Trwa ładowanie...
d4cfg0a
aukcja
24-10-2001 22:05

Aukcja Rempexu: zegar karetowy za 45 tys. zł

Najwyższą cenę podczas środowej aukcji Rempexu w Warszawie - 45 tys. zł uzyskał zegar karetowy z pierwszej połowy XIII wieku.

d4cfg0a
d4cfg0a

Sygnatura na zegarze wskazuje, że wykonał go w Paryżu Jullen le Roy. Wykonany został ze srebra, złoconego i srebrzonego mosiądzu, stali, skóry i aksamitu.

Najdroższym spośród obrazów był olej na płótnie Wlastimila Hofmana pt. "Dzieci" z 1912 roku, sprzedany za 31 tys. zł. Po 30 tys. zł zapłacono za dwa obrazy olejne: "Zwiad" Feliksa Sypniewskiego z połowy XIX wieku i "Personifikacja malarstwa" z XVII wieku, przypisywany Simone Cantariniemu zwanemu Pesaresa.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się późnogotycka rzeźba św. Jadwigi Śląskiej wykonana z drewna lipowego polichromowanego, pochodząca ze Śląska, z XV wieku. Cena wywoławcza tej rzeźby wynosiła 2 tys. zł a sprzedano ją za 6,7 tys. zł. (aka)

d4cfg0a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cfg0a
Więcej tematów