więcej

Galerie

Poczuj smak PRL-u

aktualizacja 2009-12-11 (08:48) 4 lata 7 miesięcy 19 dni 2 godziny i 16 minut temu

Bimber

Nielegalna produkcja bimbru, zapas papierosów i podrobionych biletów komunikacyjnych. Nic dziwnego, że pokątny handel kwitł. Miesięcznie kartki umożliwiały zakup 12 paczek papierosów oraz pół litra wódki

Zobacz galerię niezawodnych przedmiotów Made in PRL

Posiadasz zdjęcia ze stanu wojennego? Wyślij je nam!

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! Wyślij SMS lub MMS pod numer 48 799 079 079. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 32 82.05%
nie 7 17.95%

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia? wyślij nam zdjęcia

Bimber

Opinie (21)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Ola 2009-12-14 (09:27) 4 lata 7 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 37 minut temu

Teraz dzialaja cale rozlewnie wodki
produkowanej z rozcienczalnika do farb,linie produkcyjne papierosow i nie wiadomo co kupujesz w sklepie,jakos to panstwo nie moze sobie z tym poradzic chociaz kazdy wie od kogo mozna kupic tanszy alkochol i w ktorym barze go sprzedaja.

odpowiedz

0
0
~Ett. 2009-12-12 (11:05) 4 lata 7 miesięcy 17 dni 23 godziny i 59 minut temu

Przy dzisiejszych podrobach,
to drobna manufaktura.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Mundek 2009-12-12 (12:00) 4 lata 7 miesięcy 17 dni 23 godziny i 4 minuty temu

Kapitalistyczna bzdura 6
Okropna była ta władza! Nie dawała normalnie obywatelowi produkować fałszywych biletów ani sę nachlać!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
Stasieniek 2009-12-11 (15:11) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 19 godzin i 53 minuty temu

łe
mi by taka dawka na pewno wystarczyła i jeszcze mógłbym zapasy robić na przyszłość.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Katarzynka 2009-12-13 (19:34) 4 lata 7 miesięcy 16 dni 15 godzin i 30 minut temu

To były czasy prawie
w każdym mieszkaniu coś takiego było .

odpowiedz

0
0
~nie kolejorz 2009-12-12 (09:57) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 7 minut temu

wiosna panie sierżańcie
komuna umarła i nie żyje, a bimber jak pędzili tak dalej pędzą. był PRL, była III RP, IV RP a bimber dalej nieśmiertelny. co ma PRL do wiatraka, taki jak halny na baranie rogi. szczęść boże

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~republikanin. 2009-12-12 (11:44) 4 lata 7 miesięcy 17 dni 23 godziny i 20 minut temu

:)))
Degustacja?:))

odpowiedz

0
0
~Adam R. 2009-12-12 (08:46) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 2 godziny i 18 minut temu

Tak byłoby nadal,
gdyby w Polsce rządziło Prawo i Sprawiedliwość.Wszystko na kartki.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~realista 2009-12-12 (09:24) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 40 minut temu

Ha ha
A dzisiaj co ? Przemyt 100 razy większy i jest OK No i dziś nie potrzeba pędzić bo się nie opłci taniej z przemytu

odpowiedz

0
0
~ito 2009-12-12 (09:22) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 42 minuty temu

Dziś nie pędzi się bimbru.
Dziś nielegalnie wyrabia się spirytus.

odpowiedz