Trwa ładowanie...
dkxmq6y

Będzie łatwiej odstąpić od umowy z operatorem

Do założeń najnowszego projektu nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury, dotarła "Gazeta Prawna". Wynika z niego m.in., że konsument usług telekomunikacyjnych, który nie zostanie poinformowany o zmianie
warunków umowy, regulaminu, czy też niekorzystnej zmianie cennika, będzie mógł odstąpić od kontraktu bez żadnych konsekwencji, a osoba korzystająca z telefonu na kartę otrzyma regulamin świadczenia usług wraz z zakupem startera.

dkxmq6y
dkxmq6y

Zgodnie z projektem, do kompetencji prezesa Urzędu Telekomunikacji Elektronicznej (UKE) ma należeć prowadzenie centralnej bazy numerów przeniesionych. Operatorzy publicznych sieci telefonicznych będą więc musieli połączyć z bazą swoje sieci bezpośrednio, lub za pomocą sieci innego operatora w celu jej aktualizacji. Konsument zyska w ten sposób informacje, które pozwolą mu zredukować koszty połączeń - zauważa gazeta.

Baza prowadzona przez UKE pomoże służbom ratowniczym w szybkim uzyskaniu informacji o lokalizacji osoby wzywającej pomocy na numery alarmowe: 112, 999, 998 czy 997.

Zmiany są istotne z punktu widzenia praw użytkowników usług telekomunikacyjnych- uważa Anna Stróżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Liczy ona, że dalszy proces legislacyjny nie osłabi proponowanych rozwiązań, dzięki którym UKE uzyska skuteczne narzędzia egzekucyjne - czytamy w "Gazecie Prawnej".

dkxmq6y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkxmq6y
Więcej tematów