrainę?

odpowiedz

3
3
~wiktoria 2014-02-24 (00:56) 9 miesięcy 25 dni 8 godzin i 46 minut temu

Caritas się dorobi znowu.

odpowiedz

2
3
~Ryszard 2014-02-24 (03:55) 9 miesięcy 25 dni 5 godzin i 47 minut temu

Ha ha Caritas I kasa nigdy ani grosza 90%ukradna

odpowiedz

15
16
~ffff 2014-02-23 (20:01) 9 miesięcy 25 dni 13 godzin i 41 minut temu

Caritas nie pomoże. Grubym księżulkom odda te pieniądze. A co Rydzyk zrobił z pieniędzmmi za cegiełki lda SToczni, hę?

odpowiedz