więcej

Galerie

Tysiące ludzi znów na Majdanie

aktualizacja 2014-02-23 (21:16) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Sytuacja na Ukrainie - zdjęcia

Polacy poprzez Caritas Polska masowo wspierają poszkodowanych w zajściach na Ukrainie. Tylko w ciągu dwóch dni akcji "Solidarni z Ukrainą" udało się zebrać ponad 400 tys. zł.

Tylko w miniony piątek, 21 lutego ofiarodawcy przesłali do Caritas 10,2 tys. charytatywnych SMS o treści "Pomagam", a w sobotę, 22 lutego - 15,4 tys.

Za przekazane do tej pory fundusze zakupiono leki: bandaże, środki przeciwbólowe i antybiotyki. Kupiono także żywność, w tym cukier, kaszę oraz chleb. Wszystkie artykuły zostały zakupione we Lwowie i wysłane w konwojach busów do Kijowa. Produkty są wysyłane w tonach.

Bardzo dużo ludzi poszkodowanych na Majdanie pochodzi z zachodniej Ukrainy, a w następne dni oczekuje się zwiększonej liczby osób, które będą się zwracać o pomoc.

Akcję "Solidarni z Ukrainą" można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny o treści POMAGAM na numer 72052, którego koszt to 2,46 zł z VAT, oraz przez wpłatę na konto Caritas z dopiskiem "Ukraina".

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 31 58.49%
nie 22 41.51%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Sytuacja na Ukrainie - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (32)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~Gośka 2014-02-24 (08:20) 9 miesięcy 3 dni 17 godzin i 57 minut temu

Ja daję tylko na Caritas. Robią wielkie rzeczy bez owsiakowego rozgłosu ten to się dorobił. Ludzie obudżcie się z letargu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~bru1 2014-02-23 (21:25) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 52 minuty temu

wiadomo kto pisze komentarze poniżej :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~OCZY 2014-02-24 (07:19) 9 miesięcy 3 dni 18 godzin i 58 minut temu

JAGORSZE JEST TO ZE NIKT NIE WIDZI W TYM SZALENSTWA!!!!!!!!!!!! RUSCY NIE POCHWALALI BY ROZPALANIA MAJDANU W CZASIE IGRZYSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO NIE ROBOTA RUSKICH!!!!!!!!!!! LUDZIE CZY NIKT NIE MA JUZ OCZU!!!!!!!!!!!!!!! KTO OPLACAL MAJDAN???? KTO DAWAL TYM LUDZIOM KASE PRZEZ TE MIESIACE???? TEN BEDZIE TERAZ RZADZIL NA UKRAINIE. ALE TO JEMU NAJBARDZIEJ ZALEZALO ABY TO SIE SKONCZYLO PRZED KONCEM IGRZYSK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WIEC KTO PIERWSZY STRZELAL OSTRYMI????????

odpowiedz

1
0
~Marta 2014-02-24 (04:39) 9 miesięcy 3 dni 21 godzin i 38 minut temu

Ale w modlitwach i oltarzykach to lepsi niz nasi!

odpowiedz

2
3
~Ryszard 2014-02-24 (03:55) 9 miesięcy 3 dni 22 godziny i 22 minuty temu

Ha ha Caritas I kasa nigdy ani grosza 90%ukradna

odpowiedz

22
3
~j 2014-02-23 (22:45) 9 miesięcy 4 dni 3 godziny i 32 minuty temu

Kurde malo jest glodnych dzieci w Polsce nie ma komu pomagac? Podobno maja tam bogatych oligarchow niech oni sypna groszem w koncu to ich kraj

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~hmm 2014-02-24 (01:17) 9 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 1 minutę temu

I kto ten bałagan teraz posprząta?Nie...oni teraz będą czekać na ..."pomoc" ;) Może ktoś z Was chętny do szorowania tego budynku...trochę się od oponek osmalił :D

odpowiedz

31
4
~DemokrataSrata 2014-02-23 (20:49) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 28 minut temu

Innym panstwom wysylajcie dalej sms-y,cegielki i "prezenty"!!! Nasz narod okradany i "mordowany" przez politykow i jakos taka Ukraina nawet nam niewspolczuje.Ubolewam nad ofiarami Z Majdanu bo wszystkich niechybnie mordowanych jest zal.Tylko zamiast obcym to pomagajcie swoim rodakom

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
13
~Stella 2014-02-23 (21:49) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 28 minut temu

Popieram dążenia Ukraińców, to zrozumiałe. Ale bez pośredników typu Caritas. To już wolę sama jechać do Kijowa. Sorry, to nic osobistego. Po prostu jak komuś coś daję, muszę mieć zaufanie że po drodze ktoś inny się tym nie nażre.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
3
~wiktoria 2014-02-24 (00:56) 9 miesięcy 4 dni 1 godzinę i 21 minut temu

Caritas się dorobi znowu.

odpowiedz

1
5
~CARO 2014-02-24 (00:00) 9 miesięcy 4 dni 2 godziny i 17 minut temu

W STANIE WOJENNYM - PÓŁ ŚWIATA POMAGAŁO POLSCE- WIĘC NIE ZROBI NIKT łASKI Z POLAKÓW - ŻE SIĘ RAZ NA JAKIŚ CZAS ODWDZIĘCZY. POMAGAŁ NAM NAWET IRAN- WYSYŁAJĄC WIELKIE SAMOLOTY Z POMOCA HUMANITARNĄ. I WIELE KRAJÓW ARABSKICH- NA KTÓRE TERAZ PLUJECIE!! a UKRAIŃCY NIECH ZOBACZĄ, ŻE ICH WSPIERAMY- I MAM NADZIEJE, ŻE TYM RAZEM NIE POGRYZA POMOCNEJ DŁONI I TAK OGÓLNIE NAUCZĄ SIĘ NA SWOICH I NIE TYLKO BŁĘDACH. CO NIE ZNACZY OCZYWIŚCIE, ŻE MAJĄ SIĘ PCHAĆ Z DESZCZU POD RYNNE- NIECH Z ROZSĄDKIEM - SOBIE WYBIERAJA PRZEDSTAWICIELI W RZĄDZIE. ZRESZTĄ - TAKIE MĄDRE PODEJŚCIE BY SIĘ I NAM PRZYDAŁO. NIE MA CO SIĘ OD NICH WYWYŻSZAĆ - BO MY NIE LEPIEJ MAMY.

odpowiedz

14
22
~Wiesio . 2014-02-23 (20:49) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 28 minut temu

A propos Owsika . Czy Caritas rozliczy się jak rzeczony Owsik ze zbiórki co do grosza ? 400 tyś ............. do rozliczenia czekam .............. i wyzywam Caritas Polska . P.S. Ja nie wysłałem sms-a . Wolę dać żulom pos sklepem niż złodizeja w sutannach .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

34
4
~WALDI 2014-02-23 (20:39) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 38 minut temu

U nas też są ludzie bardzo potrzebujący wsparcia,znikąd go nie mają.Ja nie wierze w nowe porządki na Ukrainie,dary będą przyjmować.Pózniej będą chcieli od nas 19-tu powiatów .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
1
~? 2014-02-23 (22:52) 9 miesięcy 4 dni 3 godziny i 25 minut temu

a czemu kupuje sie jedzenie? co tam trzesienie ziemi bylo kataklizm? przeciez w Kijowie dzialaja sklepy nikt juz do siebie nie strzela.

odpowiedz

6
2
~Olek K. 2014-02-23 (22:36) 9 miesięcy 4 dni 3 godziny i 41 minut temu

znow Goje pogineli...a Zydy sie oblowia.tak tak!!!!!!!

odpowiedz

6
1
~Danuta 2014-02-23 (22:22) 9 miesięcy 4 dni 3 godziny i 55 minut temu

Wszędzie to ludzie te szaraki sa mięsem armatnim a reszta walczy o stołki. W każdym kraju mamy królów i poddanych. Tylko to dziwi, ze niektórzy rządzący sa głupsi od tych poddanych, a nikt im się nie sprzeciwia bo maja tzw charyzmę. Oj narody. Cały świat taki, tylko ożnie to nazywają - niektórzy demokracją, a tak naprawdę to wszedzie to samo.

odpowiedz

14
1
~Jerzy 2014-02-23 (21:33) 9 miesięcy 4 dni 4 godziny i 44 minuty temu

Polacy, co widać po komentarzach, raczej protestują przeciwko bezmyślnemu popieraniu wrogich Polakom sił.

odpowiedz

7
5
~Roland Ritter 2014-02-23 (21:09) 9 miesięcy 4 dni 5 godzin i 8 minut temu

OUN-UPA => UNA-UNSO + Caritas Polaka.

odpowiedz