więcej

Galerie

Mocne uderzenie Rokity

aktualizacja 2013-03-01 (12:22) 1 rok 5 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 37 minut temu

"Jest politykiem totalnym"

"Tusk jest politykiem tout court: wszystko jest dlań polityką" - stwierdza Rokita. Dodaje, że właśnie w tym tkwi główne źródło jego siły, gdyż polityka wymaga absolutnego oddania.

Przyznaje, że premier wpadł w "chorobę cezaryzmu", ale wie, że jeśli chce się utrzymać przy władzy musi trwać w bezruchu. Bo to właśnie bezruch "chroni cezarystyczny potencjał przed zużyciem" - wyjaśnia Rokita. Cechą Tuska jest spryt, a wszystko osiągnął własnym czarem i brutalnością.

Tusk sprawuje "rządy osobiste", które zmniejszają znaczenie instytucji: sejmu, marszałka, ministrów, partii, a nawet samorządu terytorialnego. "Ich zwyczajne procedury mogą się toczyć, tylko o ile nikt nie powołał się na argument, że Tusk jest przeciw. Powołanie się na Tuska działa jako ustrojowe weto, paraliżujące prace" - wyjaśnia były polityk PO.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 455 92.48%
nie 37 7.52%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

"Jest politykiem totalnym"

Opinie (81)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~piła 2013-11-20 (10:03) 9 miesięcy 9 dni 3 godziny i 56 minut temu

Trzecia kadencja rządu PO pewna, tylko czy z PSL i Tuskiem? Oto jest pytanie. Czy Jarka PiS wtedy odsunie?

odpowiedz

0
0
~woj 2013-11-20 (09:42) 9 miesięcy 9 dni 4 godziny i 17 minut temu

Tusk powinien siedzieć tam jest jego miejsce

odpowiedz

8
0
~syzyf 2013-07-10 (11:11) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 2 godziny i 48 minut temu

To co pisze Rokita o Tusku wyjasnia postepowanie wielu jego,Tuska,współpracowników łamiacych bezkarnie prawo.Dziwi też,że niektórzy pisza skargi do Tuska na działania szkodliwe dla Polski ze strony ministrów (np. Arłukowicz),ale ich nadzieje na pomoc ze strony premiera są złudne.Przecież i Arłukowicz i inni nieudolni urzędnicy dzialaja tak jak im Tusk każe.Owszem Tusk ,w razie gdyby mu sie to opłacało, może ukarac osobe,na którą są skargi,ale nigdy nie przyzna,że to było działanie na jego polecenie.Nie na darmo po wygranych wyborach w 2011 roku,Tusk mianując ministrów powiedział,że to są zderzaki.Nie dopowiedział tylko,że te zderzaki maja jego, Tuska chronić przed skutkami mocnych uderzeń ze strony opozycji.Tusk zawsze potrafi znaleźć ofiarę która zaplaci za jego błędy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
0
~obywatel 2013-03-01 (14:15) 1 rok 5 miesięcy 27 dni 23 godziny i 44 minuty temu

Wszystko prawda Panie Janie , dalej już nie czytam bo mnie mdli temat osoby pana Tuska. Jedno jest pewne mijsce na śmietniku historii w aleii zasłużonych obok Prezydenta Wałęsy i Prezydenta Kwaśniewskiego jest wolne , ale tuż obok jest jeszcze jedno wolne miejsce .... dla kogo z TOWARZYSTWA to już wg uznania Polaków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

35
2
~Józek Amber-Bąk 2013-03-01 (15:33) 1 rok 5 miesięcy 27 dni 22 godziny i 26 minut temu

Tusk już dawno powinien siedzieć we więzieni, ale dobrze będzie - skoro nawet kumple z Nocnej Zmiany go podgryzają, znaczy że cudaczenie tego łajdaka już długo nie potrwa

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
0
~dziadek jacek 2013-10-24 (09:19) 10 miesięcy 5 dni 4 godziny i 40 minut temu

Mam 63 latka. Nigdy w przeszłości nie zaznałem takiego ostrego podziału społecznego, jak po niespełnionym i oczekiwanym PO-PiS' ie. Zdecydowanie za sprawą przegranego w ów czas Tuska. W wyborach 2005 głosowałem jeszcze oboma rękoma na Tuska i PO (a to głównie za sprawą mendiów, głównie TVN). Po tym czasie maska Tuskowi spadła i ukazał się brutalny, mściwy nihilista. Doprowadził do podziału w rodzinach, między przyjaciółmi, kolegami, w pracy i w domu. Na rodzinnych, czy przyjacielskich spotkaniach rozmawiamy o przysłowiowej "dupie Maryny", żadnych poważnych problemów się nie podnosi. Ludzie, nawet wśród dawnych przyjaciół, obawiają sę wyjawić swoich poglądów na teraźniejszość, aby nie zaszkodzić sobie w pracy czy interesach. Co chwila MENDIA "odpalają" jakąś zadymę dla podtrzymania swoistej wojny domowej. To wszystko musi skończyć się źle. Doskonale wiedzą o tym "nasi" przywódcy, obaj są przecież historykami. Jest WSTRĘTNIE!

odpowiedz

4
1
~Jan bez Ziemi 2013-07-21 (18:40) 1 rok 1 miesiąc 7 dni 19 godzin i 19 minut temu

A tak serio, to boję się o premiera, aby nie zwariowała, bo wytrzymałość psychiczna ma swoje granice. Wszyscy go niszczą jak burą sukę. Mam nadzieję, że jego gabinet nie jest usytuowany na jakimś wysokim piętrze, tylko na parterze. Jeszcze szarpnie się, a w kasie pustka. Na uroczystości żałobne jeszcze nie pomyśleli o rezerwie. Oby żył w zdrowi, także psychicznym wiecznie. Szkoda chłopa, bo tak się dla nas szarpie.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
0
~Góral z Suchej Beskidzkiej 2013-10-24 (09:16) 10 miesięcy 5 dni 4 godziny i 43 minuty temu

Mam gorzką satysfakcję,że teraz wszyscy zaczynają ujawniać prawdę o Donaldzie T. o mentalności i sposobie traktowania swojego otoczenia podobnym do metod pewnego Gruzina, który zmarł 05.03.1953. Ja wiedziałem - czułem od samego początku jaki jest Pan Donal..już od czasu jak zaczął rozwalać AWS. Ale nie to mnie martwi a nawet wcale...bo niech rozwala swoje otoczenie, które w pełni na to zasłużyło skoro tak głupio i wiernie mu służyło ( dzisiaj to tzw. lemingi ). Przerażające jest jednak to co zrobił z naszym biednym krajem ( np. 4 bln długu - pisze o tym w tygodniku niezależnym od Donalda pewien profesor ). Nie wiem czy doczekam kiedy ten Pan D.T. trafi do więzienia ale byłby to dzień nadzieją przepełniony, że .. jeszcze Polska nie zginęła

odpowiedz

1
2
~@KALKSTEIN 2013-10-24 (08:53) 10 miesięcy 5 dni 5 godzin i 6 minut temu

a ja tam lubię Donalda, swój chłop, zje wypije ,pobaluje, pogra w piłę, jak trzeba to i dziewczynę przytuli, poklepie Merkel, uściska Putina i co najważniejsze nie lubi kotów i żadnego ze swoich nie trzyma na wycieraczce,

odpowiedz

1
7
~tylko 2013-08-13 (08:59) 1 rok 16 dni 5 godzin i 1 minutę temu

Jan Maria bajki opowiada .

odpowiedz

4
0
~Komin 2013-08-09 (10:33) 1 rok 20 dni 3 godziny i 26 minut temu

Olechowski, Rokita, Zyta Gilowska, Prawie Schetyna... to tylko wierzchołek góry lodowej. Kto nie zemną ten przeciw mnie! eTrusku -ty mentalny biedaku. Jak ocenił byś taką sytuację 20-lat temu (z wysokiej perspektywy malowanego komina?).

odpowiedz

3
0
~L 2013-08-09 (09:27) 1 rok 20 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Jedyną dobrą stroną istnienia Tuska jest to, że zupełnie zmarginalizował i zwalcował tego śmiesznego Marcinkiewicza. Dwóch Tusków na polskiej scenie politycznej to stanowczo za dużo.

odpowiedz

3
3
~Aram Lwie Serce 2013-07-21 (18:33) 1 rok 1 miesiąc 7 dni 19 godzin i 26 minut temu

Ciekawe czym tego Rokitę z Krakowa tak przestraszyli, że siedział tyle lat cichutko?.... dziwna postać, przecież inteligencji nie można mu odmówić. A teraz znaleźli dla niego rólkę i odgrzewają tego trupka politycznego.

odpowiedz

8
0
~Aram Lwie Serce 2013-07-21 (18:30) 1 rok 1 miesiąc 7 dni 19 godzin i 29 minut temu

Niestety przez głupszą część społeczeństwa musi cierpieć większość. Ale i ci pasywni rodacy, którzy dostają teraz w tyłek zasłużyli sobie na ten podły los. Siedzenie pod miotłą niczego nie załatwia a już w ogóle nie chroni człowieka przed zbójami! Patrzę na to tak, że pocieszające jest w tym wszystkim to, iż ci głupcy lemingi będą na równi ponosili konsekwencje swego wyboru razem z nami. To i ich dzieci i wnuki będą spłacać do końca życia tuskowe "złote lata miłości" oszustw Rostowskiego. Zacietrzewienie i bezmyślność jest dość drogim luksusem koledzy z partii Słońca Peru i jej sympatycy! A ta garstka kombinatorów, w których tak byliście wpatrzeni, ma kasę w zachodnich bankach i w pełnej pogardzie was frajerów, których wydutkali jak przysłowiowe ulęgałki. Przynajmniej my byliśmy świadomi do czego to zmierza! Teraz trzeba już tylko pozamiatać i zgasić światło! A to, czy HGW zostanie na stanowisku w W-wie nie ma już najmniejszego znaczenia. W konsekwencji popłynąć może tylko trochę krwi, bo jak strzelą z bata, to i ludzie usiądą na tyłkach.

odpowiedz

6
1
~gds 2013-07-10 (09:50) 1 rok 1 miesiąc 19 dni 4 godziny i 9 minut temu

to jest bezpardonowy atak na najlepszego plemiela w historii okupowanej Polski!!!!!!!

odpowiedz

4
1
~BUL 2013-07-05 (11:40) 1 rok 1 miesiąc 24 dni 2 godziny i 19 minut temu

Do p..Rokity straciłam zaufanie , jak po wyborach , pokazywał rekami ,ze dla?" równowagi " PIS ma oddać władzę PO

odpowiedz

15
2
~Ojczyzna 2013-07-05 (11:35) 1 rok 1 miesiąc 24 dni 2 godziny i 24 minuty temu

Prawdę o tusku i komorowskim,sikorskim napisał sw.pamięci prof. Religa - ostrzegał Polaków przed nimi -było to przesłanie obiektywne i szczere

odpowiedz

4
4
~boruta 2013-06-12 (22:23) 1 rok 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 36 minut temu

jestem ciekawa czy jak byl pan aktywnym dzialaczem Po i u tzw.koryta to byl Pan takiego samego zdania co teraz? jesli tak to dlaczego 'oglasza' to pan tak pozno?Bo sie urwalo......?

odpowiedz

7
2
~emeryt 2013-04-02 (08:26) 1 rok 4 miesiące 27 dni 5 godzin i 33 minuty temu

ma to w genach,wiadomo jakie--a jabłko nigdy nie spada z dala od jabłoni

odpowiedz

8
1
~asasasa 2013-03-24 (19:05) 1 rok 5 miesięcy 4 dni 18 godzin i 54 minuty temu

Pozdrowienia coś mi przypominają czy go dziadek tak nauczył ????

odpowiedz