więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1084636solidarnych Solidarni z Ukrainą

Galerie

Matki promują publiczne karmienie piersią

aktualizacja 2012-07-25 (11:52) 1 rok 8 miesięcy 29 dni 5 godzin i 44 minuty temu

następna. 1 / 9

Nagie piersi i małe dziecko - to wciąż oburza? Zdjęcia

Publiczne karmienie piersią wciąż budzi kontrowersje. W maju oburzenie na świecie, a szczególnie w "wyzwolonych" i jednocześnie konserwatywnych Stanach Zjednoczonych, wywołała okładka magazynu "Times", na której umieszczono zdjęcie młodej matki karmiącej 4-letniego syna.

Materiał, którego ilustracją było wspomniane zdjęcie, traktował o rodzicielstwie bliskości, polegającym m.in. na spaniu z dzieckiem oraz długim karmieniu dziecka piersią, aż do naturalnej rezygnacji dziecka z tej formy jedzenia.

Tymczasem na co dzień wiele osób wciąż czuje się zgorszonych czy zniesmaczonych, widząc karmiącą matkę na ulicy lub w markecie. Według nich karmienie to nie "fast food" i nie powinno być wystawiane na widok publiczny, ponieważ jest zbyt intymne.

Hiszpańskie matki ze stowarzyszenia matek karmiących postanowiły oswoić ludzi z widokiem dzieci ssących nagą pierś.

Czy patrząc na te zdjęcia rzeczywiście można powiedzieć, że publiczne karmienie jest gorszące albo niesmaczne?

(meg)

oceń
tak 185 72.27%
nie 71 27.73%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Nagie piersi i małe dziecko - to wciąż oburza? Zdjęcia
wstecz wprzód

Opinie (1125)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~marta 2014-04-17 (22:08) 5 dni 19 godzin i 28 minut temu

Niech promują, bo nie od dzisiaj wiadomo ze takie karmienie piersią jest naprawde bardzo wazne i zdrowe dla dziecka.

odpowiedz

11
9
~Anna 2012-07-26 (16:04) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 1 godzinę i 32 minuty temu

Pierś to pierś! mnie to brzydzi i oburza! jak ja bym wystawiła pierś na widok publiczny zaraz by mnie policja zgarnęła! Matki karmiące piersią zasłaniajce piersi bo pierś to pierś! a co jeśli mój syn zobaczy?? ma 12lat i może się zawstydzić albo poczyć oburzony!!! co za problem macie zeby sie zasłonić? wolicie piersi pokazywać na prawo i lewo zamiast się zakryć i nawiązywać intymny kontakt z dzieckiem! nie każdy chce w tym uczestniczyć! owszem można nie patrzeć ale czasem nie da się i się widzi... eh ;/

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~f 2013-11-06 (23:13) 5 miesięcy 16 dni 18 godzin i 23 minuty temu

Takie zdjęcia tylko lewaków mogą oburzać, zresztą też oburzają ich zdjęcia kobiet w majtkach czy bez, które chcą usuwać, bo gejom się nie podobają.

odpowiedz

0
0
~mleczarnia 2013-06-16 (07:28) 10 miesięcy 7 dni 10 godzin i 8 minut temu

obleśne z dojami na oczach ludzi, już niedługo załatwiać potrzeby fizjologiczne na oczach ludzi bedziemy ot co tam......... i tez bedzie norma fuj fuj fuj

odpowiedz

8
8
~gododu 2012-07-26 (19:46) 1 rok 8 miesięcy 27 dni 21 godzin i 50 minut temu

Jaki problem, wszystkie ssaki tak karmią, z naczelnymi małpami na czele.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
2
~jimbo 2012-12-27 (03:42) 1 rok 3 miesiące 27 dni 13 godzin i 54 minuty temu

Fuj, to powinno byc karalne.

odpowiedz

10
6
~ssak No.1 2012-07-27 (22:34) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 19 godzin i 2 minuty temu

Jak widzę taką scenę to jest wzruszenie i przyjazny uśmiech w stronę karmiącej kobiety. Zapamiętajcie, że nie każde odwrócenie głowy świadczy o niesmaku. Człowiek mający pewne wyczucie uda że nie widzi aby nie wprawiać w zakłopotanie uczestników sytuacji.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

13
9
~Tomek 2012-07-26 (15:36) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Wychodzić obnażony w paradzie równości to super. Ale pokazać pierś aby nakarmić dziecko to zgorszenie. Niezłe pranie mózgu.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

31
43
~rosomak 2012-07-26 (12:50) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 4 godziny i 46 minut temu

Tylko katolickich fanatyków (np. księży) i erotomanów (in. ero-tumanów) może gorszyć widok dziecka karmionego piersią matki.

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

33
27
~EWWWA 2012-07-26 (13:37) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 3 godziny i 59 minut temu

ja ma 35 lat ,pierwsze dziecko urodziłam mając 20 lat i oczywiście nie karmiłam bo to przecież wstyd dla młodej mamy,drugie dziecko urodziłam w wieku 31 lat ,karmiłam córcię do jej 27 miesiąca życia czyli ponad 2 latka ,był to najcudowniejszy okres w moim macierzyństwie i bardzo się wstydzę ze byłam tak niedojrzała w wieku 20 lat.... teraz uważam że widok karmiącej mamy to najpiękniejszy widok na świecie ale trzeba do tego dojrzeć....wiec Polacy proszę Was dojrzejcie

odpowiedz

pokaż 12 ukrytych odpowiedzi

7
6
~Anka 2012-07-27 (23:27) 1 rok 8 miesięcy 26 dni 18 godzin i 9 minut temu

Mam 22 lata i małe dziecko. Karmię piersią i nie zamierzam się tego wstydzić. Jeżeli się to komuś nie podoba to jego problem, niech odwróci głowę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
5
~matka 2012-12-27 (01:02) 1 rok 3 miesiące 27 dni 16 godzin i 34 minuty temu

Kupę niech też robią otwarcie i podcierają się ręką w końcu to też naturalne!!!

odpowiedz

18
12
~kobietaaaaa 2012-07-26 (19:48) 1 rok 8 miesięcy 27 dni 21 godzin i 48 minut temu

Karmienie piersią to CZYNNOŚĆ INTYMNA , taka jak sikanie, robienie kupy czy uprawianie seksu. Może niech flądry z tych zdjęć teraz zrobią manifest publicznego robienia kupy i to sfotografują? Przecież to takie normalne - sama fizjologia. One chyba po prostu lubią pokazywać swoje dojne cyce i to już jest pewien rodzaj ekshibicjonizmu...

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

9
12
~Dagma 2012-07-26 (18:19) 1 rok 8 miesięcy 27 dni 23 godziny i 17 minut temu

Na pewno wyleje sie tu na mnie kontener pomyji, ale nie kazdy ma na rozne zachowania jednakowa wrazliwosc. Mam upragnione i nad zycie kochane dziecko. Karmilam je piersia, bo tak trzeba dla zdrowia naszej pociechy - "az" 2 tygodnie. Bylo to najgorsze doswiadczenie zwiazane z macierzynstwem. "Ta bliskosc" oddalala mnie od niego i w tym momencie moj stan psychiczny byl wazniejszy niz to, czy moj synek dostanie naturalne mleko, czy mieszanke? Nie potrafilam odnalezc sie w roli matki karmiacej, wiec tym bardziej obrzydliwym dla mnie jest widok obcej kobiety, w miejscu publicznym karmiacej czesto, gesto, mocno wyrosnietego oseska. Wsrod nas jest wielu ludzi, obarczonych roznymi, przykrymi doswiadczeniami - pomyslmy o nich. Wstret jaki wywoluje matka z dzieckiem przy piersi, jest rowniez skutkiem czegos, a nie tylko ordynarna reakcja chamskiego internauty.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

42
10
~dina 2012-07-25 (23:01) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 18 godzin i 35 minut temu

Ja widziałam, jak nowoczesna mamuśka w samolocie cały czas siedziała z cyckiem na wierzchu, a dzieciak łaził po całym samolocie ( ponad 3 lata miał) i co chwila podchodził do cycka i ssał. To jest chore moim zdaniem.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

8
8
~Sylwek 2012-07-27 (06:18) 1 rok 8 miesięcy 27 dni 11 godzin i 18 minut temu

Wyglądają jak takie dojone maciory....

odpowiedz

7
5
~roki 2012-07-27 (05:38) 1 rok 8 miesięcy 27 dni 11 godzin i 58 minut temu

Powinne promowac publiczne robienie dziecka ,bo moze niektorzy nie wiedza jak sie dzieci robi.

odpowiedz

8
7
~mmm 2012-07-26 (22:56) 1 rok 8 miesięcy 27 dni 18 godzin i 40 minut temu

Pomimo, ze jestem mama dwójki dzieci, uważam, ze jest to niesmaczne...monity, nalozcie coś na chcemy chociaż!!! Mój 10 latek byłby zawstydzony taką sytuacja, a ja na pewno zwrócę kobiecie uwagę jezeli. Zajdzie taką potrzeba...to tyle w temacie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

62
43
~Rei 2012-07-26 (02:06) 1 rok 8 miesięcy 28 dni 15 godzin i 30 minut temu

Skoro to takie naturalne czemu nie mogę sikać publicznie?

odpowiedz