więcej

Galerie

Dzieci Czarnobyla

aktualizacja 2011-04-19 (18:00) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 19 godzin i 13 minut temu

następna. 1 / 13

To one są największymi ofiarami Czarnobyla - zdjęcia

W katastrofie nuklearnej w Czarnobylu, której 25. rocznica przypada 26 kwietnia 2011 r., ucierpiały dzieci z terenów położonych najbliżej elektrowni. Na zdjęciu wnętrze byłego przedszkola w Prypeci.

Eksplozja w Czarnobylu, która nastąpiła 26 kwietnia 1986 roku, doprowadziła do skażenia ok. 100 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni. Dokładne dane o ofiarach śmiertelnych katastrofy nie są znane, jednak według ocen Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba zmarłych na raka wywołanego przez skażenie po wybuchu w elektrowni może sięgać 9 tysięcy.

(ib/PAP)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 20 55.56%
nie 16 44.44%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

To one są największymi ofiarami Czarnobyla - zdjęcia

Opinie (88)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~HMMMM 2011-07-12 (21:33) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 15 godzin i 40 minut temu

W Czarnobylu nie było poszkodowanego ani jednego dziecka ! Może dość tych wypocin !

odpowiedz

0
0
~trillionerrrr 2011-04-28 (21:53) 3 lata 7 miesięcy 20 dni 15 godzin i 20 minut temu

"zimbabwe", kup najwyższy nominał świata i zostań trillionerrrem! :P

odpowiedz

0
0
~WWW.ZIELONI.BO.PL 2011-04-26 (14:06) 3 lata 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 7 minut temu

i 1majowy POchód:( PO ma najgorsze cechy PZPR: POwrócili do budowy
el.atomowej w Żarnowcu (Niemcy zamkną el.atomowe do 2020r.)

odpowiedz

0
0
~polak 2011-04-26 (09:29) 3 lata 7 miesięcy 23 dni 3 godziny i 44 minuty temu

niech zyje
wielki narod rosyjski.Niech zyje ! ! !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~tomek 2011-04-26 (09:06) 3 lata 7 miesięcy 23 dni 4 godziny i 7 minut temu

jak ZAWSZE ruski na oszukali
a my jak bydlo rzezne ufamy im stale i we wszystkim

odpowiedz

0
0
zimny chirurg 2011-04-26 (08:37) 3 lata 7 miesięcy 23 dni 4 godziny i 36 minut temu

prosze wpisac w wyszukiwarke "bitwa o czarnobyl"
gorąco polecam ten film dostepny jest na youtube, był emitowany przez stacje discovery. Moze co niektorym rozjasni sie obraz prawdziwego czarnobylu

odpowiedz

0
0
~cichy 2011-04-26 (08:17) 3 lata 7 miesięcy 23 dni 4 godziny i 56 minut temu

najwieksza ofiara
Jest karuzela.

odpowiedz

0
0
~pularda 2011-04-26 (07:59) 3 lata 7 miesięcy 23 dni 5 godzin i 14 minut temu

A ja myslalam, ze chodzi
o uczestnikow owego Wyscigu Pokoju, ktory propagandowo MUSIAL - kilka dni po eksplozjii - zahaczyc o okolice Czarnobyla, na zasadzie "nic sie nie staaaaaalo". Dlaczego tak cicho DZIS w tym temacie?

odpowiedz

0
0
~warto_poczytac 2011-04-20 (14:18) 3 lata 7 miesięcy 28 dni 22 godziny i 55 minut temu

wikipedia
Czarnobyl (ukr. Чорнобиль, ros. Чернобыль) – opuszczone miasto na Ukrainie, w obwodzie kijowskim, u ujścia rzeki Usz do Prypeci. Miasto swoją nazwę Czornobyl (przetłumaczoną potem na Czernobyl, a następnie na Czarnobyl) zawdzięcza roślinie o tej samej nazwie porastającej pola uprawne tamtych okolic w XIX wieku

odpowiedz

0
0
~oli 2011-04-20 (14:17) 3 lata 7 miesięcy 28 dni 22 godziny i 56 minut temu

co ma oznaczać to zdjęcie
lalki poszkodowane?

odpowiedz

0
0
~daleki wschód 2011-04-20 (14:16) 3 lata 7 miesięcy 28 dni 22 godziny i 57 minut temu

nie chcoelibyście zachorowac na choroby popromienne
nie życzylibyście nawet wrogowi tego gdybyście wiedzieli o czym naprawde jest mowa. już lobby które korzysta na energi jądrowej dopilnuje żeby ludzie się nie bali i byli za jadrowa energią, ale sprawdzcie gdzie oni sami mieszkają.........................

odpowiedz

0
0
~Radion 2011-04-20 (13:46) 3 lata 7 miesięcy 28 dni 23 godziny i 27 minut temu

Jakiej nuklearnej ?!
Jakby to była katastrofa nuklearna, to byśmy raczej tutaj teraz nie pisali...

odpowiedz

0
0
~TAKIEzycie 2011-04-20 (12:40) 3 lata 7 miesięcy 29 dni i 33 minuty temu

wielkie oszustwo
U NAS TEZ JEST PELNO DZIECI chorych na białaczke i raka. Jaki dowod wiec ze to jest wynikiem skazenia po katastrofiei??? Wybitny polski doktor zajmujacy sie radiologia potwierdzi ze nawet jakbysmy nie przyjmowali jodu to i tak nie odczulibysmy rzadnych powiklan czy chorób. Ponadto ogladalem program dokumentalylem jak jedno starsze malzenstwo mieszka pod czernobylem i zyja do dzis bez chorób i w dodatku jedza tamtejsze GRZYBY!!!

odpowiedz

0
0
~A.L. 2011-04-20 (12:39) 3 lata 7 miesięcy 29 dni i 34 minuty temu

Nakręcanie antynuklearnej histerii
Dzieci chore na nowotwory znajdzie się wszędzie, a ciemny lud chętnie kupi parę wyciskających łzy fotografii. Prawda jest taka, że ani po Czarnobylu, ani po Hiroszimie nie było żadnego lawinowego wzrostu zachorowań na nowotwory w populacji, ani nawet istotnego wzrostu wad wrodzonych wśród dzieci, które w czasie potencjalnego napromieniowania były w łonach matek (wynik wieloletnich - obiektywnych, a nie pod dyktando samozwańczych "ekologów" - obserwacji ludności w Hiroszimie i w okolicach). Jak narazie, to o szkodliwości promieniowania wiemy tyle, co uczony (radziecki, oczywiście), który by wlał człowiekowi prosto do żołądka dwa wiadra wody i obserwując jego reakcje ogłosił, że woda jest bardzo szkodliwa i nie należy jej pić. Cała ta histeria jest najbardziej na rękę Rosjanom, którzy bardzo boją się, że wykorzystująca energetykę nuklearną Polska i reszta Europy przestanie płacić każdą cenę za ich gaz i że nie będzie można w zamian za gazowe "łaski" wymuszać na Europie ustępstw politycznych.

odpowiedz

0
0
~Głąb 2011-04-20 (11:59) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 14 minut temu

A po Japonii?
W stolicy stężenie n.p. promieniotwórczego jodu i cezu wzrosło kilkaset razy , kiedy nadciągnęło powietzr4 znad Japonii po okrążeniu Ziemi. Węglowe elektrownie wracają do łask. Dlatego "działacze" (czy. agenci) od autonomii Śląska się aktywizują. W ty ci,którzy nakazali w spisie GUS umieścić "narodowośc śląką". Dlaczego nie ma stołecznej praskiej? Też gwarą mówią. Proste. Pod Pragą nie ma węgla. Gdyby był - niechybnie by zadziałał RAP jakiś. Za poduszczeniem "naszych adwokatow" w Eurosojuzie - jak wieści NASZ MSZ od lat.

odpowiedz

0
0
~Głąb 2011-04-20 (11:54) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 1 godzinę i 19 minut temu

A po Japonii?
W stolicy stężenie n.p. promieniotwórczego jodu i cezu wzrosło kilkaset razy , kiedy nadciągnęło powietzr4 znad Japonii po okrążeniu Ziemi.

odpowiedz

0
0
~Xenek 2011-04-20 (10:33) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 40 minut temu

A gdzie winni wybuchu Ukraina była wtedy Związkiem Radzieckim
Ruscy jak zwykle umyli ręce, zmienili nazwe z Związku Radzieckiego na Rosje i po problemie. NIeostrzegła nas, zostawiła to bez reakcji. Zachowanie Ruskich niezmienia się od lat i się nie zmieni obojętnie jak będzie się nazywać

odpowiedz

0
0
~papalapa 2011-04-20 (10:30) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 43 minuty temu

Czarnobyla????
Chyba CZERNOBYLA!!! Drogi redaktorze, proponuję najpierw się troszkę douczyć, zanim podejmie się temat!!!

odpowiedz

0
0
~Veritas 2011-04-20 (10:18) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 2 godziny i 55 minut temu

Kompletny brak rzetelności
To taki materiał do zapchania dziury - bo rocznica- nic nowego. Ale na tych terenach, gdzie nie ma ludzi, bo ich wysiedlono - żyją zwierzęta, w tym zwierzęta domowe w wiekszości zdziczałe /kilka pokoleń np. psów czy kotów/. Badanie tych zwierząt, oczywiście bez zabijania, dałoby wiele materiału do badania wpływu promieniowania na organizmy żywe. Poza tym jak zwykle katastrofie próbuje się przypisywać wydźwięk polityczny, teraz potrzebny tylko Kaczyńskiemu.

odpowiedz