więcej

Galerie

Największe katastrofy kolejowe w Polsce

aktualizacja 2012-03-04 (07:27) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 7 godzin i 48 minut temu

Reptowo, 5.05.1997 r.

5 maja 1997 roku na stacji kolejowej Reptowo doszło do wypadku pociągu pospiesznego relacji Świnoujście - Kraków Główny, w wyniku którego śmierć poniosło dwanaście, a rannych zostało trzydzieści sześć osób.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 40 53.33%
nie 35 46.67%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Reptowo, 5.05.1997  r.

Opinie (11)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~gość 2013-09-04 (22:48) 1 rok 2 miesiące 22 dni 16 godzin i 27 minut temu

Pociągiem "Barbakan" wracałem bardzo często w poniedziałki ze Szczecina do domu. Akurat tamtego dnia zostałem jednak dłużej w Szczecinie. Rodzina jednak nie wiedziała nic o tym , a Ja sam o wypadku dowiedziałem się wieczorem na stacji w Szczecinie. Ojciec z bratem szukali mnie kilka godzin po szpitalach i kostnicach. Makabryczne dla nich przeżycie.

odpowiedz

1
0
~Flota Świnoujście 2012-10-26 (22:06) 2 lata 1 miesiąc 17 godzin i 9 minut temu

Kurde! a to mój pociąg z Świnoujścia (*)

odpowiedz

7
1
~lola 2012-03-04 (12:03) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 3 godziny i 12 minut temu

Moja ciocia tu zginela [*]

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~wiem 2012-03-04 (16:22) 2 lata 8 miesięcy 22 dni 22 godziny i 53 minuty temu

REPTOWO 1997. Pociąg pędził przez malą stacyjke. Po minieciu przejazdu z niewyjasnionych przyczyn POD przejezdzającymi wagonami przestawiła się zwrotnica !!! Przód pociagu pojechał prosto a 2 lub 3 wagony rozerwały złacze i zostały skierowane na boczny tor. Na tym torze stały wagony towarowe typu platforma - np. do przewozu cięzkiego sprzetu. Jako pierwszy oderwał się Wagon Warsu i w nim wszyscy zginęli. Po prosu siła uderzenia spowodowała , że ten wagon został ODCIĘTY w połowie wysokosci od podwozia przez ową platforme na którą wpadł. Nie mogli się doszukac niektorych zwlok - tak masakryczne byly zniszczenia. Mimo ze zdarzyło się to latem w bialy dzien i przy stacji.

odpowiedz

1
1
~Przytomna 2012-03-04 (15:32) 2 lata 8 miesięcy 22 dni 23 godziny i 43 minuty temu

Bo za komuny, była propaganda !!!

odpowiedz

3
1
~Soldier 2012-03-04 (13:52) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 23 minuty temu

[*]

odpowiedz

3
2
~baba 2012-03-04 (13:32) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 1 godzinę i 43 minuty temu

Ja nie pamietam zeby za komuny bylo tyle katastrof kolejowych?

odpowiedz

0
1
Shelly 2012-03-04 (11:58) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 3 godziny i 17 minut temu

Zastanawia mnie przyczyna tej tragedii... jak widać pociąg się nie zderzył z niczym a wygląda jakby się poślizgnął na torach :/

odpowiedz

6
1
~ola 2012-03-04 (11:28) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 3 godziny i 47 minut temu

dokładnie, najważniejsze że prezesi setek kolejowych spółek wezmą premie.... JAK TO MOŻLIWE ŻE POCIĄGI SIĘ ZDERZAJĄ?????? przecież ktoś musi kontrolować kto którym torem jedzie?????? a tu co roku tragedia..... tiry na tory~!

odpowiedz

10
0
~# KOLEJORZ # 2012-03-04 (08:58) 2 lata 8 miesięcy 23 dni 6 godzin i 17 minut temu

Jak to możliwe, że kolej na całym świecie jest dochodowa, a Polsce przynosi straty ? Bieda na kolei - czytaj złe gospodarowanie funduszami spowodowało likwidację dyżurek dróżników na przejazdach kolejowych z drogami samochodowymi gdzie brak jest również automatycznych zapór, co więcej brak jest nawet czerwonych świateł ostrzegawczych. Dramat. To, że tak rzadko dochodzi do wypadków z udziałem pociągów to pewnie wyłącznie zasługa tych ludzi na najniższych szczeblach ponieważ prezesi nawet nie wiedzą jaki jest ich obszar zarządzania taborem ale corocznie biorą "GODNE" premie menadżerskie za swoją "działalność". Panowie Prezesi nawet nie jeżdżą pociągami, utracili kontakt z rzeczywistością i nie tylko oni go utracili. Znana jest stara rzymska sentencja, że najbardziej człowieka deprawuje WŁADZA.

odpowiedz