więcej

Galerie

Dzień Języka Ojczystego

aktualizacja 2010-02-22 (07:28) 4 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 28 minut temu

Promocja nie z tej ziemi

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Według szacunków UNESCO w ciągu kilku następnych pokoleń zaniknie aż połowa z sześciu tysięcy istniejących obecnie języków.

Jesteście wyczuleni na poprawność językową? Śledzicie błędy ortograficzne na ogłoszeniach i reklamach? Udało się Wam je sfotografować? Napiszcie do nas i wyślijcie zdjęcia!

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Wyślij SMS lub MMS pod numer +48 799 079 079. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 141 88.68%
nie 18 11.32%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Promocja nie z tej ziemi

Opinie (28)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
smutasek42 2010-02-21 (11:48) 4 lata 8 miesięcy 14 godzin i 8 minut temu

To zdjęcie już
nie jeden raz gościło na stronach wp.pl.

odpowiedz

0
0
~Polak 2010-02-19 (19:00) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 6 godzin i 56 minut temu

Nie mogłem powstrzymać wybuchu śmiechu
na widok takiej bzdury! :D

odpowiedz

0
0
~obserwator 2010-02-19 (13:54) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 2 minuty temu

Plakat z Real
To zdjęcie pochodzi z któregoś z marketów sieci Real. Taką formę plakatów używa się właśnie w tych sklepach.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Expert 2010-02-19 (14:47) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 11 godzin i 9 minut temu

WIDAĆ ŻE FOTOMONTAŻ !!!
Od razu widać po pikselach wokół napisu i po świetle jakie pada na reklame. Napis jest zbyt wyraźny.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ja 2010-02-19 (15:30) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 10 godzin i 26 minut temu

:)))))

odpowiedz

0
0
~AAAAAA 2010-02-19 (14:42) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 11 godzin i 14 minut temu

SSSS
TO SI E NAZYWA TANI CHWYT REKLAMOWY ABY ZWRÓCIĆ UWAGĘ KLIENTÓW ......

odpowiedz

0
0
~zaza 2010-02-19 (14:38) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 11 godzin i 18 minut temu

zaraz wpadnę pod biurko! ;D
to jakiś nowy rodzaj rowerka dla dzieci? ;)

odpowiedz

0
0
~only_me 2010-02-19 (14:34) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 11 godzin i 22 minuty temu

Real ;)
A mnie to wcale nie dziwi, w Realu często tak "błyszczą". Ja mam nawet na komórce fotografię zczasów przygotowań na Sylwestra (w Rybniku) - piękny tekst informuje, że "artykuły pirotechniczne sprzedajemy osobą powyżej 18 roku życia". Oczywiście w pełni się z tym zgadzam, przecież dzieciakom wspomniane artykuły winni podawać dorośli ^^

odpowiedz

0
0
~lol 2010-02-19 (13:45) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 11 minut temu

Pytanie
Znaczy - noga, czy ch...

odpowiedz

0
0
~Znawca 2010-02-19 (13:34) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 22 minuty temu

Real
To nie z Auchan tylko z Reala

odpowiedz

0
0
~daydream 2010-02-19 (13:28) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 28 minut temu

To ci dopiero ...
Próbuję to sobie wyobrazić... co by to mogło być... bo wbrew skojarzeniom z hulajnogą, to może być coś całkiem innego przeznaczenia... może podpórka jakaś? Pod tyłek np.

odpowiedz

0
0
~s 2010-02-19 (13:27) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 29 minut temu

fantastyczne ! Ciekawe czy ten sprzęt sportowy to dla chłopców - nazwa sugeruje, czy może
jednak dla dziewczynek. Albo uni.

odpowiedz

0
0
~azx 2010-02-19 (12:22) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 13 godzin i 34 minuty temu

Co do wp
Zamieszczają tego typu artykuły, a wystarczy przeczytać kilka innych i o umiejętności pisania redaktorów pracujaćych w wp.pl można powiedzieć dokładnie to samo co o ludziach którzy dali popis na załączonych obrazkach. Najpierw niech sami prowadzą poprawnie swój portal a potem niech zabierają się za ocenę innych, nie dość że pełno błędów, literówek to często zdarzają sie błędy merytoryczne co jest nie do pomyślenia, oni za to biorą pieniądze!!!!! Tak wiec drodzy redaktorzy, do pracy i róbcie to porządnie, a nie krytykujecie innych

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~arek 2010-02-19 (13:05) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 51 minut temu

Auchan
to z Auchan- a ;)

odpowiedz

0
0
~Mariola 2010-02-19 (13:00) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 56 minut temu

Ale się uśmiałam
Nie z samego napisu ale z ludzi którzy to pisali i wieszali

odpowiedz

0
0
~sokim 2010-02-19 (12:59) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 57 minut temu

kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień...
WP jest chyba ostatnim portalem, który może się nabijać z błędów językowych Polaków. Np. przed momentem czytałem artykuł o przeżartych butach mieszkańców POLSKICH MIAST. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zniszczy-Ci-buty-przezre-karoserie,wid,11998387,wiadomosc.html cyt. "Z niemałym i niesmacznym problemem borykają się mieszkańcy polskich miasta. Białe ślady na butach i wyżarta karoseria, to tylko początek listy negatywnych skutków nadmiernej ilości soli na drogach."

odpowiedz

0
0
~bel 2010-02-19 (12:39) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 13 godzin i 17 minut temu

to nie smieszne
To nie jest smieszne . A moze ktoras z pan odpowie jak sie na tym jezdzi , bo nazwa brzmi interesujaco :) Niesadze by to byla pomylka. Po prostu autor zdjecia nie zrozumial artykulu.

odpowiedz