więcej

Galerie

Dzieci Czarnobyla

aktualizacja 2011-04-19 (18:00) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 15 godzin i 29 minut temu

następna. 1 / 13

To one są największymi ofiarami Czarnobyla - zdjęcia

W katastrofie nuklearnej w Czarnobylu, której 25. rocznica przypada 26 kwietnia 2011 r., ucierpiały dzieci z terenów położonych najbliżej elektrowni. Na zdjęciu wnętrze byłego przedszkola w Prypeci.

Eksplozja w Czarnobylu, która nastąpiła 26 kwietnia 1986 roku, doprowadziła do skażenia ok. 100 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni. Dokładne dane o ofiarach śmiertelnych katastrofy nie są znane, jednak według ocen Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) liczba zmarłych na raka wywołanego przez skażenie po wybuchu w elektrowni może sięgać 9 tysięcy.

(ib/PAP)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 20 55.56%
nie 16 44.44%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

To one są największymi ofiarami Czarnobyla - zdjęcia

Opinie (88)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Gigunia 2011-04-20 (00:02) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 9 godzin i 27 minut temu

A ja bym chciał patrzeć z okna na elektrownię atomową
Atom to przyszłość energetyki, będziemy potrzebować coraz więcej energii więc musimy budować wiele elektrowni atomowych.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~HMMMM 2011-07-12 (21:33) 3 lata 3 miesiące 13 dni 11 godzin i 56 minut temu

W Czarnobylu nie było poszkodowanego ani jednego dziecka ! Może dość tych wypocin !

odpowiedz

0
0
~trillionerrrr 2011-04-28 (21:53) 3 lata 5 miesięcy 27 dni 11 godzin i 36 minut temu

"zimbabwe", kup najwyższy nominał świata i zostań trillionerrrem! :P

odpowiedz

0
0
~polak 2011-04-26 (09:29) 3 lata 6 miesięcy i 1 minutę temu

niech zyje
wielki narod rosyjski.Niech zyje ! ! !

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Enmerkar 2011-04-19 (18:38) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 14 godzin i 51 minut temu

Kłamstwa. Przeczytajcie raport UNSCEAR z 2011 roku.
To najbardziej aktualny i najbardziej obiektywny raport. UNSCEAR (United Nations Scientific Committee on the Effects of Atomic Radiation) to najbardziej profesjonalna, najlepiej wyposażona i przygotowana organizacja zajmująca się skażeniami radioaktywnymi. Według zaktualizowanego raportu - wskutek samego promieniowania zmarły w tej katastrofie 62 osoby. Dane o setkach tysięcy ofiar to kłamstwo mające na celu wyłudzanie datków i odszkodowań. Nie wierzących w to odsyłam do tego raportu.

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

0
0
~WWW.ZIELONI.BO.PL 2011-04-26 (14:06) 3 lata 5 miesięcy 29 dni 19 godzin i 23 minuty temu

i 1majowy POchód:( PO ma najgorsze cechy PZPR: POwrócili do budowy
el.atomowej w Żarnowcu (Niemcy zamkną el.atomowe do 2020r.)

odpowiedz

0
0
~wieśniak 2011-04-19 (21:40) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 11 godzin i 49 minut temu

a ile zginęło japończyków podczas ludobójstwa jakiego dokonali Amerykanie?
Zawsze przy takich opisach należy przypominać o najstraszniejszych masakrach jakie w historii naszego globu dopuścili się Amerykanie zrucając bomby atomowe na Hiroszymę i Nagasaki. Dwa japońskie miasta. Ile tam ludzi zginęło? Wszyscy. Dzieci, kobiety, cywile, zwierzęta, wszystko zamienione zostało w popiół. Miasta zniknęły z powierzchni ziemi. 500 000 ludzi a może i więcej. Sprawcy tego ludobójstwa nigdy nie zostali ukarani. Nawet okrzyknięto ich bohaterami.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~tomek 2011-04-26 (09:06) 3 lata 6 miesięcy i 23 minuty temu

jak ZAWSZE ruski na oszukali
a my jak bydlo rzezne ufamy im stale i we wszystkim

odpowiedz

0
0
zimny chirurg 2011-04-26 (08:37) 3 lata 6 miesięcy i 52 minuty temu

prosze wpisac w wyszukiwarke "bitwa o czarnobyl"
gorąco polecam ten film dostepny jest na youtube, był emitowany przez stacje discovery. Moze co niektorym rozjasni sie obraz prawdziwego czarnobylu

odpowiedz

0
0
~Ala z Phfiladelpjii 2011-04-19 (22:52) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 10 godzin i 37 minut temu

Do elektrowni w Czarnobylu to już od dawna organizowane są wycieczki.
Byłam tam. Po przyjeździe cię badają specjalnym przyrządem, przed wyjazdem też. Nie ma to tamto. Piękne okolice.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~cichy 2011-04-26 (08:17) 3 lata 6 miesięcy 1 godzinę i 12 minut temu

najwieksza ofiara
Jest karuzela.

odpowiedz

0
0
~pularda 2011-04-26 (07:59) 3 lata 6 miesięcy 1 godzinę i 30 minut temu

A ja myslalam, ze chodzi
o uczestnikow owego Wyscigu Pokoju, ktory propagandowo MUSIAL - kilka dni po eksplozjii - zahaczyc o okolice Czarnobyla, na zasadzie "nic sie nie staaaaaalo". Dlaczego tak cicho DZIS w tym temacie?

odpowiedz

0
0
~warto_poczytac 2011-04-20 (14:18) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 11 minut temu

wikipedia
Czarnobyl (ukr. Чорнобиль, ros. Чернобыль) – opuszczone miasto na Ukrainie, w obwodzie kijowskim, u ujścia rzeki Usz do Prypeci. Miasto swoją nazwę Czornobyl (przetłumaczoną potem na Czernobyl, a następnie na Czarnobyl) zawdzięcza roślinie o tej samej nazwie porastającej pola uprawne tamtych okolic w XIX wieku

odpowiedz

0
0
~oli 2011-04-20 (14:17) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 12 minut temu

co ma oznaczać to zdjęcie
lalki poszkodowane?

odpowiedz

0
0
~daleki wschód 2011-04-20 (14:16) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 13 minut temu

nie chcoelibyście zachorowac na choroby popromienne
nie życzylibyście nawet wrogowi tego gdybyście wiedzieli o czym naprawde jest mowa. już lobby które korzysta na energi jądrowej dopilnuje żeby ludzie się nie bali i byli za jadrowa energią, ale sprawdzcie gdzie oni sami mieszkają.........................

odpowiedz

0
0
~Radion 2011-04-20 (13:46) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 19 godzin i 43 minuty temu

Jakiej nuklearnej ?!
Jakby to była katastrofa nuklearna, to byśmy raczej tutaj teraz nie pisali...

odpowiedz

0
0
~ENDGAME 2011-04-20 (07:21) 3 lata 6 miesięcy 6 dni 2 godziny i 8 minut temu

SWIAT MILCZY-LUDZIE CIERPIA,MASONI ZACICHLI,W ZAMIAN ZA UPADEK ZSRR,
NO I WSZYSTKO SIE ZMIENILO,NIE MAMY,ZA CO SIE LECZYC,NIE MAMY GDZIE PRACOWAC,NIE MAMY GDZIE MIESZKAC.-WSZYSTKIE NARODY NA SWIECIE-ZASTANOWMY SIE,CZY TO MY MAMY NIE MIEC,CZY BILDENBERGOWIE,ILUMINACI,CZY ...ENDGAME - GOOGLE -PREZYDENT KTORY POWIEDZIAL PRAWDE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~TAKIEzycie 2011-04-20 (12:40) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 49 minut temu

wielkie oszustwo
U NAS TEZ JEST PELNO DZIECI chorych na białaczke i raka. Jaki dowod wiec ze to jest wynikiem skazenia po katastrofiei??? Wybitny polski doktor zajmujacy sie radiologia potwierdzi ze nawet jakbysmy nie przyjmowali jodu to i tak nie odczulibysmy rzadnych powiklan czy chorób. Ponadto ogladalem program dokumentalylem jak jedno starsze malzenstwo mieszka pod czernobylem i zyja do dzis bez chorób i w dodatku jedza tamtejsze GRZYBY!!!

odpowiedz

0
0
~A.L. 2011-04-20 (12:39) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 20 godzin i 50 minut temu

Nakręcanie antynuklearnej histerii
Dzieci chore na nowotwory znajdzie się wszędzie, a ciemny lud chętnie kupi parę wyciskających łzy fotografii. Prawda jest taka, że ani po Czarnobylu, ani po Hiroszimie nie było żadnego lawinowego wzrostu zachorowań na nowotwory w populacji, ani nawet istotnego wzrostu wad wrodzonych wśród dzieci, które w czasie potencjalnego napromieniowania były w łonach matek (wynik wieloletnich - obiektywnych, a nie pod dyktando samozwańczych "ekologów" - obserwacji ludności w Hiroszimie i w okolicach). Jak narazie, to o szkodliwości promieniowania wiemy tyle, co uczony (radziecki, oczywiście), który by wlał człowiekowi prosto do żołądka dwa wiadra wody i obserwując jego reakcje ogłosił, że woda jest bardzo szkodliwa i nie należy jej pić. Cała ta histeria jest najbardziej na rękę Rosjanom, którzy bardzo boją się, że wykorzystująca energetykę nuklearną Polska i reszta Europy przestanie płacić każdą cenę za ich gaz i że nie będzie można w zamian za gazowe "łaski" wymuszać na Europie ustępstw politycznych.

odpowiedz

0
0
~Głąb 2011-04-20 (11:59) 3 lata 6 miesięcy 5 dni 21 godzin i 30 minut temu

A po Japonii?
W stolicy stężenie n.p. promieniotwórczego jodu i cezu wzrosło kilkaset razy , kiedy nadciągnęło powietzr4 znad Japonii po okrążeniu Ziemi. Węglowe elektrownie wracają do łask. Dlatego "działacze" (czy. agenci) od autonomii Śląska się aktywizują. W ty ci,którzy nakazali w spisie GUS umieścić "narodowośc śląką". Dlaczego nie ma stołecznej praskiej? Też gwarą mówią. Proste. Pod Pragą nie ma węgla. Gdyby był - niechybnie by zadziałał RAP jakiś. Za poduszczeniem "naszych adwokatow" w Eurosojuzie - jak wieści NASZ MSZ od lat.

odpowiedz