więcej

Galerie

O. Bashobora na Stadionie Narodowym

aktualizacja 2013-07-06 (17:09) 1 rok 3 miesiące 15 dni 21 godzin i 4 minuty temu

następna. 1 / 9

Krzyki na Narodowym. "Męka się skończyła" - zdjęcia

Blisko 58 tys. osób, w tym 500 duchownych, zebrało się na Stadionie Narodowym w Warszawie na rekolekcjach z charyzmatycznym katolickim kaznodzieją z Ugandy Johnem Bashoborą.

Uczestnicy wypełnili trybuny, kilka tysięcy osób zajęło miejsca na płycie boiska przed sceną w kształcie serca i piętnastometrowym krzyżem. Na rekolekcje przybyło ponad 500 kapłanów z Polski i zagranicy. Przyjechali także egzorcyści.

- Gdyby w trakcie modlitwy nastąpiły manifestacje demoniczne, prosimy się nie bać, stewardzi odprowadzą taką osobę do egzorcysty - uspokajali organizatorzy.

- Ktoś mógłby sobie zadać pytanie, dlaczego ojciec Bashobora z Afryki? Czy nie moglibyśmy sami poprowadzić takiego spotkania? - mówił Bashobora. - Jestem tu, bo jestem w Kościele katolickim, zostałem ochrzczony i bierzmowany, zostałem wyświęcony na kapłana, aby głosić Słowo Boże - powiedział. Odnosząc się do lokalizacji przypomniał, że uczniowie Jezusa nauczali w dużych miejscowościach. - To nie zbieg okoliczności, to plan Boży - dodał.

(PAP/WP.PL/ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 382 68.09%
nie 179 31.91%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Krzyki na Narodowym. "Męka się skończyła" - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (1540)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Rumun 2014-04-16 (08:44) 6 miesięcy 6 dni 5 godzin i 29 minut temu

Stadion Narodowy jest najlepszym miejscem do tego typu imprez.

odpowiedz

11
9
~lolo 2013-07-07 (15:54) 1 rok 3 miesiące 14 dni 22 godziny i 19 minut temu

Zniesmaczeni zachowaniem, obyczajnością, bogactwem czy stosunkiem do parafian księdza proboszcza, wierni powinni przestać uczestniczyć we mszy niedzielnej w swojej parafii. Wówczas taki ksiądz pozyska informację zwrotną, że coś jest nie tak, że czegoś brakuje, albo czegoś jest w nadmiarze i to po JEGO stronie. Taka metoda dałaby szybko oczekiwane rezultaty. Niestety parafianie nie dają nawet po tonacji głosu, śpiewając kościelne pieśni, znaku, że coś nie dzieje się dobrze, mówią natomiast tak: "nie idę do kościoła dla księdza, ale dla Boga", "nie się każdy martwi o siebie", "ksiądz to też człowiek" itp. Faktycznie ksiądz to człowiek, ale na stanowisku wiele bardziej odpowiedzialnym, aniżeli dowolne stanowisko świeckie - dla wierzącego - i należy wymagać od księdza najwięcej, bo nie reprezentuje wyłącznie siebie, ale kościół, a co najważniejsze, może skutecznie od kościoła odtrącić. Prosty przykład z własnego doświadczenia, wypominki roczne, pytam jaka ofiara za 10 dusz, odpowiedź 40 zł od duszy - arytmetyka w czystej postaci nakazałaby ofiarować 400 zł za nieżyjących członków rodziny. To wszystko dzieje się w otoczeniu Krakowa, a więc w dość "ułożonym" wydawałoby się rejonie. Oczywiście wypominków nie było i nie będzie, będzie za to modlitwa w rodzinie, a tradycja - zbyt droga w utrzymaniu - musi polegnąć ze względu na rozpasany stosunek do pieniądza przez księdza, który nie rozumie istoty i trudu pracy, ani swego powołania, w szczególności "świecenia" dobrym przykładem. Irytuje mnie też stosunek katolików do innych wyznań, a szczególnie wobec chrześcijan! To się musi zmienić.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

7
2
~nick 2013-07-07 (20:59) 1 rok 3 miesiące 14 dni 17 godzin i 14 minut temu

Tylko Bóg może uzdrowić.Modlić się,żyć zgodnie ze wolą Boga a wszelkie kulty osób itd odrzucić.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
3
~ALEKSY 2013-07-11 (22:47) 1 rok 3 miesiące 10 dni 15 godzin i 26 minut temu

Ale idiotów masa się zebrała!I to tylko dlatego że przyjechał jakiś czarny z Ugandy.I jeszcze trzeba było płacić za bilety!Może ci bardzo podobni do małp są teraz w modzie?A poza tym mam pytanie czy na tym zebraniu na stadionie narodowym był choć jeden celebryta czy tylko słabo rozwinięci w myśleniu?Czy choć jeden świadek jehowy był tam?Może jehowce i celebryci są poza zasięgiem oddziaływania diabła?No i czy moc energetyczna czarnego z Ugandy działa tylko na stadionie ,bo jak ktoś jest opętany przez diabła i przebywał w Warszawie ale 1 km dalej ,tzn że już moc czarnego mu nie pomoże?A może to trzeba słyszeć wibracje głosu i angielski z akcentem ugandyjskim i to działa leczniczo jest jak kiedyś głos Kaszpirowskiego?Jeśli macie znajomych albo kogoś z rodziny ,którzy tam byli to obserwujcie ich jak się zachowują i czym się interesują od tej chwili.I czy np nie dostali jakiegoś kodu do mózgu że mają się teraz rozmnażać jak króliki.OBSERWUJCIE ICH!...........Z partyjnym pozdrowieniem!!!

odpowiedz

3
9
~Haron 2013-07-10 (03:01) 1 rok 3 miesiące 12 dni 11 godzin i 12 minut temu

Nie w Szwecji, Niemczech ale w Bolandzie płacących głupców z łatwością znajdzie. A jak zawładnąć polską publiką?: mszą po angielsku i egzotyką. Modli się pilnie przez całe ranki Za cztery dychy strzyże baranki. Ten egzorcysta i uzdrowiciel To Jasienicy nowy zbawiciel. Hoser powiada: "Pójdź na stadiony, Daj nam nadzieję - weź te miliony." Fiskus go ściga: "Czarny łobuzie!" A Ba$zobora nadyma buzię. Podziel się kasą! - Rydzyk się wścieka A on na drzewo chyłkiem ucieka. "Redemptorysto, nie podnoś larum Nam wszystkim starczy mochero-szmalu" Lecz Pan Bóg kocha swojego synka, Dobry naciągacz z tego Murzynka. Zanim mu dacie wasze złotówki Nalejcie olej w te puste główki Tracicie renty i oszczędności... oraz swój rozum... z resztką godności.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
4
~Xen 2013-07-07 (16:42) 1 rok 3 miesiące 14 dni 21 godzin i 31 minut temu

Dziwne to, że większość ludzi wykształconych, czy z rodzin szlacheckich wierzy w Boga, a potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy liznęli czytania i pisania, stracili wiarę dziadów i ateizmem powiązanym z pogardą religii próbują zasłonić tę słomę z butów wystającą. Pamiętajcie prostaki, że nauka wyszła z Kościoła. Kopernik nie był redaktorem Krytyki Politycznej ani GW tylko kanonikiem w Kościele katolickim. To był ksiądz. Podobnie jak Stanisław Staszic - Urodzony w rodzinie mieszczańskiej (ojciec i dziadek byli burmistrzami Piły), po ukończeniu szkół w Poznaniu, uzyskał święcenia i w 1778 został duchownym. Dalsze wykształcenie uzyskał w latach 1779-1781 we Francji i Niemczech. Jeszcze dwukrotnie w latach 1790-1791 oraz 1794-1797 wyjeżdżał za granicę. Wg kroniki parafii pw. św. Katarzyny w Czernięcinie w latach 1788-1791 był proboszczem w Turobinie. Był wychowawcą synów eks-kanclerza Andrzeja Zamoyskiego. W celach naukowych podróżował po kraju, prowadząc badania geologiczne. Pełnił funkcje państwowe i społeczne. Mądrzy ludzie na tym świecie brali się z wiary, a nie z Platformy Obywatelskiej opartej na prezydenturze analfabetów.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

15
15
~Haron 2013-07-07 (13:27) 1 rok 3 miesiące 15 dni i 46 minut temu

Zainspirowany gościnnymi "występami" Ojca doktora Dżona Baszobory na polskich stadionach pozwoliłem sobie na napisanie uwspółcześnionej, sparafrazowanej wersji kultowego wiersza Wielkiego Juliana Tuwima. Pragnę ją zadedykować wszystkim tym, którzy w ubiegłym tygodniu wykupili bilet wstępu na jeden z jego stadionowych "seansów". Ksiądz Ba$zobora w Afryce mieszka, Dobrą ma fuchę ten nasz koleżka. A gdy w Ugandzie kończy się praca, Jedzie do Polski - konto wzbogacać. Nie w Szwecji, Niemczech ale w Bolandzie płacących głupców z łatwością znajdzie. A jak zawładnąć polską publiką?: mszą po angielsku i egzotyką. Modli się pilnie przez całe ranki Za cztery dychy strzyże baranki. Ten egzorcysta i uzdrowiciel To Jasienicy nowy zbawiciel. Hoser powiada: "Pójdź na stadiony, Daj nam nadzieję - weź te miliony." Fiskus go ściga: "Czarny łobuzie!" A Ba$zobora nadyma buzię. Podziel się kasą! - Rydzyk się wścieka A on na drzewo chyłkiem ucieka. "Redemptorysto, nie podnoś larum Nam wszystkim starczy mochero-szmalu" Lecz Pan Bóg kocha swojego synka, Dobry naciągacz z tego Murzynka. Zanim mu dacie wasze złotówki Nalejcie olej w te puste główki Tracicie renty i oszczędności... oraz swój rozum... z resztką godności.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
1
~xxs 2013-07-11 (21:09) 1 rok 3 miesiące 10 dni 17 godzin i 4 minuty temu

O BOZE,co Ty na to? Ciemnota polska kipi!!! Wstyd i Hanbai!Wyprane umysly!

odpowiedz

2
0
~merry 2013-07-11 (18:49) 1 rok 3 miesiące 10 dni 19 godzin i 24 minuty temu

teraz ludziom w głowie wróżki,pierścienie atlanty i inne amulety

odpowiedz

3
2
~edek 2013-07-11 (05:33) 1 rok 3 miesiące 11 dni 8 godzin i 40 minut temu

Czarny + boisko = Olisadebe

odpowiedz

33
12
~HENIEK 2013-07-06 (21:39) 1 rok 3 miesiące 15 dni 16 godzin i 34 minuty temu

JAK W 80 TYCH LATACH , KIEDY TO WYZNAWCY JECHOWY WYNAJMOWALI STADION. TYLKO WTEDY WSTĘP BYŁ WOLNY I BYŁO JAKOŚ NORMALNIEJ.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
6
~jaz740 2013-07-10 (21:32) 1 rok 3 miesiące 11 dni 16 godzin i 41 minut temu

Afrykański szaman który zlazł z drzewa i kupa polskich jełopów.

odpowiedz

42
28
~moher 2013-07-06 (19:08) 1 rok 3 miesiące 15 dni 19 godzin i 5 minut temu

Ludzie, odrzuciwszy Boga, przestają się liczyć z innymi ludźmi, ich genialny cel uświęca wszelkie środki. Robespierre, Marks, Lenin, Stalin, Hitler, Pol-Pot... Czy współczesny ateista również należy do owych „naprawiaczy” świata?

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

57
37
~jurek 2013-07-06 (20:07) 1 rok 3 miesiące 15 dni 18 godzin i 6 minut temu

śmiać mi się chce z tzw. oświeconych ateistów, czyli wierzących w przypadek, zabobony, magów, wróżki, rożnego rodzaju talizmany, czyste siły zacofania

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

17
1
~majka21 2013-07-07 (12:59) 1 rok 3 miesiące 15 dni 1 godzinę i 14 minut temu

Jestem katoliczką i się tego nie wstydzę, na tych wartościach zostałam wychowana i mimo że zmieniają się czasy to wiele z tych właśnie wartości nie ulegnie zmianie nigdy. Nie mieszajmy wiary i faktów religii jakie za nią przemawiają do głupoty i materializmu księży, bo one nie mają nic w spólnego z tym co się dzieje. Życzę Wam wszechobecni krytycy, odważni tylko na forum, abyście na własne oczy zobaczyli jak wygląda opętanie, abyście usłyszeli i może wtedy uwierzycie i zrozumiecie. Nie życzę Wam chorób w rodzinie, abyście się dopiero wtedy uciekali do modlitwy, i nie każę Wam chodzić do kościoła co niedziela bo to nie o to chodzi.... We wszystkim jest głębszy sens którego nie zrozumiecie póki nie zobaczycie pewnych rzeczy na własne oczy, a nie zobaczycie bo jesteście zwykłymi tchórzami, i nie starczy wam odwagi żeby pójść na specjalną msze uzdrowienia ducha.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
1
Przemo2 2013-07-07 (18:00) 1 rok 3 miesiące 14 dni 20 godzin i 13 minut temu

A kto to organizował i jak to wyglądało finansowo? Znaczy ile za wstęp, ile za wynajęcie stadionu, ile dla Ojca?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~Haron 2013-07-07 (13:34) 1 rok 3 miesiące 15 dni i 39 minut temu

Jeden z uczestnikow rekolekcji w pewnm momencie zaczal krzyczec;"bede chodzic,bede chodzic". Jak sie okazalo wasnie sie dowiedzial,ze skradziono mu samochod.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
10
~grzegorz.c. 2013-07-07 (09:04) 1 rok 3 miesiące 15 dni 5 godzin i 9 minut temu

i uzdrowili kogos? ktos ozyl? czy to tylko kolejna sciema odmóżdżaczy

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

13
4
~Tomek 2013-07-08 (00:15) 1 rok 3 miesiące 14 dni 13 godzin i 58 minut temu

Ateisci Wasza nienawisc do kk jest znakiem Konca czasow nie mylic z koncem swiata Pan JEZUS przepowiedzial to 2000 lat temu

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
9
~www 2013-07-09 (10:03) 1 rok 3 miesiące 13 dni 4 godziny i 10 minut temu

Ciemnogrod! Wielki Wstyd! Jestesmy niewolnikami!!! Wstydze sie za Polakow!

odpowiedz