więcej

Galerie

Wypadek dźwigu w Szczecinie

aktualizacja 2012-11-28 (15:25) 1 rok 8 miesięcy 24 dni i 39 minut temu

następna. 1 / 8

Dźwig uderzył w budynek, dramat kierowcy - zdjęcia

Do niebezpiecznego wypadku doszło w Szczecinie na ul. Gdańskiej, gdzie dźwig uderzył w mur bazy pocztowej. Ranne zostały dwie osoby - kierowca pojazdu, który ma zmiażdżone nogi i prawdopodobnie kobieta. Jak podaje serwis gs24.pl, mężczyzna jest w stanie krytycznym.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w dźwigu urwało się jedno z kół, wskutek czego pojazd wpadł w poślizg i przewrócił się na bok.

Na miejscu jest policja i straż pożarna. Na ul. Gdańskiej i w jej pobliżu utworzyły się ogromne korki, dlatego policja zaleca objazdy.

(WP.PL/gs24.pl/meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 16 17.39%
nie 76 82.61%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Dźwig uderzył w budynek, dramat kierowcy - zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (91)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

9
4
~zcx 2012-11-28 (15:31) 1 rok 8 miesięcy 24 dni i 33 minuty temu

urwało jedno z kół? dziwne.. na zdjęciach wszystkie koła są tam, gdzie być powinny... nie zdziwiłbym się, gdyby gość po prostu pędził, zmieniał radiostację i sięgał po komórkę za jednym razem, a koło urwało się od manewru lub kolizji z czymś... Gdańska to niebezpieczna ulica, jak widać...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

7
13
~Azerbejdżan 2012-11-28 (16:45) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 23 godziny i 19 minut temu

Hahahaha to możliwe tylko w Polsce.. jesteśmy pośmiewiskiem całego świata. I żeby było jasne - to nie maszyny są winne.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
5
~piotrek 2012-11-28 (15:59) 1 rok 8 miesięcy 24 dni i 5 minut temu

Kto dopuscil taki zlom do uzytku?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
1
~wyploch 2012-11-28 (23:00) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 17 godzin i 4 minuty temu

nie tylko u pana CiesiOlki zrobic nalot . na klonowica tez sa zlomy nie bede pisal w jakiej firmie ale nie jest to MZK jak robic kontrole to u wszystkich .

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
1
~realni 2012-11-28 (22:40) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 17 godzin i 24 minuty temu

Może należałoby raczej współczuć kierowcy, rodzinie, szefowi firmy , kierownikom i dyspozytorom to oni mają zmartwienie, każdy z Nich przeżywa to na swój sposób. A wy tutaj jęzory strzępicie i co lepiej wam? samopoczucie poprawiło się?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

7
1
yo soy sargento 2012-11-28 (17:24) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 22 godziny i 40 minut temu

Ciekawe, czy w Gdańsku jest ulica Szczecińska?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
1
~kox 2012-11-28 (17:35) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 22 godziny i 29 minut temu

Dramat kierowcy bo to nie jego dzwig, teraz bez nóg i jeszcze z długami na karku...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

17
3
~szpec 2012-11-28 (17:00) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 23 godziny i 4 minuty temu

Takie dźwigi potrafią mieć do kilkudziesięciu pęknięć na całej powierzchni konstrukcji nośnej, co najczęściej niestety "likwidowane" jest przez malowanie, szpachlowanie etc. A jeżeli UDT jest w stanie przykleić nalepkę o dopuszczeniu do pracy bez spełnienia nawet najprostszych wymogów (brak pasów, klaksonu, niesprawne mocowanie kosza) to jeszcze długo koła urywać się będą.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

9
1
~maxym72 2012-11-28 (19:21) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 20 godzin i 43 minuty temu

Wjechać natychmiast do firmy Pana Ciesółki i skontrolować stan pozostałych urządzen dźwigowych. Wątpię, żeby w Szczecinie był diagnosta (z odpowiednią stacja badania pojazdów) który miałby techniczne - podkreślam - techniczne możliwości sprawdzenia zawieszenia tego pojazdu. Przypuszczam, że pod wzgledem stanu technicznego pojazdu (a nie dźwignika) - ten pojazd dawno powinien stać na złomie. Dobrze, że nie pojechał w lewo - 30 ton zrobiłoby dżem z samochodów po jego lewej stronie i z tramwaju. Dlaczego takie pojazdy nie są eskortoweane przez pilota??? Dlaczego nie jada na lorach?? Więcej szczęścia niż rozumu. Wielokrotnie mijam vpojazdy innej szczecińskiej firmy - nie będę wymieniał nazwy - stan techniczny na pierwszy rzut oka opłakany - leje sie z każdego przewodu, po przejechaniu pojazdu tęczowe linie na asfalcie. Przeciez tam wswzystko opiera sie o hydraulikę - łącznie z napędem. Ponieważ firma znajduje sie niedaleko mojej pracy niejednokrotnie poślizgnąłem sie motorem na ścieżce pozostawionej po dźwigu. Kto za to beknie? Gdzaie prokurator? Gdfzie nadzót techniczny i policja? Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

1
1
~NFZ 2012-11-30 (15:18) 1 rok 8 miesięcy 22 dni i 46 minut temu

szkoda chłopa! do końca życia na wózku bo brakuje kasy na wielogodzinne operacje łatwiej wziąć piłę i amputować zmiażdżone kończyny niż je rekonstruować.

odpowiedz

2
1
~BABUNIA 2012-11-28 (19:11) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 20 godzin i 53 minuty temu

CHYBA SIĘ URWAŁO KOŁO ZAPASOWE ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~mikry 2012-11-28 (20:32) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 19 godzin i 32 minuty temu

"Policja zaleca objazdy" - w Szczecinie nie ma żadnych objazdów. Jest to główny z dwóch wyjazdów ze Szczecina do Polski.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~bary 2012-11-29 (08:15) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 7 godzin i 49 minut temu

Taki dzwig powinien byc transportowany a nie jechac o wlasnych silach po drodze publicznej ale u nas jest bur..del i bedzie!!!

odpowiedz

7
4
~tomek1 2012-11-28 (17:55) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 22 godziny i 9 minut temu

Zlikwidowano ostatnia normalna gazete. Wywalono wszystkich dziennikarzy a Uwarzam Ze.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

13
0
~inż 2012-11-28 (15:36) 1 rok 8 miesięcy 24 dni i 28 minut temu

Przykro mi bo ktoś musiał pomylić zdjęcia - JA WIDZĘ TYLKO ŻURAW SAMOJEZDNY

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~kretik 2012-11-28 (23:10) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Zjazd z wiadukru na Gdańskiej to skocznia! Większość podjazdów i zjazdów ze szczecińskich wiaduktów to skocznie! Wszystkie są sp...lone a winę ponosi zditm wraz z urzędnikami, którzy w komitywie zatwirrdzali projekty i odbierali robotę od wykonawców. Naprawjają to doraźnie kolejnymi warstwami asfaltu. Sunny jest ZDiTM!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~Arek ze Szczecina 2012-11-29 (00:58) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 15 godzin i 6 minut temu

Ręce opadają, co pismaki wypisują! Koło się urwało, dźwig się przewrócił! A baran jeden nie spojrzy choćby na zdjęcia, że koła są w komplecie! Oś pękła, tumanku, i to spowodowało wywrócenie dźwigu!

odpowiedz

10
10
~wolski 2012-11-28 (15:48) 1 rok 8 miesięcy 24 dni i 16 minut temu

To wina Tuska !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
2
~prawdopodobnie 2012-11-28 (23:35) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 16 godzin i 29 minut temu

Anna Grodzka nie żyje?

odpowiedz