więcej

Galerie

Swastyki i znaki SS na ścianie synagogi w Gdańsku

aktualizacja 2013-11-04 (21:49) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 40 minut temu

następna. 1 / 5

"Akt barbarzyństwa". Policja szuka sprawcy - zdjęcia

Swastyki i znaki SS wymalowali nieznani sprawcy na fasadzie Nowej Synagogi w Gdańsku.

(PAP/db)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 52 66.67%
nie 26 33.33%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia


wstecz wprzód

Opinie (129)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

65
7
~edi 2013-11-04 (23:27) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 2 minuty temu

To nie barbarzyństwo, tylko zwykły wandalizm. Barbarzyństwem jest zrzucanie bomb fosforowych na Palestyńczyków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

61
5
~TylkoPolska 2013-11-04 (22:02) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 27 minut temu

Aktem barbarzyństwa jest zabijanie niewinnych ludzi w Palestynie, to jest co najwyżej chuligański wybryk

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

47
1
~piotrnowik 2013-11-04 (21:49) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 40 minut temu

Gdyby zarządzający wyżej wymienioną Gminą jeszcze kilka lat temu nie uczęszczali na msze do kościoła, współczułbym. A tak - uważam ich za przebierańców, a nie za Żydów.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

49
5
~kris 2013-11-04 (21:54) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 35 minut temu

Gdy brakuje ataków antysemickich przeprowadzają je sami żydzi

odpowiedz

45
3
~AK 2013-11-04 (22:55) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 34 minuty temu

Komorowski pojechał do IZRAELA i obiecuje ,że odda mienie żydowskie , ale ma problem bo jego majątek to tylko 5 milionów a żydzi chcą dużo więcej.... Przygarnęliśmy przybłędy a teraz się sadzą.... dlaczego tak krótko trwała II wojna światowa . Jeszcze kilka lat i sporządniał by cały świat zwłaszcza USA....

odpowiedz

45
3
~adam 2013-11-04 (22:46) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 43 minuty temu

akt barbarzyństwa :)))))) ŚMIECH NA SALI ! każdy chuligański wybryk skierowany w naród żydowski to barbarzyństwo, natomiast to ci oni wyprawiają w strefie Gazy czy na Wzgórzach Golan to tylko przemilczany incydent. SPRAWIEDLIWOŚĆ KALEGO !!!!!!.

odpowiedz

43
2
~wiemy. 2013-11-04 (22:58) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 31 minut temu

Sami sobie malują swastyki. Wiele takich przypadków zdemaskowano w USA.

odpowiedz

43
2
~pukpuk 2013-11-04 (21:43) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 46 minut temu

Co robiła w tym czasie Pani Steinbach ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

42
2
~asita 2013-11-04 (22:52) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 37 minut temu

aj waj aj waj , straszne rzeczy "akt barbarzyństwa" aj waj . Ale ku..a mać wyciągać rękę po POLSKIE mienie to już nie jest akt barbarzyństwa!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

37
0
~NIE PLATFORMIE 2013-11-04 (22:43) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 46 minut temu

Zrobił to jakiś idiota bo nie wolno obrażać żadnego kultu religijnego ,tylko dlaczego film który pokazują w centrum sztuki współczesnej na którym jakiś baran pociera gołymi jajami po krzyżach to sztuka i nikt z tym fantem nic nie chce zrobić ,ale gdy chodzi o Żydów i muzułmanów to rwetes na cały kraj.

odpowiedz

38
1
~jasiu 2013-11-04 (22:30) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 59 minut temu

W Polsce nigdy nie było antysemityzmu, dowodem na to może być to, że że przez 24 lata wybieramy antypolskie rządy pochodzenia żydowskiego, ze zmienionymi, polsko brzmiącymi nazwiskami, ci sami ludzie są w ważniejszych Polskich urzędach,bankach,sądach,szkalujących Polaków antypolskich kłamliwych mediach. Ludzie ci świadomie i celowo niszczą nasze zakłady pracy, służbę zdrowia,szkolnictwo, zmuszając nasze dzieci do emigracji za chlebem, świadomie prowadząc nasz kraj do upadku. Gdybyśmy byli antysemitami nie wybieralibyśmy ich. Uważam że te malunki zrobiły zwykli bezmyślni chuliganie (wandale).

odpowiedz

36
2
~koi karp 2013-11-04 (21:47) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 42 minuty temu

Myślałem, że kogoś obdarli żywcem ze skóry albo coś podobnego, a tu taki bzdet. Nie przesadzacie z tytułami? Może lepiej by było: "niewyobrażalna masakra, koniec znanego nam świata" a pod spodem news o tym jak jakiś gimbus nabazgrał coś na drzwiach...

odpowiedz

35
2
~gazik 2013-11-04 (23:22) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 7 minut temu

jak to szukaja sprawcy? To policja nie wie,kto postawil synagoge?

odpowiedz

33
2
~Ich robota 2013-11-04 (23:20) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 9 minut temu

Może sami sobie pomalowali

odpowiedz

32
2
~pl 68 ! 2013-11-04 (22:34) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 55 minut temu

Z sieci od - PL ŻYDÓW W POLSCE od wieków po dzień dzisiejszy cechowała nielojalność, polonofobia, dywersja, przestępczość i wręcz wroga i nienawistna postawa wobec Polaków, Polski i jej interesów. W dzisiejszej Polsce żydzi w stosunku do Polaków zachowują się w sposób demonstracyjnie pogardliwy i agresywny - zamiast wdzięczności za wieki tolerancji odpłacają nam wprost fanatyczną, talmudyczną nienawiścią! ! ! Zgoda na piastowanie przez nich znacznej części stanowisk, na których podejmowane są decyzje określające losy państwa i narodu, jest prostą drogą do zguby, zniewolenia i zagłady naszej ojczyzny! ! ! Rozruchy, jakie miały miejsce w Polsce w 1956, '68, '70, '76 i '80 były inspirowane przez działającą od zawsze w Polsce - żydowską "V Kolumnę", która doprowadziła do powstania "Solidarności" z żydowskim kierownictwem, które to natychmiast przystąpiło do destrukcji gospodarki i demontażu państwa polskiego. DEMONTAŻ i LIKWIDACJA POLSKIEGO PAŃSTWA zatrzymany wprowadzeniem stanu wojennego trwa nieprzerwanie od '89 r. do chwili obecnej - Polski za chwilę nie będzie, jeśli natychmiast nie usuniemy żydowskiego rządu PO! ! ! T Trzeba wszystkich żydów w POlsce zdemaskować ujawniając ich prawdziwe POchodzenie i włączyć do oficjalnej mniejszości narodowej żydowskiej! Do rządzenia w naszej ojczyźnie muszą być uprawnieni wyłącznie rdzenni Polacy! TYLKO ZUPEŁNIE NOWA NARODOWA PARTIA złożona wyłącznie z Polaków (zweryfikowanych) może jeszcze uratować Polskę - naszą ojczyznę! ! ! NAJWYŻSZY JUŻ CZAS PRZERWAĆ TĘ ZMOWĘ MILCZENIA O POLSKIM ŻYDOSTWIE! ! ! Pamiętajcie o tym Rodacy i patrioci - po wygranych wyborach musimy tak zmienić wszelkie przepisy prawa, aby już nigdy w przyszłości nie rządziły nami żadne obce nacje mniejszości narodowych, żadne obce przybłędy ! ! ! ! !

odpowiedz

31
1
~Ja 2013-11-04 (22:18) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 11 minut temu

Jak tak można.To dzielni żołnierze żydowscy mordują Palestyńskie kobiety i dzieci w Ich własnym kraju a tu takie barbarzyństwo.

odpowiedz

32
3
~hasbarra 2013-11-04 (22:36) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 8 godzin i 53 minuty temu

Myślę, że to prowokacja przed wizytą Johna Kerryego

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

33
4
~bubu 2013-11-04 (21:41) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 48 minut temu

Żeby lepiej zrozumieć strategie oddziaływania mniejszości żydowskiej na opinię publiczną i rzeczywistość polityczną w Polsce warto sięgnąć po dwa tytuły analizujące analogiczne zjawisko w Stanach Zjednoczonych: "Lobby Izraelskie w USA" John J. Mearsheimer, Stephen M. Walt "Kultura krytyki" Kevin MacDonald Obie książki wyczerpująco omawiają kwestię stopniowej utraty dominacji politycznej i kulturowej w USA anglosaskich protestantów na rzecz mniejszości żydowskiej. Zwłaszcza książka MacDonalda jest fascynującą lekturą (jakby powiedzieli sami amerykanie, prawdziwy eye-opener), przy tym niezwykle rzetelnie napisaną pracą naukową, popartą gigantycznym materiałem źródłowym. Autor koncentruje się na USA, ale porusza też wątki europejskie, jeden rozdział poświęcony jest nawet okresowi stalinizmu w Polsce. Oczywiście dla ludzi preferujących polityczną poprawność zamiast mówienia o faktach książka ta może być dużym szokiem. p.s. Zanim ktoś tu napisze że prace te są "antysemickie" - w obu Żydzi ukazani są, zgodnie z prawdą, jako statystycznie najinteligentniejsza i najzamożniejsza mniejszość etniczna w USA. Dzięki inteligencji, etnocentryzmowi i wysokiej solidarności grupowej udało im się na przestrzeni XX wieku całkowicie zdominować media, bankowość i kulturę masową, oraz stworzyć najpotężniejsze lobby polityczne w tym kraju (AIPAC, ADL i inne). Z podobnych powodów, choć w zupełnie innych realiach historycznych, biała mniejszość przez tak długi czas dominowała w RPA. Pisanie o tym wprost nie jest "antysemityzmem" w pierwszym przypadku, czy "mową nienawiści względem białych" w drugim, lecz zwykłą uczciwością. Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z głównymi tezami MacDonada w skondensowanej formie - google: Kłopotowski Gazeta Wyborcza a kod kulturowy judaizmu.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

28
0
~JAN 2013-11-04 (22:19) 1 rok 1 miesiąc 14 dni 9 godzin i 10 minut temu

Zrobili to zwolennicy PO by odwrócic uwage od korupcjii w swojej partii! Robia tak zawsze!

odpowiedz

28
1
~Stara Jędza 2013-11-05 (13:23) 1 rok 1 miesiąc 13 dni 18 godzin i 6 minut temu

Dlaczego zaraz "akt barbarzyństwa"?! Gdy idiota imitował kopulację z Chrystusem na krzyżu media nazwały to "kontrowersyjnym dziełem sztuki". Widać, to też jest dzieło sztuki, ale z dziedziny grafika. Żadne tam "barbarzyństwo". K o n t ro w e r s j a!

odpowiedz